• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

nano 24l-ben

Re: fylep 18l-es nano

katroc said:
Az ország másik végén lakom, körmendi vagyok! :D :lol:

annyit megér az ozmó h megtegyél heti 1000 kilómétert :lol: egyébként tényleg a közelbe érdemes keresni "lelőhelyet".
 
Re: fylep 18l-es nano

katroc said:
Majd utánanézek ennek az egész ozmó ügynek! ;)

A fórumon nem nagyon találtam róla infot, én annyit tudok róla, hogy akvaristáknak készített azt hiszem kb 23 C-s víz és csökkentett a ph-tartalma (6 körül van). Ezt a vizet ott csinálják a boltban ahol veszed. És persze szeretik a növények.
 
Re: fylep 18l-es nano

rendez%C3%A9sem.jpg


Szerintetek ültessek végig a háttérben növényt? Vagy jobb lenne ha csak a bal saroktól indulva ültetnék?
 
Re: fylep 18l-es nano

Köszi szépen a linket, már korábban is néztem! ;)
Szerintem is a "háromszög" lesz! A baloldalt beültetem hátul, a többi helyre meg mehet a dekorhomok nem?
 
Re: fylep 18l-es nano

katroc said:
Köszi szépen a linket, már korábban is néztem! ;)

Akkor minden ok! :thumbup:

katroc said:
Szerintem is a "háromszög" lesz! A baloldalt beültetem hátul, a többi helyre meg mehet a dekorhomok nem?

Ahogy érzed,de akkor hova rakod a HC-t?(Persze az mehet a kövek közé is,mint Nigro régi aksijában. ;) )
 
Re: fylep 18l-es nano

Igen, pontosan oda terveztem! :D reméljük meggyökeresedik. Addig meg teszek rá pici kavicsokat. Meg a fa tövébe is terveztem, de majd ahogy a hely hozza!
 
Re: fylep 18l-es nano

Sziasztok!

Kötöztem a minap egy kis microsoriumot, és gondoltam teszek föl képet!

fan05.jpg

fan03.jpg
 
Végre neki tudtam állni a nagy tervnek! Hosszas tervezések után rászántam magam, és kezdem az aki berendezését. Legalsó rétegben kapott az aki egy 1cm vastag égetett agyagot, erre szép zöld szúnyogháló, majd a mosott Manado kerültek. Ez a talaj nem lesz a kedvencem, sőt szinte biztos hogy nem fogok venni még egyszer. Inkább megveszem a JBL Manado Aqua Basis Plus növény táptalajt, aztán arra pakolok valami folyami apró kavicsot. Ennek a döntésemnek az oka ugyanis az, hogy megszenvedtem a HC ültetésével... Először szárazon, vagyis félig nedves talajba ültettem. Ez is nehézkes volt, mert nincs tartása a manadonak, mosásnál pl úszott a víz tetején néhány darab. Szóval feltöltés után sorba csusszantak ki belőle a HC tövek, melyeket amúgy is nehezen nyomkodtam bele a talajba. Hát megizzasztott rendesen. Most csak remélem hogy a helyén marad, és próbál meggyökeresedni. A szőlőtőkémen microsorium tövek kaptak helyet. A háttérbe már megvannak a növények, csak még a rotala rotundifoliám nem alakult submerssé. Megjegyzem elég jól halad, ezért is tettem be egy klassz kis joghurtos dobozba az akiba, mégis ott van neki fény és a CO2. 2 élesztős palackról megy az akiba a CO2, és dübörög a DIY külső szűrő. A világításon még csiszolok, valószínűleg be fogok még szerelni + 8W-ot, a mostani 8W mellé. Ezen kívül tervben van egy felfüggesztett armatúra gyártása is.

K%C3%A9p01.jpg

K%C3%A9p04.jpg

K%C3%A9p05.jpg

K%C3%A9p08.jpg

K%C3%A9p10.jpg

K%C3%A9p12.jpg
 
Köszi, remélem is. Már csak rotalát kell ültetnem, meg micranthemumot. Azok hátra mennek, ott meg úgy is vastagon van a talaj! ;)
 
Akkor pár új kép még, sajnos nem a legjobb minőség, de erre képes ez a kis olympus.
A rotala még sumbersizálódik, azért van csúnyán betéve, meg megvárom hogy a HC kicsit meggyökeresedjen, addig nem akarom bolygatni.

4435141132_0b1603de2a_o.jpg

4434364433_dfe03f10a9_o.jpg

4434365155_2c6a376cd4_o.jpg

4434364783_4418d0df67_o.jpg
 
Nem rossz, nem rossz. Valamilyen hátteret tegyél mögé mindenképp. Én a fehérre szavaznék. A kövek felülete kár hogy ilyen sima, egyenletes. Mondjuk a bazalt már csak ilyen. Egyébként szép az összkép, biztos szuper lesz ha a növények elszaporodnak. ;) A rotalát hova gondoltad? Sztem nem nagyon lesz hely a számára.
 
Köszönöm maximas, még azért lesz vele munka!

Outro megnézem majd melyik hogyan mutat, csak még nem volt kartonom! ;)
A rotala az a bal sarokba menne, pár tő befér biztosan. Én is bízok a növényekben, talán bírják a kezdetleges körülményeket. A fára még mohát akarok kötözni, legyen egy kis zöld még. Hát igen kő az ilyen volt sok, és beszerezhető! :p :lol:
 
Eljött az idő, hogy szétbombázzam az akit, ugyan is nagyon sok hibát vétettem. Se szűrés, se világítás nem volt jó, és akkor a tápozás hiányáról meg ne is beszéljünk…
Indítok egy új akit, teljes felszereltséggel a nyár elején. Addig még van egy kis időm, hogy beszerezzem a kellékeket.

Az aki 20l ,marad ugyan ez az előző projectből!

Szűrés
DIY külső szűrőm készül. A szivattyú egy Eheim 1002-es szivattyú, 1000l/h, 2m emelési magasság. A tartály kb. 8l.

szűrőanyagok:
Tavi szűrést végeztek korábban, nem tudom pontosan micsodák, de ránézésre jó lesz. A nagyobb, fehéres színű anyag nagyon porózus, úszik egy része a víz tetején. A másikak valamilyen apró golyócskák, ez is porózus anyag, ezt is megfelelőnek találtam. A szűrő tetejébe perlonvatta kerül. Képeket mellékelek, esetleg ha valakinek ismerősek, beazonosíthatná nekem! ;)

001.jpg

002.jpg

CO2
DIY külső reaktor fogja ellátni a CO2 beoldásának feladatát. Azért gondoltam hogy ezt választom, mert olcsóbban meglett, mint egy jól működő difi, ráadásul a beoldás is kevesebb technikát eredményez az akiban. És persze szeretek barkácsolgatni.. :p

Világítás
Na ez az a téma, amibe még sötétben tapogatok, bár már látom a fényt az alagút végén. Mindenképpen valami DIY megoldásra gondoltam. Igazából gondolkoztam LED-es megoldáson, találtam is egy jó alternatívát:

http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... 170#p61831

Vagy bekötök 2*8Wos fénycsöveket, vagy még nem tudom. Nagyon hajlok a LED-es felé, csak tartok a hatékonyságától…

Tápozás
A tápozást nem akarom elnagyolni, és a véletlenre bízni, a már sokak által dicsért GA tápokat választom + easy carboval kiegészítem a dolgot.
 
Arra vigyázz a DIY szűrővel, hogy nem csak a megforgatott víz mennyisége számít, legalább annyira fontos, hogy megfelelő áramlást tudjon biztosítani!
Kicsit úgy érzem, hogy ráléptél az akvakertészet göröngyös és sokszor költséges útjára.
Én is DIY dolgokkal kezdtem és nem minden úgy működött ahogy azt elképzeltem :crazy: , mégis számomra nagyon szimpatikusak a kreatív és szorgalmas emberek.
Jó munkát, eredményes építést kívánok! :wave:
 
Köszönöm szépen, hát igen, nem először kezdem újra, alakítgatom, míg "tökéletes" nem lesz a rendszer. Most egy új, nagyobb, 54l-es akit indítok, abban mégis könnyeb dolgozni.
 
Back
Oldal tetejére