• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Modellezés, mint kreatív hobby

robert

Főkertész
Az 1:20-as mini "ryoboku akva" sikerén (kedves, gratuláló visszajelzések) felbuzdulva szeretném bemutatni, mivel foglalatoskodom, amikor "kajakra" ráérek és türelmes vagyok. :D

Az alábbi fotókon egy korábbi projekt látható. A dioráma címe "őszi nagytakarítás", és egy pl. hétvégi szüretelés előtti rendrakást, illetve "rákészülést" kíván ábrázolni az öreg aggastyánnal és fiával, akinek láthatóan kicsit sajog a háta a sok melótól. Épp kihajigálták a koszos ládákat, szüretelős vödröket, meg a régi permetezőt. A bringát csak nekilökte a falnak, a vakolatnak már úgyis mindegy... Az öreg mindeközben csak csendben figyel, élvezi a késődélutáni kellemes őszi napot, néha odabök valamit a fiának, lehet, hogy a "régi nagy időkről" mesél neki valamit...

Szóval a dio (dioráma) 1:35-ben készült (alapterület 30 x 30 cm), és a két figura kivételével (habár azok festése rám maradt) minden egyedi, kézzel készült. A legbüszkébb talán a bringára vagyok, 4 cm "fülétől a farkáig", csak a méretek miatt.

És akkor a képek:

7983396344_3948ec9e8b_z.jpg

7983391711_26ce107e05_z.jpg

7983398610_1e013f13c0_z.jpg

7983392001_295848fdf9_z.jpg

7983396722_abd77b787c_z.jpg

7983392149_d461ebc9c5_z.jpg

7983392375_2d40e313f7_z.jpg

egy werk kép

7983397422_247721da11_z.jpg

a padlás, tartalék cserepekkel, öreg teknö, stb.

7983397642_9bf8c849df_z.jpg

a dio hátulról

7983393075_9a6b9f1187_z.jpg

félkész projekt

7983398058_1bbdac8b3f_z.jpg

a kapu

7983398252_edf87d6f60_z.jpg

ládák (balsa fa), vödör (mustáros tubus)

7983393701_aceb71cb70_z.jpg

A dio nem tökéletes, megversenyeztetni nem merném, de nekem minden esetre tetszik, és bele tudom magam élni a dioval, dioban bemutatott atmoszférába. :)

Örülök, ha ez a projekt is elnyeri tetszéseteket! :)


Üdv: Robi
 
Nem vagy teljesen normális! Csak és kizárólag jó értelemben. :)
Borzalmasan jó.

Nem tudom mi a munkád, de hagyd a fenébe, és ezzel foglalatoskodj. :)
 
Engem nem a kézügyesség része vág haza,hanem hogy azt ki kreatívkodni,hogy miből csinálj meg mondjuk egy vödröt,vagy mondjuk egy ajtó kilincset!(y)
Egy szóval zseniális!
 
Ohhhh, köszönöm mindenkinek, aki ellátogatott ide és tetszett neki! :)

Többektől kaptam már meg, hogy nem vagyok teljsen komplett, meg ha ennyi időm van, akkor "hasznosabb" dolgokkal is foglalkoztatnék... :D Sőt, van aki az ilyet haszontalan pepecselésnek tartja! (y) Mint pl. saját édes öcsém...

Ez az egész dio építés arra is jó, hogyha nagyon fel vagyok b..va a meló miatt, vagy nagyobb a nyomás, mint kellene, akkor leülök, és mondjuk megcsinálok egy zsalugáteres ablakot forgó zsanérokkal 0.5 mm-es rézszálból, meg 0.6-os csiszolt balzából. Ilyenkor csak erre/arra a dologra figyelek és elfelejtem a "napi GERONIMO", meg idegeskedést. Nem mondom persze, hogy full stressz a kutatómunka, de a határidők, kéziratok leadása meg a pályázatok odaba..nak időnként! :)

Jó lenne, ha ilyen "játékból" meg lehetne élni, de az is lehet, hogy ha kényszerböl kellene csinálnom, akkor már nem lelném akkora örömömet benne. Így meg mindig megmaradhat egy kreatív játéknak... Nekem.

Üdv és Jó éjt mindenkinek!

Robi
 
Az alábbi fotókon egy korábbi projekt látható. A dioráma címe "őszi nagytakarítás", és egy pl. hétvégi szüretelés előtti rendrakást, illetve "rákészülést" kíván ábrázolni az öreg aggastyánnal és fiával, akinek láthatóan kicsit sajog a háta a sok melótól. Épp kihajigálták a koszos ládákat, szüretelős vödröket, meg a régi permetezőt. A bringát csak nekilökte a falnak, a vakolatnak már úgyis mindegy... Az öreg mindeközben csak csendben figyel, élvezi a késődélutáni kellemes őszi napot, néha odabök valamit a fiának, lehet, hogy a "régi nagy időkről" mesél neki valamit...

Szóval a dio (dioráma) 1:35-ben készült (alapterület 30 x 30 cm), és a két figura kivételével (habár azok festése rám maradt) minden egyedi, kézzel készült. A legbüszkébb talán a bringára vagyok, 4 cm "fülétől a farkáig", csak a méretek miatt.

Bob!Te egy genius vagy!
Ezek ugyanazon kreativitás megtestesülései, mint egy festő lefesti a fejében keletkező képet, vagy egy szobrász kifarag valamit egy darab nyers anyagból.....stb.
Nagyon jó nézni a fenti képeket, minden elismerésem. :cyclops:
 
Lenyűgöző reszletgazdag dioráma. A közeli fotók pl az ajtóról zavarbaejtően igazinak hatnak. Gratula!!

Tapatalk 2-vel küldve az én SK17i-ről
 
Kicsit beteg, de jó értelemben. Gratu a részletes modellhez.(y)

Szerintem mindenki egy kicsit beteg, aki bármilyen, valamilyen hobbiba melyen beleássa magát. Természetesen jó értelembe.

Szerintem itt mi mindannyian azok vagyunk. Ha képesek vagyunk cipesszel a fonal algát szálanként szedni a moháról...

Most kiderült, hogy a Robi duplán beteg a jó értelemben. Talán mindenki nevében mondhatom, hogy büszkék vagyunk rád Robi! :)
 
Bob!Te egy genius vagy!
Ezek ugyanazon kreativitás megtestesülései, mint egy festő lefesti a fejében keletkező képet, vagy egy szobrász kifarag valamit egy darab nyers anyagból.....stb.
Nagyon jó nézni a fenti képeket, minden elismerésem. :cyclops:

Annyi még hozzátartozik azért az igazsághoz, hogy nem teljesen kút főből alkottam, kellett egy kis inspiráció, amit akkor ez a neten talált fotó jelentett:

7984792544_8852d23f27.jpg


Persze nem egy az egyben copy, de az nem is volt célom. A fantáziára bíztam sokmindent...

Köszönöm még egyszer mindenkinek az elismerést! :)

Üdv: Robi
 
Igen bejövős a kis diorámád,irigylem a türelmedet a tetőcserepek legyártásánál.Szereztem be anno terrakotta színű levegőre száradó gyurmát egy leendő ilyen projecthez,amiből majdan megoldom a cserepeket.Te miből oldottad meg? Egy pici finomítás meg lehetne rajta ejteni,pici por színű pasztell kréta porral kezelni az ajtó alsó felét. Kíváncsi vagyok esetleg van még ilyen alkotásod;szívesen látnám azokat is ;)
 
hoppá hoppá egy kolléga :)
Már láttam ezt a művet valahol..csak nem a makettinfo-n (y)

Szia Károly!

Igen, a Makettinfón publikáltam "1000 éve"... Örülök, hogy még mindig tetszik nektek! :)(y)

Klassz a pici adventi koszorú! (y) És látom ügyeltél a gyertyák kvázi színhelyességére is! (y)

Üdv: Robi
 
Back
Oldal tetejére