• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Miniatűr csoda

Vik,szerinted meddig lehet életképes egy ilyen setup?
Csodálom őket,próbálkoztam is vele,de nekem nem jön össze.Ilyen picit nem lehet szűrni,ha meg csak a nagy akiból rakok bele vizet,nincs flow és tönkremegy.
Vagy csak összerakják,megy 2-3 hétig,fotó és kuka?
 
zsotyi said:
Vik,szerinted meddig lehet életképes egy ilyen setup?
Csodálom őket,próbálkoztam is vele,de nekem nem jön össze.Ilyen picit nem lehet szűrni,ha meg csak a nagy akiból rakok bele vizet,nincs flow és tönkremegy.
Vagy csak összerakják,megy 2-3 hétig,fotó és kuka?

Hát igen ezek mögött logikát, értelmet nem nagyon látok. Csak azt nézem, hogy ez a csoport elképesztő miniatűr dolgokat csinál.
Olyanok ők mint a kis modellezők. De szimpatikus ez a maximalizmus részükről.

Működtetni nem nagyon látom, hogy lehet. Lehet naponta teljes vízcserét csinálnak akár egy másik akiból stb.
 
Nekem a kis 5 literes jól el van az ablakban,pedig csak néha cserélek vizet.Semmi szűrés,semmi co2,semmi táp.Azóta fejlődik,mióta az ablakba tettem.A nagy akiból beleszoktam tenni a levágott mohákat,amik algásak kicsit.Ott jönnek helyre a kis akiban,lepereg róluk az alga.A macska onnan szokott inni :D ,mikor nagyon lemegy a vízszint,akkor szoktam cserélni,közel 100%-ot.Alga egy szál se.A moha virágzik.A vizipáfrány apró leveleket hajt.A parvula viszont nagyon nehezen megy valamire.Élőlény nincs benne,illetve csigák,mert o2 nehezen megoldható.
Fenntartható,mondhatni gondozásmentes.Kíváncsi leszek,hogy a nyári nagyobb fénynél mi lesz.Algásogik-e majd.
 
Szuperek ezek a törpe akváriumok! Azért elképesztő mennyire profin összerakják, gondolom nem 2 perces pepecselés ;)
 
Hát nem semmi az biztos. 200 literbe se könnyű összehozni ilyen hardscapet nem hogy ebbe a néhány decibe. Mondjuk én biztos nem vállalnék be ilyet, hamarabb tépkedném ki szálanként a szakállamat. :) :lol:
 
Ha jól rémlik, akkor ez az ürge egyébként kamionozik. Fogalmam sincs, hogy csinálhatja....
Elmegy hetekre, akkor a családra bízza az akikat és mégis ilyenekt tud összehozni.... :thumbup:
 
tibicuk said:
Kíváncsi leszek,hogy a nyári nagyobb fénynél mi lesz.Algásogik-e majd.

Nyáron nagyon vigyázni kell majd a közvetlen napfénnyel!
Én tavasszal gyűjtöttem vízibolhákat és kíváncsi voltam, meddig tudnám életben tartani, úgyhogy egy részét kiraktam az ablakba 2x5L üvegbe az algaképződés miatt...nyár elejéig semmi nagyobb gond sem volt vele, de ahogy a nyár beindult egyszercsak eltűnt az alga (!) meg a vízibolhák is! Kb 2 nap alatt. :? Szeptember második hetében volt csak újra algaképződés... OFF: úgyhogy idén tavasztól-őszig kenni fogom magam naptejjel, ha még vásárolni is megyek :lol: :lol: :lol: ON: (Félelmetes ha belegondolunk, hogy ha a vízi élőlények sem bírják a mostani klímát, mi hogy fogjuk majd, pedig elvileg belőlük származunk...) Gondolom a magas UV miatt, amit máshol fertőtlenítésre -csíra mentesítésre- használnak...Na meg ha nyáron közvetlenül süti sokáig a nap, az biztos, hogy felforr :(
Valakinek van valami ötlete az árnyékolás-technika területén ilyen esetekre? :D
 
Szerintem ha kartonpapírral letakarod az akvárium oldalait azzal már eléggé le tudod árnyékolni a napfény elöl. Én nyáron minden este lámpaoltás után leárnyékoltam ilyen kartonnal, már csak azért is mert nálam csak délután egykor kapcsolódnak fel a fények. Addig pedig takarás nélkül rengeteg fény érheti az akváriumot.
 
outro said:
Szerintem ha kartonpapírral letakarod az akvárium oldalait azzal már eléggé le tudod árnyékolni a napfény elöl. .

Hát ez akkor pont nem jutott az eszembe :roll:
Bár gondolom, ha a szekrény tetejére tettem volna a kis csapatot, ahová csak napi 2-3 órát süt a nap, lehet megmaradtak volna. De hát paráztam, hogy legyen alga, amit tudnak majd enni...Bár akkor még eléggé zöldfülű voltam - na ez itt eléggé hülyén jött ki, mert mintha most sem az lennék :lol: - az is megfordult a fejembe anno, hogy beruházok egy UV fóliára az ablakra aztán lemondtam róla. (bután nézne ki az ablakon :mrgreen: az aksin meg pláne)
 
Back
Oldal tetejére