• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

nano 24l-ben

katroc

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Úgy gondoltam, itt az ideje, hogy megcsináljam igényesen a 24l-es akimat. Új vagyok még nagyon a növényes akvarisztikában, de nagyon tetszik a dolog!

A következő növényeim vannak jelenleg, amiket szánok az akiba:
-microsorium pteropus
-rotala rotundifolia, még emers
-micranthemum umbrosum
- jávai moha
- HC

talaj: JBL Manado, homok.

Világítás: 2*8W

szűrés: DIY külső szűrő

tápozás: CO2 egyelőre élesztőről.

dekoráció: szőlőtőke
És akkor itt lenne is egy kérdésem! Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy hogyan rendezzem el a fákat! Ide teszek képet, remélem tudtok segíteni!

rendez%C3%A9s.jpg

rendez%C3%A9s2.jpg

rendez%C3%A9sem.jpg


Esetleg tanács? Előre is köszönöm!
 
Re: fylep 18l-es nano

Szerintem túl egy oldalon vannak a fák és nagyon egy irányba mutatnak valahogy kicsit lazábban kéne elrendezni mert ez most olyan nagyon természetellenes bár lehet ez csak az én véleményem :) Majd megmondják az okosabbak :lol:
 
Re: fylep 18l-es nano

igen, én is ettől félek kicsit... Nyugodtan mond csak meg, azért kértem! :D
 
Re: fylep 18l-es nano

Szia!

Egy kis segítség a fák elrendezésére: http://www.cau-aqua.net/index.php?optio ... &Itemid=38.
Azért erre gondoltam,mert leginkább ehhez hasonlíthatóak a rendelkezésre álló fák.Persze átnézheted az egész oldalt.Nagyon sokat tanulhat az ember belőle. ;)
Még egy javaslat.A vízkövet alaposan takarítsd le,még mielőtt belerakod a talajt.Később macerásabb és rontja a látványt.
Sok sikert! :thumbup:
 
Re: fylep 18l-es nano

Köszi szépen!
A linket meg meglesem. Addig nem foglalkozok a vízkővel, amíg nem lesz konkrét terv, amíg dolgozok az akival addig hagyom. De természetesen le lesz lőve róla! :)
 
Re: fylep 18l-es nano

Én az első képet preferálnám, de egy két kő még elférne, és a nagy ágat ami keresztbe átéri vagy lerövidíteném vagy kivenném, a többit kicsit előre és jobbra húzni, és szétforgatni őket. Meg persze lehet a talajjal is játszani, plusz kövek és ágak, a bal sarokba meg berakni a rotalát, hátha ott jól mutatna, de a növények elrendezését szerintem csak a layout után lehet rendesen meghatározni.
Sok sikert, csak így tovább.
 
Re: fylep 18l-es nano

A szétforgatást úgy érted, hogy egy balra, kettő pedig jobbra nézzen nem? És akkor középre rendezzem. Oks, köszi, megpróbálom, és teszek föl képet! ;)
 
Re: fylep 18l-es nano

A manadoba a növényeket akarom ültetni, egy szigetet akarok belőle, a homokot pedig dekorációnak szánnám, a manado köré valahogyan.
 
Re: fylep 18l-es nano

Próbálom majd púpozni kicsit, meg kövekkel kitámogatom, hogy ne folyjon össze. Talán sikerül :)
 
Re: fylep 18l-es nano

katroc said:
A szétforgatást úgy érted, hogy egy balra, kettő pedig jobbra nézzen nem? És akkor középre rendezzem. Oks, köszi, megpróbálom, és teszek föl képet! ;)

Úgy értettem hogy egy jobbra, egy balra, egy a jobb első sarokra nézzen. Manadót mindenféleképpen a bal hátsó sarokra kéne futtatni, és olyasféle szigetet csinálni, szemét egy talaj. a dekorhomok meg a jobb első sarokban olyan körcikkesen, és valamivel el kéne határolni a kettőt, manado szeret szaladni :D
ÉS ne teljesen középre rakd, csak egy kicsit előrébb és kicsit jobbra, olyan 1/3-ra.

Remélem holnap tudsz csinálni képet.
 
Re: fylep 18l-es nano

Tettem föl képet. :)
Az új változaton kiszórtam a régi fákat, és szőlőtőkét tettem bele. Valószínűleg így lesz, kisebb nagyobb változtatásokkal még.
 
Re: fylep 18l-es nano

Igen, így már jobb.
Nem beszélve arról,hogy az uszadékfával nekem /legalább is nálam/gondom volt.
Szerintem szép lassan rohadt,bomlott és állandóan tele volt algával emiatt./Rhizoclonium/
Lecseréltem és az a rohadék 2 hónap alatt elmúlt. ;)
Nálam is van egy kisebb szőlőgyökér azzal semmi gondom.
 
Re: fylep 18l-es nano

Köszi peti!
Gelo: én is ettől tartok, hogy rohadni kezdene az uszadékfa, meg elég könnyű súlyra...:) Az algát szeretném elkerülni messziről! :)
 
Re: fylep 18l-es nano

szépen alakul! nem tudom ahol te laksz mennyire oldható meg az ozmóvíz, ha azt használnád sima csapvíz helyett (kb 1/2 vagy 1/3 arányban a csapvízzel) akkor elkerülhetnéd a vízkövet. nem beszélve, h a ph-t is csökkenti ami meg ugye jó a növényeknek.
 
Re: fylep 18l-es nano

Köszi!
Nem hiszem, hogy meg szeretném oldani, egyszer elég lekaparni a vízkövet. Majd megpróbálok egy két dolgot, és utánanézek a dolgoknak! :)
 
Re: fylep 18l-es nano

katroc said:
Köszi!
Nem hiszem, hogy meg szeretném oldani, egyszer elég lekaparni a vízkövet. Majd megpróbálok egy két dolgot, és utánanézek a dolgoknak! :)

Hát én az ozmót javaslom, ha véletlenül debreceni vagy akkor könnyen megoldható, máshol nem ismerem a viszonyokat :D
 
Back
Oldal tetejére