• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Negatív Zóna - technika, amit inkább ne használjunk

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
Itt lehetne akvarista társainkat lebeszélni bizonyos nem ajánlott technikai berendezések, rossz konstrukciók használatáról, figyelmeztetni a dobozon fel nem tüntetett tulajdonságokra, hibákra.
 
Kezdem a sort a Papillon visszacsapó szelepekkel. Nálam teljesen simán átengedték a vizet. (És hasonló tapasztalatokról számolt be egy akvarista társunk is.) Mintha be sem lettek volna kötve. Egyébként a német cég nyomáscsökkentőjével, mágnesszelepével, egyéb termékeivel sohasem tapasztaltam semmi problémát, remekül működnek. Ha szettben veszi az ember a CO2 technikájukat, akkor mindjárt két visszacsapószelepet is kap a csomagban, de nálam egyik sem volt jó. Szerencsére épp észrevettem, amikor a víz már a mágnesszelephez közelített. Ráadásul az egyiknek a műanyag csonkja simán letörött, amikor szedtem le róla a CO2 csövet. Szóval a Papillon visszacsapószelepet csak annak ajánlom, aki kifejezetten szereti a kellemetlen meglepetéseket.
 
Negatív fűtő élményem volt az aquael termékével, 2* volt eddig, de mindig 1év és tönkre ment a hőkapcsolója... Láttam Key használ effélét, talán ő cáfol majd, vagy megerősít... Am. olcsó csak nahh nem egy évre kell nekem egy fűtő... Ezek után vettem egy Serát, 4 éve az megy... ;) ;) ;)
 
HOL és MIT NE vásároljunk!

Hello!

Tanulságos történetem okán - csak hogy más ne járjon úgy, mint én - bátorkodtam létrehozni egy ilyen témát is, csak hogy teljes legyen az információk köre ...

Történet:

1.) Vásároltam - sajnos - egy "gyári" akváriumot (nem írok típust, nem érdemlik meg a reklámot!) majd hozzá jó néhány dekor elemet is, mivel roppant mutatósnak tűntek a webshopban.
Az első probléma az volt, hogy bár a bolt állította magáról, hogy 30 ezer felett ingyen szállít házhoz, azonban az "apró betűs" részben benne volt, hogy ez alól kivétel maga az akvárium. Jó.
Vásároltam mellé még felszerelést, mert azt írták a honlapon, hogy több rendelést összevontan kezelnek, így arra gondoltam, hogy ha úgyis ingyen hozzák a dolgaimat, akkor ingyen hozzák vele együtt az akváriumot, de nem!
Egy 26 levélváltásból álló vita után az lett a végkifejlet, hogy az akváriumért elmentem, mert így olcsóbb volt, a többi dolgomat meg kihozták ingyen!

2.) A dekor elemek beépítésénél mindjárt megvoltak az első problémák: jelentős színeltérés a két dekor elem között, nem lehetett őket rendesen sorolni, mivel a két elem közötti vastagság különbség elérte az 1 centit, valamint az egyik elemnek volt egy olyan oldala, ami nem volt merőleges a többire, így sehogyan sem lehetett úgy berakni, hogy normálisan kinézzen. :eek: Természetesen kicserélték, de nekem kellett érte menni, és nem a szomszédban van a bolt. :thumbdown:

3.) Végül is viszonylag kulturáltan sikerült a dekor elemeket összefarigcsálni, berendeztük, üzemel. Már 7 hetes az akvárium, mit látok ma délután: a szinteltoláshoz (terasz) beépített dekor elemeken rózsaszín foltok jelentek meg! Azonnal telefon Green Aqua üzletbe, hamar megnyugtatnak, hogy van olyan alga, ami ha pusztul a carbo-tol, akkor rózsaszín foltot hagy, majd eltűnik, jó ... azért csak nem hagyott nyugodni, bemosakodtam, tapizás, kapirgálás, ez bizony nem döglött alga, jön le a festék a dekor teraszról! :crazy:

https://picasaweb.google.com/115123...TerraceDekorElemrolElkezdettLeoldodniAFestek#

Most, hogy kezd beállni, ha ledobja a festéket, gyakorlatilag szedhetem szét az egészet ...

4.) Hívom az üzletet, ahol vettem, mondom mi a helyzet, aszongya': "... hozza vissza, kicserélem!" Ez hülye!
Mondom neki, ember, több százezres a kár, ha szét kell szednem e miatt az akváriumot, és nehogy már azt higgye, hogy még egyszer bele teszek bármit is, amit ez a cég gyárt! Nem vagyok vele kisegítve, ha kicseréli!
Akkor vissza adja az árát... nem normális ...
Kérdésre válaszolva elmondta: a gyártó nem vállal garanciát az ilyen járulékos károkkal kapcsolatban. A terméket kicserélik, vagy visszaadják az árát.
Ja, és már nincs meg a számla, mert a fene gondolta, hogy nem vízálló festékkel készülnek a dekor elemek, mire mondja, akkor nem tehet semmit ! De hát ember, akkor adjon egy másolatot a számlából! Azt nem lehet ! Csak tán megvan a könyvelésben a számla!? És az üzletben lévő számítógépen is nyilván megvan, amivel a számlát nyomtatta!?

Szóval:

- a gyártó, akitől nem érdemes vásárolni: JUWEL
- az üzlet, ahol nem érdemes vásárolni: akvariumshop

Konkrétan a gutaütés kerülget, hat heti munkám, rengeteg pénz ... idő ... és a pökhendi, arrogáns hozzáállás, ha legalább szörnyülködött volna, vagy egyszer is mondta volna, hogy elnézést, vagy sajnálom, vagy valahogyan kárpótoljuk, stb ...

Ha a fenti bejegyzés nem ide való, kérem az adminokat, hogy tegyék a helyére, vagy töröljék...
 
Kedves mindenki, tudom, hogy megint egy dolog amit észben kell tartani, de kérlek benneteket, valahogy írjátok körbe a céget esetleg a márkát. Ne legyen ez a topik egy késdobáló. Elhiszem, ha bosszantó a probléma, és jogos is lehet a felháborodás, de rosszindulatból is beírhat valaki és ezzel szép kis lavinát lehet elindítani.

Próbáljátok ezt szem előtt tartani és ez alapján megírni a panaszt, ha van ilyen. Köszi a megértést. :angel:
 
Nálam teljesen simán átengedték a vizet.
Ráadásul az egyiknek a műanyag csonkja simán letörött,
Szóval a Papillon visszacsapószelepet csak annak ajánlom, aki kifejezetten szereti a kellemetlen meglepetéseket.
Ez a téma eddig elkerülte a figyelmem,de a Papillon visszacsapószeleppel én is így jártam.Bár a törés nálam tulzás,mert a csonk simán kifordult a helyéről.
 
ma reggelre tovább romlott a helyzet dekor elem ügyben:

https://picasaweb.google.com/115123...lyzetDeHogyEjszakaMiTortenhetettAzAkvariumban

érdeklődnék, történt-e már hasonló valakivel, ha igen hogyan szüntette meg a problémát?!

szintén érdekelne, hogy van-e valakinek tudomása arról, hogy a black molly képes-e az algával együtt lecsipegetni a festéket az ilyen dekorációs elemekről!?

vagy esetleg az amano garnélák képesek-e fizikailag ilyen dolgokra!?

köszönöm!
 
geo3872 said:
ma reggelre tovább romlott a helyzet dekor elem ügyben:

https://picasaweb.google.com/115123...lyzetDeHogyEjszakaMiTortenhetettAzAkvariumban

érdeklődnék, történt-e már hasonló valakivel, ha igen hogyan szüntette meg a problémát?!

szintén érdekelne, hogy van-e valakinek tudomása arról, hogy a black molly képes-e az algával együtt lecsipegetni a festéket az ilyen dekorációs elemekről!?

vagy esetleg az amano garnélák képesek-e fizikailag ilyen dolgokra!?

köszönöm!

Ilyet sem a molly sem az amano nem tud csinálni. Ha igen, akkor ez a dekor minden csak nem dekor. Lehet gyerek várakhoz készítették. :roll: De most komolyan.
Mi van ha bekerül egy komolyabb harcsa? Vagy egy pleco stb ami egész nap ezt a dekort pucolná. Gyenge minőségű színezés és ha 6 hét után ilyen szinten károsodik, akkor ezt nem akváriumhoz készítették......
 
geo3872 said:
ma reggelre tovább romlott a helyzet dekor elem ügyben:

https://picasaweb.google.com/115123...lyzetDeHogyEjszakaMiTortenhetettAzAkvariumban

érdeklődnék, történt-e már hasonló valakivel, ha igen hogyan szüntette meg a problémát?!

szintén érdekelne, hogy van-e valakinek tudomása arról, hogy a black molly képes-e az algával együtt lecsipegetni a festéket az ilyen dekorációs elemekről!?

vagy esetleg az amano garnélák képesek-e fizikailag ilyen dolgokra!?

köszönöm!

Algaevőd nincs az akváriumban? Tesóm kb. 10 évvel ezelőtt készült hungarocell/perlit/fehér cement/oxid festék-es háttere néz így ki amit az ancik megdézsmáltak.
 
... van algaevőm: Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa, de ezek már több mint egy hónapja bent vannak! azért gyanakszom a mollykra, mert a probléma másnapra keletkezett, mint ahogyan betettem őket az akváriumba ...

bár szinte mindegy, hogy ki eszi a festéket, a gond az, hogy eleve miért oldódik vízben egy akváriumba szánt dekor elem !!?? mert hát nem tudok németül, de a "...für alle Aquarien" szerintem ezt jelenti :evil:

ha meg ráadásul magától oldódik, nem a halak bontják, az még rosszabb!
 
Én a helyedben még most kiszedném és követ tennék a helyére. Egyébként miért ezt választottad dekornak?
 
sajnos nem lehet csak úgy kiszedni, mert van egy alja, amit leszorít a kavics aljzat, ráadásul ez tartja a szinteltolást (terasz) is, tehát ha ki is lehetne venni, akkor meg leomlana az egész hátsó rész ... teljesen szét kell szedni az akit, és újra kell építeni, máshogy nem jön ki, de várok még, hátha lesz rá ötlet, hogy mivel lehet majd eltakarni, ha már teljesen rózsaszín lesz a támfal ... :idea:
ha pl. be lehet futtatni valamivel, akkor lehet, hogy így marad, ha nem, akkor szétszedem, csak ahhoz elég sok lelki erőt kell összegyűjtenem ...

a teraszos kialakítás szimplán tetszik! nagyon jól néz ki... azért a gyári elemeket használtam hozzá, mert ez harmonizál a háttérrel ... de többet nem lesz ilyen, legalább is nem "mesterséges" kőből !

mindig van tanulópénz :x
 
ma szinte egész nap az akvárium előtt ültem, hogy kiderüljön, ki tépkedi a festéket a dekorációról!
úgysem fogjátok elhinni, de azért megmondom: az amano garnélák!
ezt az is alátámasztja, hogy reggelre rosszabbodott a helyzet, és mint tudható, a halak alszanak éjjel, ellentétben a garnélákkal ...
 
geo3872 said:
ma szinte egész nap az akvárium előtt ültem, hogy kiderüljön, ki tépkedi a festéket a dekorációról!
úgysem fogjátok elhinni, de azért megmondom: az amano garnélák!
ezt az is alátámasztja, hogy reggelre rosszabbodott a helyzet, és mint tudható, a halak alszanak éjjel, ellentétben a garnélákkal ...

Borzalmas dekor lehet, ha egy egyszerű garnéla kárt tud tenni benne. Sajnálom, hogy megjártad vele. Kb ennyit is érnek ezek a mű festett cuccok sajnos.

Tudom mennyire beágyaztuk a paneleket az aljzatba korábban, azt rombolás nélkül nem lehet kivenni sajnos. Mi lehetne az átmeneti megoldás?
Mondjuk mohával betakarni ezeket a paneleket. A moha finoman leomlana ezekről és eltakarná az elemeket. Ami maradna már nem zavarna. Én valószínűleg ezt csinálnám.

Megoldható, hogy a növényekkel kis idő után teljesen eltakard a problémás részeket és egy következő telepítésig csak örömödet leld benne. Szóval ne add fel.
 
valószínűleg eltakarom valahogy növényzettel, csak elég giccses lesz az eredmény ... amit nem értek viszont, hogy a garnélák miért nem pusztulnak meg a műanyagfestéktől ?! bár lehet, hogy tulajdonképpen pusztulnak, csak lehetetlen számon tartani őket ...
 
geo3872 said:
valószínűleg eltakarom valahogy növényzettel, csak elég giccses lesz az eredmény ... amit nem értek viszont, hogy a garnélák miért nem pusztulnak meg a műanyagfestéktől ?! bár lehet, hogy tulajdonképpen pusztulnak, csak lehetetlen számon tartani őket ...

Nem biztos, hogy rossz lesz a végeredmény. Nézd meg HoZee kollega naplóját. Mit sikerült csinálnia a hátfal tetején.
viewtopic.php?f=11&t=1884&start=90#p51438

Valami hasonlót el tudnék képzelni nálad ezeken a teraszokon.
 
:cry: ma reggel megtaláltam az első haldokló garnélát ... úgy tűnik, mégis csak mérgező a dekor festék ! :sick:
 
Re: HOL és MIT NE vásároljunk!

geo3872 said:
Hello!

Szóval:

- a gyártó, akitől nem érdemes vásárolni: JUWEL
- az üzlet, ahol nem érdemes vásárolni: akvariumshop



A Juwel nem az a gagyi márka hogy az ember befürödjön vele, vannak erősségei és vannak gyengeségei és becsúszhat gyári hiás dolgok is.
Te konkrétan csak a hátterére panaszkodsz nem pedig magára az akvárium szettre, ami abból ad következtetést, hogy meg vagy vele elégedve.
Az hogy melyik honlapról vetted és, hogy ott hogyan bántak veled attól még nem a gyártó tehet róla.
Nem mondom de megpróbálkozom azzal, hogy gyári hibás háttér kerűlt hozzád mert az is becsúszik mint nálam cipőnél (yellow cab) bár 2-ből 2 hibás ...furcsa.
A másik meg mivel ezek dekorációs elemek valószínú, hogy a víznek és stb-nek ellenál de ha a garnélák "kapirgálják" annak má rnem mivel nem arra lett tervezve hogy fizikai hatásoknak legyen kitéve és álljon ellen. Meg gondolom amelyik hal fajok csipegetnek lehet hogy nem is ajánlják, de ezt már az eladónak kell mondania.
Egyébként én is erről a honlapról akarok Juwel fénycsövet venni, mivel itt a legolcsóbb.
 
geo3872 said:
:cry: ma reggel megtaláltam az első haldokló garnélát ... úgy tűnik, mégis csak mérgező a dekor festék ! :sick:

... basszus még nem halt meg szegény! most jöttem haza ... mit csináljak ?! :shifty:
van esély hogy rendbe jön ?
 
Back
Oldal tetejére