• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

Szia!

Akkor szerinted nem is kellene a sötétkúra, hanem tehetném vissza az akvába, hadd legeljék a garnélák?
Én visszatenném a növényeket az akváriumba. Egy nagy dózisú carbo kezelést nem valószínű, hogy túlélnek az algák. Az eredmény nem azonnali, idő kell, amíg a garnélák eltüntetik a maradványokat. A problémát szerintem az jelenti, hogy 1% helyett 50%-os oldatban áztattad a növényeket 😳 Nem tudom, hogy ez okoz-e gondot, majd kiderül, mennyire bírták. Remélem, nem lesz semmi bajuk tőle.
 
Szia!

Akkor szerinted nem is kellene a sötétkúra, hanem tehetném vissza az akvába, hadd legeljék a garnélák?
Szia!
Én azt tenném.
Sőt. Amikor hasonló algásodásom volt, ki sem vettem az Anubiosokat, hanem tömény carbot rájuk fecskendeztem egy injekciós fecskendőből, leállított szűrő mellett (2-3 ml 250 liter vízbe). Aztán vártam türelemmel. És lám csak! Ugyan ezt teszem az ecsettel is, de sajnos az visszajön pár hét múlva.
Egyszer csináltam egy 5 napos sötétkúrát sima zöldalga ellen. Eredmény: nulla.
 
van elég garnélád hogy leegye a sok halott levelet?
a végén túlterheled a vizet azt bealgásodsz :ROFLMAO:

Ezek az elegánsok amik olyan szép terepszínűek a sárguló levelek között?
Be is tenne, ha most meg ettől lennék algás.😬 Bár, maradt még fél üveg carbo.😂
Rengeteg garnéla van benne, legelik is ezerrel, de a holnapi vízcserénél levágom a leveleket.
A halakat észre sem vettem. A levelek, sajnos nem sárgulnak.😜
 
Be is tenne, ha most meg ettől lennék algás.😬 Bár, maradt még fél üveg carbo.😂
Rengeteg garnéla van benne, legelik is ezerrel, de a holnapi vízcserénél levágom a leveleket.
A halakat észre sem vettem. A levelek, sajnos nem sárgulnak.😜
Az olló a leghatásosabb ellenszer.
Amúgy hosszútávra egy tipp: vízcserekor a hígított löttybe mártott fülpucival megsimogatod a leveleket.
 
Sziasztok!

Nem akarnám szétoffolni a szállítmány beékezések topikot, így itt írnék axikáról.

A nálunk éldegelő példány jelenleg 10 éves. Rószaszín természetesen és fekete szemű változat.
Mi sosem toltuk túl a kényeztetését, és youtube csatornája sincs, mint Garynek.
Lehet nekik hiperszuper kecót építeni, sok növénnyel, bújkálókkal.
Nálunk nincs aljzat, se homok, se kavics. Könnyebb takarítani így.
Se fűtés, se hűtés. Télen simán bírja a 10-15 fokos vizet, nyáron meg a 27-28 sem zavarja.
Szivacsszűrő és plusz levegőztető megy nála. Heti csapvizes vízcserék.
Van egy nagy vasfa anubiasokkal és ennyi.
Lámpa sincs, zavarja a fény. Ami az ablakból beszűrődik épp elég.

Határozottan nem vegán!!!! Kicsiként megette a majdnem ugyanakkora társát, amíg takarításkor összeraktuk őket.
Eszik ugyan külön nekik gyártott bogyót, pelletet, de mindent, ami mozog, tol be ezerrel. Szelektált garnéláim, béna guppik, szúnyoglárva, tubi. Fagyikaja felolvasztva persze. Hétvégi főzésnél kis csirkemáj falatka, mellfilé cafat, csipet marhahús mindig jut neki.
És szinte alig lát. A mozgás és a szag alapján vadászik. Igazi predátor. Vicces, ahogy becserkészi az áldozatait.
Sok hallal nem jó összerakni, mert néhány csipkedi a kis “koronáját”.
Szerintem a minél hosszabb és nem túl magas akva jobb nekik, ahol kedvére tud úszkálni, le és felfelé liftezni.78BD9329-C12B-4106-9EFB-7D84F1749662.jpeg

Ha túleszi magát, hajlamos begombásodni. Ilyenkor beöntök egy lábosnyi forrazott mandulalevél levét, meg kis humisavas barna víz és koplalás hamar rendbehozza.
 
Sziasztok!

Nem akarnám szétoffolni a szállítmány beékezések topikot, így itt írnék axikáról.

A nálunk éldegelő példány jelenleg 10 éves. Rószaszín természetesen és fekete szemű változat.
Mi sosem toltuk túl a kényeztetését, és youtube csatornája sincs, mint Garynek.
Lehet nekik hiperszuper kecót építeni, sok növénnyel, bújkálókkal.
Nálunk nincs aljzat, se homok, se kavics. Könnyebb takarítani így.
Se fűtés, se hűtés. Télen simán bírja a 10-15 fokos vizet, nyáron meg a 27-28 sem zavarja.
Szivacsszűrő és plusz levegőztető megy nála. Heti csapvizes vízcserék.
Van egy nagy vasfa anubiasokkal és ennyi.
Lámpa sincs, zavarja a fény. Ami az ablakból beszűrődik épp elég.

Határozottan nem vegán!!!! Kicsiként megette a majdnem ugyanakkora társát, amíg takarításkor összeraktuk őket.
Eszik ugyan külön nekik gyártott bogyót, pelletet, de mindent, ami mozog, tol be ezerrel. Szelektált garnéláim, béna guppik, szúnyoglárva, tubi. Fagyikaja felolvasztva persze. Hétvégi főzésnél kis csirkemáj falatka, mellfilé cafat, csipet marhahús mindig jut neki.
És szinte alig lát. A mozgás és a szag alapján vadászik. Igazi predátor. Vicces, ahogy becserkészi az áldozatait.
Sok hallal nem jó összerakni, mert néhány csipkedi a kis “koronáját”.
Szerintem a minél hosszabb és nem túl magas akva jobb nekik, ahol kedvére tud úszkálni, le és felfelé liftezni.View attachment 181016

Ha túleszi magát, hajlamos begombásodni. Ilyenkor beöntök egy lábosnyi forrazott mandulalevél levét, meg kis humisavas barna víz és koplalás hamar rendbehozza.
Über tuti kis gyorstalpaló. Imádás van. 😘
 
Egy korábbi példányt etettünk földigilisztával, amit a méregdrága, neves horgászboltban vettünk, de az nem tett jót neki. Egy idő után abba is hagytuk.
Lehet, gyűjteni kellett volna eső után a kertben, de ennyire nem vagyok gilisztafun. Így is igyekszem mindent a kedvükre tenni. Szerintem, ha választasz valami állatot, akkor neked kell az ő igényeihez igazodni, nem pedig őt a te kényelmedre formálni.;)
 
Back
Oldal tetejére