• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dél-Amerikai neonhalas biotóp

Tetszik az aki,most újból bekerült a következő project esélyesek közé a neonos boitóp:) az akril csövet hol vetted?
 
Tetszik az aki,most újból bekerült a következő project esélyesek közé a neonos boitóp:) az akril csövet hol vetted?

Kösz, majd dobok fel új képeket, szerintem most már sokkal szebb:) Az akril csövet a Soroksári úton vettem egy plexi boltban. Érdemes többet venni, mint amennyi kell, mert ha nem gyakorlott az ember sokat elront. Nekem is ez a harmadik verzió, de azt hiszem csinálok majd még egyet és az lesz majd a tökéletes.
 
Azért az nem a világ vége ;-)

6-16ig dolgozok,céges verdával pesti oldalra nem tudok elmenni(gps),bkv meg nem biznisz,sem pénzben sem időben.szóval nekem messze van:(De arra a környékre kell vinni gumiztatni a cégest,úh erősen gondolkodok egy spontán szálszakadás előidézésén egy rejtőzködő padka által;) (á,sajna túl jófiú vagyok hozzá:( )
 
Ahogy ígértem, jöjjenek a képek, melyek ma készültek vízcsere után:
(elnézést a képek minősége miatt, telefonnal készültek)
xagf22zf3jtolhxfkhu.jpg

jke0yab08vdc7sb8pbyu.jpg

74uyo6x8jy5oocdtwf9.jpg

xq6n62qu41ib0p1q9x.jpg

wo11i1cx8luo18gcvi.jpg
 
Azt elfelejtettem beírni a frissítésbe, hogy valamelyik növénnyel behurcoltam a csigákat és azok brutálisan elszaporodtak, nem nagyon tudok mit tenni ellenük, pedig én az abszolút csigamentes akvárium híve vagyok.
 
Én a csigaevő csigát ajánlom,nálam kb 1 hét alatt összeszedték az összeset.szorgos kis állatok,és nem sok vizet zavarnak.
 
Vegyszert nem szeretnék bevetni, a többi élőlény védelme érdekében.
Erről a csigaevő csigáról már olvastam, azt írták, hogy amikor már több száz elpusztítandó csiga van, akkor már nem túl hatékony. Na meg szerintem ez a Helena csak kiszippantja a csigák testét, de a házát otthagyja. Mivel nagyon sűrű Sagitaria dzsungelem van, onnan esélytelen lesz bármit is kiszednem és gondolom a rengeteg meszes csigaház csak keményítené a vizemet. Gondolkodtam még a Botián, az megeszi házastól a csigákat?
 
Pofás kis aki(y) Kíváncsi lennék a stau "gyepedre" - (kedvenc kis termetű növényem).

Köszi, még sajnos nem teljes a "gyep". A bacopa bokorig ki akarom terjeszteni, meg a sűrűségén is szeretnék tuningolni, szóval még kell neki pár nyírás, mire toppon lesz.
 
Semmi nem eszi meg házastól a csigákat, még a polipok sem :D A helena a legjobb választás, 3-4 db szépen rendet tud tenni, és kordában tartja az állományt.
 
Semmi nem eszi meg házastól a csigákat, még a polipok sem :D A helena a legjobb választás, 3-4 db szépen rendet tud tenni, és kordában tartja az állományt.

A csigaházakkal mi lesz, elbomlanak egy idő után maguktól?
 
A csigaházakkal mi lesz, elbomlanak egy idő után maguktól?

Fogják magukat és mielőtt megenné a csigákat valami azelőtt kidobja az akiból. ;)
Viccet félretéve, ha van CO2 akkor elbomlik, de keményíti a vizet. Ha nincs akkor is elbomlik, de jóval több idő. Egy csővel le lehet szívni a csigaházakat.
 
Változtattam a tápozás mennyiségén és módszerén kb. másfél hete. Napi 1 nyomás mikro és makro-ról áttértem a heti 1x 4nyomásra vízcsere után. Kevesebb lett az üvegen lévő barna és zöldalga. Valamint a növények levelein a barna alga. De szerintem még ez a heti 4 nyomás is sok lesz, úgyhogy majd csökkentem addig, míg nem látok hiánytünetet a növényeken.
 
Back
Oldal tetejére