• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

A RO szűrőm megérett a cserére... 1,5 év után 1l RO víz mellé csinál 5l "koszos" vizet. A TDS 12.
Nem lehet, hogy túl hideg vizet kap? Mondjuk én már TDS 7-nél cseréltem, de úgytűnik feleslegsen, mert a hideg víz miatt, ugyan olyan rossz aránnyal és lassan készül a víz, mnt csere előtt. Már arra is gondoltam, hogy felmelegítem valamennyire a vizet. Talán még az is olcsóbb lenne, mint a rengeteg elengedett rossz víz.
 
Nem lehet, hogy túl hideg vizet kap? Mondjuk én már TDS 7-nél cseréltem, de úgytűnik feleslegsen, mert a hideg víz miatt, ugyan olyan rossz aránnyal és lassan készül a víz, mnt csere előtt. Már arra is gondoltam, hogy felmelegítem valamennyire a vizet. Talán még az is olcsóbb lenne, mint a rengeteg elengedett rossz víz.
Na ezt nem tudom megmondani... Társas ház, vezetékes víz-passz...
 
Viszont akkor ha már venni kell 🤭🤭, akkor veszek hozzá egy gyantás egységet is.
Az eredeti arányom 2,8:1 volt. Hozzáépítettem mégegy 100gpd-s membránt házzal. Fejlesztettem egy állítható korlátozóra és most 1:1 az arányom. Mondjuk a korlátozó utólag feleslegesnek tűnik, mert 300ml/percnél hozza ezt az arányt, a gyári fix korlátozó meg pont 300-as.🤷‍♂️ De legalább tettem plusz öblítőszelepet, amit nem kell nyomva tartani. 😊 Én soha nem mértem TDS-t, feleslegesnek érzem az én szintemen. Néha cseppteszttel ránézek, hogy lágy-e még. 😉 Persze tengerinél ez nagyon kevés...
 
Az eredeti arányom 2,8:1 volt. Hozzáépítettem mégegy 100gpd-s membránt házzal. Fejlesztettem egy állítható korlátozóra és most 1:1 az arányom. Mondjuk a korlátozó utólag feleslegesnek tűnik, mert 300ml/percnél hozza ezt az arányt, a gyári fix korlátozó meg pont 300-as.🤷‍♂️ De legalább tettem plusz öblítőszelepet, amit nem kell nyomva tartani. 😊 Én soha nem mértem TDS-t, feleslegesnek érzem az én szintemen. Néha cseppteszttel ránézek, hogy lágy-e még. 😉 Persze tengerinél ez nagyon kevés...
Az 1-1 az elég patent...meglátom, mit tud az új, aztán eldől, hogyan tovább. A gyantát csak ahhoz a vízhez használom majd, amit a tengeribe szánok.
 
Erősen szöget ütött egy gondolat a fejembe...vajon a 2hr APT complete működne nálam? Kicsit lassabbra kapcsolnám a növekedést.
Valaki esetleg használja ezt a verziót a táp családból?
Nem biztos, hogy számít neked a tapasztalatom, mert low tech. Szerintem jó táp az apt complete, ha nem csinálnék már saját macrot, szerintem maradt volna. Jópár algától megszabadított...
Arra kell figyelni, hogy az adagot a természetesen keletkező nitráthoz kell igazítani, mivel abból van benne kevés. Nekem a 110l-re kb napi ajánlott fele, 1,5 ml csinál normális NO3-PO4 arányt.
Viszont lehet, hogy pont ezért nem is számít, hogy high vagy lowtech. remélem kipróbálod és akkor kiderül :)

A zero-t szerintem jól gondolod, hogy táptalaj mellé érdemes. vagy vastag gyökértápozás mellett. de ezzel mintha többeknek lenne tapasztalata, szóval majd kijavítanak ha kell :)
 
Erősen szöget ütött egy gondolat a fejembe...vajon a 2hr APT complete működne nálam? Kicsit lassabbra kapcsolnám a növekedést.
Valaki esetleg használja ezt a verziót a táp családból?
Nálam zero megy, csak Tropica tápkapszula van a Manadoba nyomkodva. A crypto-k hisztiztek az elején, de hamar elfogadták az új tápot. Beszokás után tovább játszották az ittfeljövök - ottfeljövök csikicsukit. 😃
 
Nálam zero megy, csak Tropica tápkapszula van a Manadoba nyomkodva. A crypto-k hisztiztek az elején, de hamar elfogadták az új tápot. Beszokás után tovább játszották az ittfeljövök - ottfeljövök csikicsukit. 😃
Elég a gyártói ajánlás szerinti mennyiséget adagolnod? Csak azért kérdezem, mert nálad is előfordul nagyobb növény tömeg 🤭.
 
Ez most photoshop vagy tényleg ennyit fejlődött egy hónap alatt?????
Gratulálok, valóban jó lehet előtte bambulni egy fárasztó nap után.👏🏻
 
Back
Oldal tetejére