• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sosem esik szó az ADA Africana talajról... Használja valaki? Mi a véleményetek róla?

Garnis akváriumba tenném, sötét garnélákhoz, tehát a világos szín a lényeg. Eddig a Manado és a Malaya között hezitáltam, de a Malaya-ról valahol azt olvastam, hogy "mállik", puhább, mint az az amasonia és az africana. Na most akkor hogy is van ez? (N.davidii-k, tehát középkemény vízről beszélünk.) Kössz!
 
Hello nem találtam topicok erre a kérdésre. Wabi akarok most csinálni és agyag + amazonia aljzattal. Az lenne a kérdésem hogy alginit-et használt-e valaki talajadalékként? Akváriumba nem mertem berakni algásodás miatt,de sok a jó tulajdonsága.
 
Sziasztok! Teljesen új vagyok itt, és most szeretnék egy új növényes akváriumot beállítani. Aljzatnak milyen termőtalajt javasoltok, amit jbl manadoval szeretnék beburkolni. mit javasoltok? Milyen márka mellett tegyem le a voksomat?
 
Hello,attól függ hogy mennyit akarsz rászánni. Szerintem érdemes a minőségnél maradni tehát az Ada vagy a tropica-nál maradni,de a dennerle 9 in 1 is jó választás lehet. Ha kevesebbet akarsz rászánni akkor is inkább maradj ezeknél és használj ültető edényeket úgy kevesebb kell és még könnyebb is variálni a kompozíciót.
 
Hello,attól függ hogy mennyit akarsz rászánni. Szerintem érdemes a minőségnél maradni tehát az Ada vagy a tropica-nál maradni,de a dennerle 9 in 1 is jó választás lehet. Ha kevesebbet akarsz rászánni akkor is inkább maradj ezeknél és használj ültető edényeket úgy kevesebb kell és még könnyebb is variálni a kompozíciót.
Köszi a választ, meglátom mekkora lesz az akvárium aztán mennyisévi segítséget kérek még esetleg.van mar egy 112 literes, de az vegyes, van bennt kb 14 hal, de a növényeim csak stagnálnak. Ezt az újat szeretném max pár nanohallal, co2 adagolás mellett igazán széppé tenni. Itt nem a halak lesznek a főszerepben.
 
Mennyiségre van kalkulátor a GA-n szinte mindegyik aljzat leírásában ha jól emlékszem,de itt is szívesen segítenek ebben.
 
Értem. Na még egy kérdés. Szerinted vgay szerintetek mindenkeppen tegyek termőtalajt mondjuk vagy elég egy jbl manado. Most hozzá tudok jutni 25 literbez elég jó áron. 5000 ért.
 
Értem. Na még egy kérdés. Szerinted vgay szerintetek mindenkeppen tegyek termőtalajt mondjuk vagy elég egy jbl manado. Most hozzá tudok jutni 25 literbez elég jó áron. 5000 ért.
Ha igazán szépet akarsz érdemes lehet rakni alá mert co2-vel jobb lesz a tápanyagfelvételed és többet fognak felvenni a növények. Plussz a manadoval az a baj hogy égetett agyag így nem igazán oldódik ki belőle tápanyag,de lehet nagyon szép dolgokat kihozni ilyen aljzatból is. Meg ha tudsz olcsóbban szerezni megéri még 1-2 ezret ráfordítani a táptalajra.
 
Értem. Na még egy kérdés. Szerinted vgay szerintetek mindenkeppen tegyek termőtalajt mondjuk vagy elég egy jbl manado. Most hozzá tudok jutni 25 literbez elég jó áron. 5000 ért.
A manado az nem talaj hanem aljzat olyan amit fentre szoktunk rakni.
Táptalajnak vegyél Tropica subtratot és arra vegyél valami általános aljzatot. ADA amazonia.
Ha spórolni szeretnél akkor olyan elrendezést érdemes választani aminél elég 1 zsák (9l) aljzat aztán következő átrendezésnél veszel megint hozzá. (középső elrendezés, körbe dekorhomok)
 
Köszönöm a javaslatot. megvan az akvárium, talán jövő hétre lesz kész. egy 56 literes kockát csináltattam végülis, anyagi megfontolás végett nekem ez így jobban jön ki. leírom majd a tapasztalatokat, ha megjött mindenem és sor került az összeállításra.
 
Nekem volt Tropica, most Dennerle 6in1 van, mindkettő szuper.
Tropica előnye, hogy elég vékonyabban, kis akvánál talán ez a Tropica javára billenti a mérleget.
Én is sasoltam ezt a tipusú Dennerle-t. Igényel még alá vagy fölé valamilyen talajt?
 
Sziasztok! Kezdő lennék, egyre inkább tanácstalanul :) Rengeteget olvastam, minnél több info jön, úgy érzem annál kevesebbet tudok. 112l-es akit indítanék, vegyesen. Max. 20 hallal, közepes növény mennyiséggel (ez kb. 10 tő, ami majd remélem terebélyesedik) Világítás 2x24 W T5, még nem tudom ráhelyezős vagy műanyag-tetős változatban. A talajon is filózok. Úgy terveztem(nagyjából 11,2 litert számoltam alapra) legalulra ADA Power Stand Special, ahol a növénykék lesznek, fölé meg ADA Aqua Soil Africana. Kombináljak -e még, mert kicsit tartok attól, hogy ha lesz fenéklakóm, elkezd túrni, aztán jól összekeveri a vízzel az ADA Powert és a halaknak game over. Ugyanez vonatkozik arra is, ha a mulmot szedegetem majd kifelé. A növényeknek gondolom jó a táptalaj, de a halak annyira nem csípnék kontaktba. Kiváthatom úgy mondjuk, hogy csak Africana+EL tápoldatok?
 
Sziasztok! Kezdő lennék, egyre inkább tanácstalanul :) Rengeteget olvastam, minnél több info jön, úgy érzem annál kevesebbet tudok. 112l-es akit indítanék, vegyesen. Max. 20 hallal, közepes növény mennyiséggel (ez kb. 10 tő, ami majd remélem terebélyesedik) Világítás 2x24 W T5, még nem tudom ráhelyezős vagy műanyag-tetős változatban. A talajon is filózok. Úgy terveztem(nagyjából 11,2 litert számoltam alapra) legalulra ADA Power Stand Special, ahol a növénykék lesznek, fölé meg ADA Aqua Soil Africana. Kombináljak -e még, mert kicsit tartok attól, hogy ha lesz fenéklakóm, elkezd túrni, aztán jól összekeveri a vízzel az ADA Powert és a halaknak game over. Ugyanez vonatkozik arra is, ha a mulmot szedegetem majd kifelé. A növényeknek gondolom jó a táptalaj, de a halak annyira nem csípnék kontaktba. Kiváthatom úgy mondjuk, hogy csak Africana+EL tápoldatok?
Hello! A halaknak azért nem lesz kampec ha fel keveredik a Táptalaj, az inkább esztétikai baj (ködös lesz a víz)meg a szűrőt esetleg eltömítheti,leterhelheti azt.+ ráül minden növényedre egy porréteg amit nehéz leszedni. Ha tudod hogy olyan halat is akarsz tartani ami kitúrhatja a talajt akkor bőven elég az Amazónia,és olyan fénymennyiségnél se indokolt sztem ami neked lesz a táptalaj használata(mivel 0,5 a/l re jön ki a fénymennyiséged). Van annyi táp az Amazoniaban+ a tápokban is ami egy ilyen kaliberű akihoz bőven elég.
 
Jah bocsi elolvastam! Afrikanat írtál én meg Amazoniaról beszéltem. Az afrikana kicsit tápanyagokban szegényebb,de sztem bőven megfelelő a céljaidnak. Ha esetleg tervezel co-t is és ragaszkodsz a táptalajhoz akkor azt elis választhatod a sima talajtól egy szúnyoghálóval. A gyökerek átnőnek azonis.
 
Jah bocsi elolvastam! Afrikanat írtál én meg Amazoniaról beszéltem. Az afrikana kicsit tápanyagokban szegényebb,de sztem bőven megfelelő a céljaidnak. Ha esetleg tervezel co-t is és ragaszkodsz a táptalajhoz akkor azt elis választhatod a sima talajtól egy szúnyoghálóval. A gyökerek átnőnek azonis.
Szia! Nagyon köszönöm a válaszod! Elgondolkozom az egyszerűbb megoldáson. Egyébként tervezem a folyékony CO2-t (Easy Carbo), meg a profito növénytápot. Max. ha kevés vannak ledugdosható tápgolyók azt hiszem... Ha olyanra szüksége lesz a növénykéknek, a halakat gondolom tápozáskor ki kell emelnem. Egyébként a folyékony Co2 nem "fekteti" meg a halakat?
 
Szia! Nagyon köszönöm a válaszod! Elgondolkozom az egyszerűbb megoldáson. Egyébként tervezem a folyékony CO2-t (Easy Carbo), meg a profito növénytápot. Max. ha kevés vannak ledugdosható tápgolyók azt hiszem... Ha olyanra szüksége lesz a növénykéknek, a halakat gondolom tápozáskor ki kell emelnem. Egyébként a folyékony Co2 nem "fekteti" meg a halakat?
Miért kéne a halakat kiemelni? Fogod a tápgolyót, rudat és beledugod a földbe. EasyCarbo nem fekteti meg a halkat, ha az előírt mennyiséget adagolod. Ha beleöntöd az egész flakonnal egyszerre, azt nem fogják szeretni. :)
Milyen halat tervezel, ami túrja az aljzatot?
 
Back
Oldal tetejére