• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Natural Mystic

Változott kicsit a növényekkel kapcsolatos elképzelésem. Szerintetek passzolna egy iwagumiba a rotola vagy egy ludwigia? Természetesen a minimal hatás nem érvényesülne de tetszenek ezek a zöldségek. Vagy maradjon a háttérben a v.nana?


Nem fontos minden iwaguminak a "klasszikus" sémát követnie :) Ez a kedvencem Oliver Knott-tól :)

112930267.uCqGaYxw.NatureSoil_Step23.jpg
 
...viszont a Blyxa nagyon bejön. Olvasgattam rola és nem éppen könnyű a tartása főleg nem egy low akiban. Ennek ellenére szeretnék ilyet, ha eléldegél a keményebb vízben is kisebb fény mellett. Tápozni fogok ezerrel, és lesz élesztős co2 is.
 
...viszont a Blyxa nagyon bejön. Olvasgattam rola és nem éppen könnyű a tartása főleg nem egy low akiban. Ennek ellenére szeretnék ilyet, ha eléldegél a keményebb vízben is kisebb fény mellett. Tápozni fogok ezerrel, és lesz élesztős co2 is.
A blyxa gyönyörű! Én csak ajánlani tudom! Remélem a körülményeid elegek lesznek hozzá! Nemsokára lehet nyírnom kell, úgyhogy szólj, ha eljött az ültetés ideje. :)
 
Megtörtént az install. Mához 1 hete. Nem teljesen úgy alakultak a dolgok ahogy terveztem, de egy ismerkedés a növényekkel akinak jo lesz.

Került bele zöld bőven: tenellus, rotala, stau.,bacopa aust.,ludwigia sp.,reineckii mini,ammania bonsai.
 
Kifosztottam a helyi kereskedést garnéla téren:D : 2 legyező garnélát, 5 amanot és egy kis RC-t
Két nap alatt olyan rendet vágtak, hogy csillog villog az aki. De komolyan nem gondoltam, hogy az amanok ennyire aktívak. Az összes kőröl leszedtek minden szennyeződést, a megviselt elhaló növényeket is a felszínre késztették így nekem már csak ki kellet csipeszelgetni:p

9050141138_0d2d470b83_c.jpg


9047906565_ff04334d6d_c.jpg
 
Jelentem tolom a vízcseréket az előírtak szerint...Jéghideg csapvízzel töltöm és pár óra múlva 26-27 fokos:eek:
Emiatt lehet esetleg hogy nem akarnak meggyökeresedni a növények???
Szépen lassan úsznak fel naprol napra.
Ami egyébként meglepő számomra mert hozzák a kis hajtásaikat egyszer meg csak fellibennek (nem győzöm vissza dugdosni őket):mad:
Amazonia mellett már az elejétől tápozom is Green Aqua Micro-macro, Easy Carbo kombóval.
Egyedül a tenellus tartja magát, na meg a stau.:cry:
 
Helyzetjelentés! :D

Kicsit átépült az aki...
A sziklákat felváltotta egy vasfa, pár növény cserére került.
A szűrőtöltetet feljavítottam és a felső kosár kapott egy purigent (zseniális anyag(y)).
Lakók: pár amano, valamint piros fejű lazacok...holnap megyek halért a helyi kereskedésbe.
 
Hát igen..kicsit kuszára sikerült az ültetés de idővel alakítani fogom a terepet :)
A Limnophiliák nagyon gyorsan regenerálódnak nyírás után, bár az új hajtás kicsit ferdén nő a fény felé.
A Tenellus lassan de biztosan növeszti az indáit, még nem merem megnyírni had erősödjön.
A rotala elkezdett sprintelni, hamarosan nekimegyek az ollóval. :)
Az anubiasok nagyon szépek, vannak már új leveleik.
A stauk hullatják az alsó hajtásaikat, de szép zöldek és friss leveleket növesztenek.
Valamint van egy olyan, hogy Limnophila hippuroides,( Nigro ajánlásával) aminek olyan az illata akár egy fűszernövénynek, nos ő is szépen növöget, ha jól tudom megfelelő körülmények között bepirul. :)
Na meg a Ludwigia sp, ő is elvan szép a színe, de a rotala növésben simán lenyomja, legalábbis nálam...
 
Szia!
Olyan az aki a kék háttérrel a képeken, mintha csak egy rajzfilmet néznék. :) A guppi miatt ne aggódj, hozzá fogsz szokni hamar ehhez a tulajdonságukhoz. Vízi nyulak :)
 
Szia!
Olyan az aki a kék háttérrel a képeken, mintha csak egy rajzfilmet néznék. :) A guppi miatt ne aggódj, hozzá fogsz szokni hamar ehhez a tulajdonságukhoz. Vízi nyulak :)

Köszi a hozzászólást! Éppen most cseréltem feketére a hátteret.
 
Back
Oldal tetejére