• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

@ezsolt80 barátom ma két őrült különleges növénnyel lepett meg.😍 Remélem, megmaradnak.
A hófehérke egy pangolino green tea.
 

Attachments

  • 20230429_194359.jpg
    20230429_194359.jpg
    229.3 KB · Megtekintések: 24
  • 20230429_194345.jpg
    20230429_194345.jpg
    291.1 KB · Megtekintések: 22
  • 20230429_125731.jpg
    20230429_125731.jpg
    263.8 KB · Megtekintések: 21
  • 20230429_125748.jpg
    20230429_125748.jpg
    237.3 KB · Megtekintések: 21
A munkahelyi ADA kockámban az anubias levelei fekete pöttyösek lesznek. Nem a klasszikus ecsetalga, de gondolom, valami hasonló lehet.
Nem tápozok, RO víz visszasózva. A fénycső régi, azt kellene cserélni? Kis Atman HF-0300 akasztós szűrővel üzemel, amit heti vízcseréknél pucolok.
Valami ötlet? Vegyem ki és karbózzam le? Van erre bármi?20230606_145957.jpg
 
A munkahelyi ADA kockámban az anubias levelei fekete pöttyösek lesznek. Nem a klasszikus ecsetalga, de gondolom, valami hasonló lehet.
Nem tápozok, RO víz visszasózva. A fénycső régi, azt kellene cserélni? Kis Atman HF-0300 akasztós szűrővel üzemel, amit heti vízcseréknél pucolok.
Valami ötlet? Vegyem ki és karbózzam le? Van erre bármi?

Ez inkább BGA-nak néz ki. Sokkal alaposabb takarítás kellene, sűrűbb, nagyobb vízcserékkel.
 
Én az alultáplált ecsetalgára szavazok. 😁
Vagy olyanra, amit folyton lelegelnek az állataid.
Azzal kapcsolatban pedig nekiem az a fixa ideám, hogy a GA aklga tájékoztatóján felül kifejezetten az tudja oikozni, ha elmulmosodik a nem eléggé fedett aljzat, ezért a flow magával sodorja. Aztán ez megakad különböző felületeken, és ott alakul ki. Sőt ha elég koszos az akvárium, és elég nagy a szűrő által okozott áramlás, akkor nem ilyen mikro méretű, hanem akár több centis alga is nevelhető ám.
Én leállított szűrőnél biztos megkínálnám egy kis carboval! persze, a carbós áztatás is működhet.
A lámpádat nem tudom kommentálni, de cseréld nyugodtan! Fel kellene lendíteni a Tungsram forgalmát! :D
 
Köszönöm a tanácsokat.
Nagy flow tutira nincs. Hetente bruttó 20 literben cserélek 5 liter vizet és pucolom mindig a szűrőt, még a rotort is átsikálom, új perlon, átmosom a mátrixot. A víz hőfoka standard 23 fok.
Yellow garnélák, 1 pöttöm oto és 6-8 elegáns fogasponty piszkolja.
Fán ,meg kövön nincs, a moha is hibátlan, csak az anubias lett ilyen.
Kiemelem a bokrot, megfürdetem, meg cserélek csövet, aztán meglátjuk.
 
Ez inkább BGA-nak néz ki. Sokkal alaposabb takarítás kellene, sűrűbb, nagyobb vízcserékkel.
Ez nem cyano (blue green algae).
Nagy flow tutira nincs. Hetente bruttó 20 literben cserélek 5 liter vizet és pucolom mindig a szűrőt, még a rotort is átsikálom, új perlon, átmosom a mátrixot.
Szerintem meg túlpucoljátok. Van akasztósom, nem való bele mátrix. A régi ADA biorio méretű sokkal jobb ezekbe. És nem pucoválom hetente. 2-3 havonta, ha iszaposodna. Ha csak Neocaridina van benne, akkor nagy dzsuvakert nincs. 🙂
 
Szereztem fél lityo carbót, de ilyen fürdetést még sosem kellett csinálnom.
Az anubias bokor egyben belefér egy kekszes vödörbe. Milyen arányban hígítva és mennyi időre áztassam be a növényt? Szétégetni sem akarom azért.
 
Szereztem fél lityo carbót, de ilyen fürdetést még sosem kellett csinálnom.
Az anubias bokor egyben belefér egy kekszes vödörbe. Milyen arányban hígítva és mennyi időre áztassam be a növényt? Szétégetni sem akarom azért.
Easy Carbo 1%-os oldatában (1 dl vízhez 1ml carbo) szoktam áztatni 10-15 percig. Seachem Excelt ilyen célra még nem használtam, nem tudom, abból milyen töménységű oldat kell. Az adott növényfajtól függ, hogy mekkora dózist visel el. Az anubias elég szívós ilyen szempontból, bár nekem már sikerült egyszer egy nagy tő összes levelét leégetnem (rizómáról később kihajtott). Áztatás után a növény rögtön mehet vissza az akváriumba, vagy pedig gyorsan le kell mosni, hogy ne maradjon rajta a carbo. Az algák néhány óra alatt elhalnak, a garnélák leeszik a maradványokat.
Ha nem akarsz vegyszerezni, anubias esetében sötétkúrával is le tudod szedni az algát. Víz nélkül, párás közegbe kellene tenni a növényt (mondjuk ráteszed a vödörre a tetejét). Az edényt teljesen sötét helyen (például egy zárt szekrényben) kellene tartani legalább 1 hétig. A növény túléli, az algák nem biztos.
 
Back
Oldal tetejére