• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano akármi

zsiga bácsi lótetű

Tapasztalt kertész
Decemberben indított 22 literes (méret 40x25x25) nano akvárium. A halak miatt kezd most már szűkössé válni ezért már készülök a váltásra persze ha majd a zsebem engedi. Led szalaggal világítom napi 7,5 órát a délutáni óráktól egészen késő estig. Az alga szerencsére eddig elkerült kivéve a front üvegen némi pont alga. Naponta easy life carbo hetente easy life profito tápsó 2ml. A világítás 700 lumen 6400k. Havonta egyszer kb 30% vízcsere. Szűrő: ...

A kép minősége nem a legjobb.
DSCF0009.JPG
Tartalma:
Halak:
-anci 1db
-platti 4db
-guppi 2db+8db kicsi
Növények:
-Kard fű
-Mini kardfű
-Papagáj virág
-Cabomba caroliniana
-Cryptocoryne undulata
-Cryptocoryne Petchii
-És még két számomra ismeretlen nevű növény
El se tudnám képzelni halak nélkül és persze a macska is oda van értük. Még panda harcsával és néhány csigával szeretném bővíteni kifejezetten nem barna csigával. A növény készletet pedig anubissal és anubis nanaval. A világítást pedig 10000k-es led szalaggal szeretném még kiegészíteni.

2017.03.30
Bővítettem a világítást így 915 lumen érdeklődve figyelem hogy kell e beszereljek egy dimmert hogy ne zöldüljön be. Bár lehet akkor átalakítom nano alga akváriummá.:) A fórumon és a GA oldalán is olvastam a carbo adagolásáról fel is emeltem az adagot 1ml/napra.

Várom az észrevételeket, kritikákat és tanácsokat.
 
Csak vicceltem. Állítsd be a nagyot.Ennek meg toljál legalább két víz frissítést havonta, de heti szinten is bírja. Van egy csomó növényem, kell ???
 
Utoljára módosított:
Azt ugye tudod, hogy gerinces allatot nem szabad 30 liternel kisebb akvariumban tartani az allatvedelmi torveny szerint? A nanok, ezert (is) garnelasok.
 
Ezek valóban nem kifejezetten nano halak.
Mindenesetre erről a törvényről még én sem hallottam ezidáig [emoji5]
 
Back
Oldal tetejére