• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

A Dennerlenek vannak jó nanoakiba való talajai, szerintem több színben is. A dekorhomok meg nem feltétlenül poshad be.... inkább algásodhat illetve szennyeződik és változik a színe is ezáltal. Vegyél Tropica talajt és hozzá valamilyen Dennerle aljzatot. Szerintem...
Sajnos csak egy fajta Denerle táptalaj van, az a garnélás és 2kg kiszerelésbe van ami 10literre elég....valószinűlegg nálam azért fekete meg sárgás a fehér mert a szűrőm nagyon GERONIMO ,hiába 500/h nagy nulla,....

nyitott vagyok minden infóra szóval...:) Köszi
 
Így sem tud dönteni, te meg még több lehetőséges sorolsz fel. :D
A lehetőségeket ismerni kell :). Ahányan vagyunk, annyi félét fogunk mondani, ez így normális. Hogy egy tanult akvakertész kollégát idézzek: "Ez mindig is így lesz. :)"
 
Sajnos csak egy fajta Denerle táptalaj van, az a garnélás és 2kg kiszerelésbe van ami 10literre elég....valószinűlegg nálam azért fekete meg sárgás a fehér mert a szűrőm nagyon GERONIMO ,hiába 500/h nagy nulla,....

nyitott vagyok minden infóra szóval...:) Köszi
Taptalajt a Tropicat irtam, es föle irtam altalanos aljzatkent a Dennerle aljzatot...szürke, barna, sulawesi, vagy Sumatra barna szinben...Ezek jok. Nekem 1,5 zacsko került a 30 literes nanoba. Böven eleg.
 
Sziasztok,
Újraindításon gondolkozom, és most szeretnék olyan növényeket is, amiket ültetni kell (eddig csak anubiasok és mohák voltak az akvában), sőt foglalkoztat a "gyepesítés" ötlete is.
Lowtech vonalon mozgok, de lassan fejlesztgetem az akvát, így nem zárom ki, hogy egyszer nálam is lesz CO, így igyekszem minden felszerelést úgy venni, hogy lehetőséget adjon a "kategóriaváltásra". (Így jött a gondolat, hogy 60x30x30-as akvához eheim 2215ös szűrőt vettem...)
Így jutunk el a talajválasztáshoz... (Kicsit hosszú volt a bevezető )
Eredetileg 10l Manadot gondoltam Aquabasis-szal, de olvastam, hogy könnyű. Az erős szűrő miatt aggódok, hogy a Jbl aljzatot simán elsodorja majd...
Kíváncsi vagyok a véleményetekre:
Maradhat a Manado
Vagy esetleg a Dennerle Pro Scaper jobb? (abból elég a 8l ebbe a méretbe?)
Köszönöm előre is!
 
Amazónia, vagy Tropica. Ezekben is csodásan lehet low techet építeni - pontosabban: nem fog ártani a low tech vonalnak, a növények hálásak lesznek. ISTA talaj is kiváló, nagyon szeretem.
 
Sziasztok,
Újraindításon gondolkozom, és most szeretnék olyan növényeket is, amiket ültetni kell (eddig csak anubiasok és mohák voltak az akvában), sőt foglalkoztat a "gyepesítés" ötlete is.
Lowtech vonalon mozgok, de lassan fejlesztgetem az akvát, így nem zárom ki, hogy egyszer nálam is lesz CO, így igyekszem minden felszerelést úgy venni, hogy lehetőséget adjon a "kategóriaváltásra". (Így jött a gondolat, hogy 60x30x30-as akvához eheim 2215ös szűrőt vettem...)
Így jutunk el a talajválasztáshoz... (Kicsit hosszú volt a bevezető )
Eredetileg 10l Manadot gondoltam Aquabasis-szal, de olvastam, hogy könnyű. Az erős szűrő miatt aggódok, hogy a Jbl aljzatot simán elsodorja majd...
Kíváncsi vagyok a véleményetekre:
Maradhat a Manado
Vagy esetleg a Dennerle Pro Scaper jobb? (abból elég a 8l ebbe a méretbe?)
Köszönöm előre is!
Manadot felejtsd el gyepesítésnél. 8l elég szerintem, bár elrendezés függő, hegyet építeni kevés. Bármelyik agyagos növényes talaj jó, ADA, Dennerle, Ista... Csak manadot és kavicsot ne tegyél gyep alá.
 
Sziasztok.
Elkezdtem építkezni és kb. 2liter amazónia hiányzik még. A kérdésem az lenne, hogy ha nem akarok venni egy 3literes kiszerelést a már említett talajból, hanem mondjuk denerle sulawesivel pótolnám az mennyire nézne ki jól? Illetve hogy a növények szeretik.e?
Már meg van építve minden, csak elől van hiány talajban. Basis pluszon van kb 1cm talaj, vagy annyi se.
Garnélák lesznek telepítve, de a növények az elsők :)
Válaszokat előre s köszönöm!
 
Sziasztok.
Elkezdtem építkezni és kb. 2liter amazónia hiányzik még. A kérdésem az lenne, hogy ha nem akarok venni egy 3literes kiszerelést a már említett talajból, hanem mondjuk denerle sulawesivel pótolnám az mennyire nézne ki jól? Illetve hogy a növények szeretik.e?
Már meg van építve minden, csak elől van hiány talajban. Basis pluszon van kb 1cm talaj, vagy annyi se.
Garnélák lesznek telepítve, de a növények az elsők :)
Válaszokat előre s köszönöm!
Ha van rá keret, akkor én tuti megvenném a 3 literest. Később úgyis kellhet majd pótolni a maradék talaj. Minden talaj - még az ADA is - tömörödik kicsit. A 3 liter nem annyival drágább, hogy ne érje meg - szerintem.
 
Szia.
Köszönöm a választ!
Igen én is így gondolom csak az asszony...meg a sok kicsi meg a bla bla bla..nem kell részleteznem gondolom :D Én rákölteném, ezek után rá is fogom, hiszen igazad van. Csak gondoltam húzok pár ezrest a kosáron hogy megnyugodjon...Nem baj, majd rábeszélem egy kicsi garnélásra és el is ment a felesleg...
Ettől függetlenül az még mindig érdekelne, hogy a növények hogy szeretik ezt az apró szemű talajt? Küszködős mint a bazalt?
 
Szia.
Köszönöm a választ!
Igen én is így gondolom csak az asszony...meg a sok kicsi meg a bla bla bla..nem kell részleteznem gondolom :D Én rákölteném, ezek után rá is fogom, hiszen igazad van. Csak gondoltam húzok pár ezrest a kosáron hogy megnyugodjon...Nem baj, majd rábeszélem egy kicsi garnélásra és el is ment a felesleg...
Ettől függetlenül az még mindig érdekelne, hogy a növények hogy szeretik ezt az apró szemű talajt? Küszködős mint a bazalt?
Össze sem lehet hasonlítani kb. a kettőt. Mint ég és föld. Növények imádják és én is. Könnyű bele ültetni, lehet belőle dombot építeni, ami meg is marad. Feltéve, hogy amanoéknak is tetszik a táj, amit építettél és nem akarják átrendezni :D Növények könnyen gyökereznek benne és tápanyagban is gazdag.
 
Ha Low Tech, akkor föld a kertből (Ne legyen lösz vagy tiszta agyag). Kár másra pazarolni a pénzt. Ha az aquascape megköveteli a rendszeres átültetést, rendezést, akkor gondolkodnék másban.
 
Össze sem lehet hasonlítani kb. a kettőt. Mint ég és föld. Növények imádják és én is. Könnyű bele ültetni, lehet belőle dombot építeni, ami meg is marad. Feltéve, hogy amanoéknak is tetszik a táj, amit építettél és nem akarják átrendezni :D Növények könnyen gyökereznek benne és tápanyagban is gazdag.
Amazoniát ismerem, én se cserélném le semmire. 1-2mm-es bazalt zúzalék után rászántam magam az amazoniára, de tényleg nem érdemes egy kategóriába sorolni őket, max színbe :D Denerlés cuccra gondoltam, hogy hogy viseli :D
Z1234. Nincs kertem, ha az 1m2es terasznak csúfolt valamit nem számoljuk :D Hájtek lesz am. vagyis annak indul majd.
 
Sziasztok !
Valaki használ Tropica Aquarium Soil aljzatot táptalaj nélkül ? Nekem egy 54L akihoz kellene low-techbe !
 
Sziasztok !
Valaki használ Tropica Aquarium Soil aljzatot táptalaj nélkül ? Nekem egy 54L akihoz kellene low-techbe !
Szia!
Benézhetsz hozzám! Lassan két éve ilyen talajjal kegyeg az akvám. (megsúgom megvettem alá a táptalajt, de nem használtam fel.);)
 
Sziasztok!
Én most indítok egy új akváriumot Holland stílusút és két talaj között még nem sikerült döntenem az egyik az Amazonia a másik a Tropica. Az akvárium opti 120x60x50, co2-al, RO vízzel, az első hónapban 160w világítással.
Kiváncsi vagyok ti hogy látjátok!
 
Back
Oldal tetejére