• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Natural Mystic

cayne

Főkertész
Üdvözletem mindenkinek!

Nyitok egy naplot a leendő akvámnak...
Korábban volt már nekem is "halas" medencém 6-8 féle hallal, műnövények, sóder stb...(ahogy illik minden gyerekszobában):)
Aztán nagyobb kihagyás után párom peglepett egy kis nanoval meg két cuki halacskával. Miközben a neten böngésztem akvárium témában ráakadtam a forumra. Mondanom sem kell, hogy ahogy olvastam egyre több naplót, láttam itt sok szép kertet azonnal megváltozott a nézőpontom az akvarizálással kapcsolatban. Azóta is titkon tervezgetem a saját kertem, amihez elkezdtem beszerezni szép lassan pár dolgot. Nagyjábol magvan a stílus is. Iwagumi, esetleg némi red moor. Low-tech-nek készül de gondolkozom a nagynyomásún (vagyis inkább pénztárcám):)
 
Adatok:

Tank: 50x35x40 (70l)

Aljzat: ADA Amazonia, Tropica substrate

Szűrés: Eheim Pro 3 2071

Dekor: Seiryu kő, ADA La Plata Sand

Fűtés: Jager 50W

Világítás: 2x Wave Cosmos Zen Artist Nano 20W

Tervezett növények:
  • Vallisneria nana
  • Echinodorus tenellus
  • Ammania sp. Bonsai TC
  • Blyxa Japonica
 
Lőttem pár képet nem túl jo minőségben:

Kőkészlet:

8609585056_048f66bdea_b.jpg


8608477887_6409298c51_b.jpg


8608541279_2529761968_b.jpg
 
Emeld meg hátul a dombot(akár hungarocell is jó) és a nagy köveket hátra rakd be(állítva).

Meg van az emelve csak ügyetlen volt a fényképész!:D Valójában fokozatosan emelkedik már a fronttól. A kövekkel bajban vagyok. Van miből építkezni, még sincs igazán főkőnek való darab (nagy dilemma nekem ez a hardscape):confused: - köszönöm az észrevételeket!
 
sokkal-sokkal jobb, a fában nem vagyok biztos, és keresd az aranymetszést, vagy legalább az 1/3 - 2/3 kompozíciós szabályt, ha innen beleokoskodhatok.
 
sokkal-sokkal jobb, a fában nem vagyok biztos, és keresd az aranymetszést, vagy legalább az 1/3 - 2/3 kompozíciós szabályt, ha innen beleokoskodhatok.

A fában én sem vagyok biztos. Okoskodni meg kell, rámfér a segítség:)
 
Sokkal jobban esett volna ha leírod h ez így sz@r vagy ezt ne csináld vagy hogy csináld. A böngészés magamtól is megy. Azért igyekszem.:(
Jaj, ez nem Neked szól, hanem letsgodisco "keresd az aranymetszést" bejegyzésére reagáltam. Hidd el semmilyen rossz szándék nem vezérelt csak egy gyenge vicc volt.
Üdv.
 
Jaj, ez nem Neked szól, hanem letsgodisco "keresd az aranymetszést" bejegyzésére reagáltam. Hidd el semmilyen rossz szándék nem vezérelt csak egy gyenge vicc volt.
Üdv.

Uhh! Így munka után kicsit félreérthető volt:) Akkor viszont én kérek elnézést. Így már értem...
 
erre gondolok, hogy ha bejelölnéd a harmadokat az akváriumon, akkor sokkal jobban látszanának a kompozíciós fókuszok



itt pl nagyon látszik, hogy ahogy összeraktad, annak a fókusza egyrészt túl sok helyen van, másrészt meg nem veszi figyelembe ezeket -- az egyébként nem feltétlenül betartandó, de kezdetnek jó kiindulópontot jelentő -- kompozíciós szabályokat. Nem tudom, hogy ez segít-e

EDIT: mondjuk kurvára nem sikerült egyharmadokat berajzolnom :D de azért remélem átjön a lényeg
 
erre gondolok, hogy ha bejelölnéd a harmadokat az akváriumon, akkor sokkal jobban látszanának a kompozíciós fókuszok



itt pl nagyon látszik, hogy ahogy összeraktad, annak a fókusza egyrészt túl sok helyen van, másrészt meg nem veszi figyelembe ezeket -- az egyébként nem feltétlenül betartandó, de kezdetnek jó kiindulópontot jelentő -- kompozíciós szabályokat. Nem tudom, hogy ez segít-e

EDIT: mondjuk kurvára nem sikerült egyharmadokat berajzolnom :D de azért remélem átjön a lényeg

A mindenit! Ez nagyon jo segítség. Köszönöm a fáradozást. Szeretnék egy jó harddal indítani, ezért semmiképpen nem kapkodom el. Legózok ezerrel (még van időm ugyanis kell még pár dolog az indításhoz). Köszi még1x
 
A fa szerintem nem passzol a képbe. letsgo felvetését megfontolnám az aranymetszés témában.
 
A fa szerintem nem passzol a képbe. letsgo felvetését megfontolnám az aranymetszés témában.

Fa nem lesz valóban. Majd egy nyugalmas pillanatomban nekilátok újra minnél több dolog figyelembe vételével.
 
Változott kicsit a növényekkel kapcsolatos elképzelésem. Szerintetek passzolna egy iwagumiba a rotola vagy egy ludwigia? Természetesen a minimal hatás nem érvényesülne de tetszenek ezek a zöldségek. Vagy maradjon a háttérben a v.nana?
 
Back
Oldal tetejére