• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nem ezt akartam...

Szabolcs315

Nézelődő
Sziasztok!

Először is a napló címéről:
Több lépcsőben jutottam el a mostani állapoti, volt 25 liter, 63, majd a mostani. A 25-ös után 430 literes halas volt a terv, de túl nagy ugrás lett volna, és finanszírozhatatlan is. Tervezés közben sokat olvastam a témában, hogy végre legalább az alapokkal legyek tisztában. Közben kacsintgattam az akvakertész vonal felé.
Lett közben egy 63 literes, 15w világítással, 1db 200l/h belső szűrővel, bazalt aljzattal. Ebbe már vettem némi növényt is (microsorum, vallisneria, hínár félék, Crypot, később rotala rotundifolia, hygrophila polysperma). Előbb jött az aquaplant&Co tabletta, később mellé az élesztős co, sima porlasztókővel. A vallisneria nőtt is, mint a kender. Közben erősödött a tudat, hogy nem akarok növényes akváriumot, mert "bonyolult", időigényes, és legfőképp drága. Jött egy nagyobb belső szűrő (380l/h), meg "némi" világítás (2x24w T5, home made), de a szűrás kevésnek tűnt. Vettem egy sarokmattent, de mire a távolság miatt érte tudtam volna menni már találtam használtan egy 700l/h külső szűrőt, amit meg is vettem. A gond csak az volt, hogy az aukcióban volt egy 160l-es (100x40x40) akvárium. Elhoztam, mondván majd egyszer lesz vele vmi, de én aztán be nem rendezem :D Természetesen elhoztam a korábban lekötött sarokmattent is, majd lesz vele valami. Nem is tetszett igazán, mert karcos is, meg a merevítő nem a tetején, hanem az alatt 5cm-el fut végig, ami zavaró, mert így nem is 40, csak 35cm magas igazából.
Telt múlt az idő, és motoszkált az agyamban a nagy akvárium terve. Számoltam, agyaltam, majd elvetettem, mert drága. Agyaltam, számoltam, majd elvetettem az ötletet, mert drága. És így tovább.
Négy hónap után megremegett a lábam, és kitaláltam egy olcsó megoldást, úgysem akarok növényes akváriumot.
Aljzatnak vettem folyami kavicsot, az akváriumot rátettem egy régi, masszív dohányzó asztalra. A világításba nagy fejtörés után vettem 2db 39w-os 865-ös fénycsövet.
Beraktam a sarokmattent, amiben egy 380l/h és egy 300l/h-s belső szűrő ment, plusz ott volt a 700l/h-s külső szűrő szivaccsal meg némi filterlithel töltve. Biztos ami biztos a maradék filterlithet beledobtam a sarokmatten belsejébe, több haszna van mint a szekrényben címszóval.
Átköltöztettem a növényeket a 63 literesből, a microsorumot rákötöztem a Zagyva partjáról gyűjtött, kezelt uszadék fára, feltöltöttem az akváriumot, jöttek a halak. De nem lesz ez növényes akvárium, max növényes halas.
Később lecsaptam egy szintén használt Atman CF-1000-re, némi siporaxal, Ista Quartzite Glassal, meg ment át bele a filterlith. Ezzel kiváltottam a sarokmattent és a kisebb külső szűrőt.
A növények egy ideig egész szépnek tűntek, de aztán erős vegetatív állapotba kerültek.
Csináltam DIY vattás difit az élesztős CO-hoz, meg végül vettem micro-macro tápot, mivel már úgyis elindultam a "lejtőn".
Aztán még jött pár növény egy kedves fórumtárs felajánlásából, amik egész meglepően jól érzik magukat nálam.
A sok rizsa után Itt egy kép a jelenlegi állapotról:

6027828804949503441


Google Profielen (kép beillesztés vmiért nem ment nekem a picasáról)

Egyelőre ennyi. Folyt köv
 
Tetszetős nagyon!:)
A lowtech-halashoz képest meg aztán tényleg gyönyörű, ilyen halas akit bármikor elfogadnék!:)
 
De csak hogy ne bontsam itt a rendet, tényszerűen az adatok:

Technikai:
- 100x40x40 6mm üveg, tetejétől 5cm-re merevítve
- 2x39w T5 865-ös fénycső, DIY tető, GE mennyezeti lámpából átalakított reflektorral
- Atman CF-1000 gyári lilly pipe, siporax, filterlith, Ista Quartzite Glas, és az ülepítőben némi kerámia gyűrű
- 50w Atman fűtő
- nyáron 2db (5 és 8 cm) pc ventillátor
- élesztős CO2 DIY vattás-fecskendős diffúzorral

Berendezés:
-aljzat: sóder, avagy hivatalos nevén homokos kavics
- dekornak uszadék fa, rá növesztett microsorum
- háttér: sütét, szikla mintás poszter (egyelőre)

Működéshez:
-Micro-Macro táp, 3-3ml
- heti 25% vízcsere
- neptun tőzeg kivonat

Növények:
gömbmoha
criptocory wendtii (brown???)
microsorum
hygrophila polysperma
rotala rotundifolia
Hygrophila corymbosa
Limnophila aquatica
Limnophila sessiliflora
Ludwigia repens rubin
Ammania gracilis
reineckii mini
és miket nem tudok tutira, mert kaptam:
Bacopa monnieri vagy Hemianthus micranthemoides
Echinodorus bolivianus

Halak:
2 sziámi algaevő
4 fekete tetra
4 neon
1 botia striata
2 gyöngy gurámi
3 xifó + 1 növendék
2 Hara jerdoni
2 Popondichthys furcatus
2 algázó géb
12 ékfoltos razbóra
2 guppy
4 corydoras black venezuela
(tudom hogy rettenetesen sokan vannak egy ilyen "kicsi" aksiban)
 
Nekem nagyon tetszik. (y)

Igazi "klasszikus akvárium" érzetet kelti bennem. Napokban lapozgattam át nővérem 1995-ben kiadott akvarisztika könyveit és ott láttam ilyen szépeket.
 
Csatlakozok T. Endréhez.
Jól néz ki, semmiből nincs túl sok, sehol nincs lyuk, hiány, jól ki van találva, vigyázz rá!
 
Növények nőnek, mint a kender, majd rakok fel friss képet.
Hirdetés rovatba még nem tudok írni, így ide írom be (max majd vki ott is közzéteszi)
Eladóak az alábbi növények:
2 tő Limnophila aquatica -
2 tő Hygrophila corymbosa - Mocsári ál-hortenzia
10+ tő Limnophila sessiliflora - Kocsány nélküli ambúlia
10+ tő Hygrophila polysperma - Indiai vízicsillag
Gyökeres tövek, nem vágásból. (de lehet adok mellé vágott növényt is grátiszba)
Némi alga van rajtuk, de nem vészes sztem.
Ára: 1000Ft, átvehető Szolnokon. Esetleg szerda este/csötörtök reggel Pesten.
 
Na most látom, hogy kb ezer éve nem jártam erre. Azóta történt egy-s más.
Az eredeti 160l költösésből adódó helyhiány miatt "odaveszett". Lett helyette egy 50x50x50-es 125 literes kocka, diy bútorral, világítással, citromsavas co-val. A szűrő egy ideig maradt az atman, és az élővilág jórésze is költözött (leszámítva az addig elhullottakat). Talaj manado lett jbl táptalajjal. Sokáig így volt, aztán az atman helyett lett egy aqua nova ncf 1500-ös a nagyobb szűrőtartály miatt. Na kb ennyiben ki is merül az előnye.
Most hétvégén volt egy kis átépítés, valamint érik egy tető-világítás átalakítás.
Képeket majd ások előnés dobok fel, hogy ne csak az üres szavak legyenek.
 
Back
Oldal tetejére