• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi hiányzik a tápozásomból?

A GA mellé Káliumot biztos nem kell adagolnod, ha betartod az útmutatót. Előfordulhat azonban, hogy foszfátot kell adagolnod a zöld pontalga visszaszorítására - de visszafelé gondolkodva pedig nem egyértelmű, hogy a zöld pontalgád foszfát-hiányt jelez!

Kicsit kétkedve fogadom, hogy kálum-hiányt látsz normál GA tápozás mellett a növényeiden. Biztos van benne, hogy K hiányról van szó?
 
A levelek lyukasodtak,barnultak.
Nigró blogján megnéztem és én kálium és foszfát hiányt azonosítottam be.
A Ga mellett sem szűnt meg ez a probléma.
Nem tudom mi lehet a gond.

Üdv Jani.
 
Egy másik témában is kérném a segítségeteket:Milyen növénytápot használsz az akváriumodban témában tettem fel egy kérdést.
Meg tudnátok nézni?Fontos lenne mert kicsit homályos,hogy adagoljak.
Előre is köszi.

Jani.
 
Key....foszfát hiány lehet a "rhizo" alga megjelenése, ugyanis nekem csak az van és nem tudok tőle megszabadulni, napi 3 nyomás micro makro brutto 100L-re. A növények szépen nőnek se lyukas levél se barnulás semmi, csak ez az egy algám van és tökre elcsúnyít mindent. :geek:
 
hectorvti said:
Key....foszfát hiány lehet a "rhizo" alga megjelenése, ugyanis nekem csak az van és nem tudok tőle megszabadulni, napi 3 nyomás micro makro brutto 100L-re. A növények szépen nőnek se lyukas levél se barnulás semmi, csak ez az egy algám van és tökre elcsúnyít mindent. :geek:

Az a baj, hogy kismillió akváriumban használjuk ezeket a tápokat. A rhizo egy nagyon ritkán előforduló alga és az eddigi tapasztalatok alapján a tápozáshoz nincs köze.
Viszont köze lehet a nem megfelelő csapvíznek vagy dekorációnak ami a szokásosnál jobban megemeli a szilikát tartalmát a víznek. Ha valóban rhizo akkor szilikát teszttel érdemes megnézni az avárium vizedet és a csapvizedet is.
Amint a szilikát normális szintre mászik vissza az alga azonnal eltűnik.

Foszfát témával max a zöld pontalgát tudnád kezelni.
 
hectorvti said:
Értem, köszi Viktor és mivel tudom megnézni a szilikát értékemet?

Mi a RED SEA szilikát tesztjeit használtuk korábban. Ahogy nézem mi sem tettük fel a shopba, de ha keresed ebből a márkából biztosan találsz. Sok gyártónál nincs ilyen ha jól tudom.
 
hectorvti said:
Key....foszfát hiány lehet a "rhizo" alga megjelenése, ugyanis nekem csak az van és nem tudok tőle megszabadulni, napi 3 nyomás micro makro brutto 100L-re. A növények szépen nőnek se lyukas levél se barnulás semmi, csak ez az egy algám van és tökre elcsúnyít mindent. :geek:

Amennyiben heti 1x 50% vízcserét végzel, úgy kevés a napi 3-3 nyomás. Ezt legalább napi 5-5 ml-re emeld fel (fecskendővel mérd ki).
Egyébként lehet tápanyag hiánya miatt is rhizo-d ;) . Nálam a makro tápozás napi 40%-os emelése megoldotta (112 literre most napi 8-9 ml).
 
Sziasztok,

Paraméterek:
200 liter, 90W(2 daylight, 1plant (egy cső 14, 2 cső 12 órát ég)), Aqua-Pro 3 és Eheim 2012, élesztős CO2 kerámia porlasztóval, Hobby vulkanit táptalaj, JBL Manado ajzat
Tápozás:
Happy Life Carbo 4ml/nap; Happy Life Profito 2ml/nap
Vízcsere:
Heti 30-40%

Algásodás:
Az esőztetővel szemben és az anubiasokon rengeteg zöld pontalga, illetve ahol levél, dekoráció találkozik az üveggel barna alga(legalábbis annak nézem).
Ecsetalga rengeteg volt, amit a sziámik karban is tartanak, de a leveleken megmarad a fekete folt, amiből, néha újra is nő az alga.

Hiánytünetek:
Echinodorus osiris levelei lyukasak, végei elhalnak (ennek ellenére hozza a leveleket, melyek 30-40 cm magasra nőnek)
Anubias levelek foltosak, sokkal inkább a gyökerek, mintsem a levelek nőnek
Nymphaea lotus levelei ültetés után szétmálltak, új levelet nem hozott
valisneria elhaltak a levelei, az új hajtások vegetálnak, max 10 cm-re nőnek
Microsorum pteropus régen ritkítani kellett annyira nőt, az átépítés óta (6 hónapja) szinte csak vegetál, levelet nem hozott

A fórumot olvasgatva több fontos dolgon is kénytelen vagyok változtatni.
Tudtok esetleg javasolni tápozási módszert, tápszert, amelyek mellett nem lesz, az eddigieknek is nagyobb algabirodalom az akiban?
Green Aqua Micro & Macro + EL Carbo-ra gondoltam, csak félek, hogy a viszonylag gyenge CO2 és fény miatt csak rontok a helyzeten.

Előre is köszönöm
 
Bismarck said:
Green Aqua Micro & Macro + EL Carbo-ra gondoltam, csak félek, hogy a viszonylag gyenge CO2 és fény miatt csak rontok a helyzeten.

Miért rontana a helyzeten? Meg fognak szűnni a tápanyag hiányból adódó tünetek (zöld pontalga is tipikusan alacsony foszfát szintnél jelentkezik).
Ennyi fénnyel el kell mennie carboval (esetleg adagolj kicsit többet, mint a gyári utasítás).
 
Zbacsi said:
Bismarck said:
Green Aqua Micro & Macro + EL Carbo-ra gondoltam, csak félek, hogy a viszonylag gyenge CO2 és fény miatt csak rontok a helyzeten.

Miért rontana a helyzeten? Meg fognak szűnni a tápanyag hiányból adódó tünetek (zöld pontalga is tipikusan alacsony foszfát szintnél jelentkezik).
Ennyi fénnyel el kell mennie carboval (esetleg adagolj kicsit többet, mint a gyári utasítás).

Elég lenne a Macroból és Microból 5-5 nyomás ennyi fénynél?
 
Bismarck said:
Elég lenne a Macroból és Microból 5-5 nyomás ennyi fénynél?
Nem tudom mennyi az ajánlás, de a szerint adagold. Majd mikor megszűntek a hiánytünetek és nincs alga, akkor lehet fokozatosan csökkenteni.
 
Nálad sajnos előjön a kevés fény probléma is a co2 elégtelensége után. Ilyen fénynél már sok növény nem érzi jól magát. Vallisneria egy tipikus eset. Ilyen fénynél vegetál, alacosnyra nő vagy kipusztul. Ha megkapja a kellő fényt tápozást és co2-t akkor meg napról napra hozza a leveleit.

A CO2-n mindenképp változtatnék. 200 literhez már nem illik élesztőzni. Mondhatnám azt hogy semmit sem ér, de biztosan elégtelen.
Fénnyel kapcsolatban meg kell nézni a növényeidet. Mi az ami elbírja ezt a fényt mi az amit mellőzni kell. És akkor eldönteni, hogy kevésbé fényigényes növényeket tartanál, vagy bedobsz még legalább 50 wattot és akkor több szerecséd lesz sok fényigényes változattal is.
 
Szia Bismarck!
Az akid majdnem mint az enyém!
Az enyém 220l,co2 majdnem 0-a,a fényem 5x21w!
Én is használtam Happy-Life-t de én azt hiszem 5ml adtam mindenből/nap!
A világításom időtartama 12h-ról levittem 8.5h-ra!Szerintem tedd ezt te is!
Ga tápokat is használltam és merem ajánlani kevés co2 adagolás mellett is!
Nálam jó volt!

Jani.
 
Jani 614 said:
Szia Bismarck!
Az akid majdnem mint az enyém!
Az enyém 220l,co2 majdnem 0-a,a fényem 5x21w!
Én is használtam Happy-Life-t de én azt hiszem 5ml adtam mindenből/nap!
A világításom időtartama 12h-ról levittem 8.5h-ra!Szerintem tedd ezt te is!
Ga tápokat is használltam és merem ajánlani kevés co2 adagolás mellett is!
Nálam jó volt!

Jani.

Szia,

Köszi, megfogadom a tanácsokat:)
Szerettem volna több fényt adni a akinak, de a gyári tetőbe 3 csőnél többet nem tudok bepasszírozni:(

Milyen növényeket sikerült ezekkel a feltételekkel egészségesen tartanod?

Köszi

Márk
 
viktorlantos said:
Nálad sajnos előjön a kevés fény probléma is a co2 elégtelensége után. Ilyen fénynél már sok növény nem érzi jól magát. Vallisneria egy tipikus eset. Ilyen fénynél vegetál, alacosnyra nő vagy kipusztul. Ha megkapja a kellő fényt tápozást és co2-t akkor meg napról napra hozza a leveleit.

A CO2-n mindenképp változtatnék. 200 literhez már nem illik élesztőzni. Mondhatnám azt hogy semmit sem ér, de biztosan elégtelen.
Fénnyel kapcsolatban meg kell nézni a növényeidet. Mi az ami elbírja ezt a fényt mi az amit mellőzni kell. És akkor eldönteni, hogy kevésbé fényigényes növényeket tartanál, vagy bedobsz még legalább 50 wattot és akkor több szerecséd lesz sok fényigényes változattal is.

Szia,

Igen, a fórumot olvasgatva, egyre inkább "megvilágosodom", mit és hogyan kell.
Sajnos, bár lehet ennek az a módja, 2 éve, amikor az első akváriumot megvettem, még szettben vásároltam...akkor még azt hittem elég a 2*30 T8 Daylight mindenhez:(
Fényt "bepakolni" már nem tudok a jelenlegi gyári tetőbe, azt hiszem cserélni kell az egészet.
A GA tápozást kipróbálom, elvileg ma már hozza is a futár:)
CO2 ügyében még érdeklődök, de már nem ebben a topicban.

Jelenlegi helyzet:)
http://kepfeltoltes.hu/view/101111/5689 ... es.hu_.jpg
Köszönöm a tanácsokat.

Márk
 
Növényeim:
Remélem jól tudtam beazonosítani őket:
HYGROPHILA POLYSPERMA
VALISNERIA AMERICANA
ELODEA DENSA(kicsit gyengélkedik nálam,több co2 kellene neki)
ANUBIAS
CABOMBA CAROLINIANA(több co2,vegetál)
CERATOPHYLLUM DEMERSZUM
CRYPTOCORYNE PARVA
Van még két növény amit nem tudtam beazonosítani de a naplómban hamarosan felteszem képen,
hátha valaki be tudja azonosítani!
De a GA vebáruházán is tudsz nézni olyan növényt a kereső segítségével aminek alacsonyak az igényei!

Jani.
 
Sziasztok!

200 literes aksiba a következőképpen tápozok.

Ei szerint bekevertem a következőket 5 db 1 literes ioncserélt vizbe

• 18 teáskanálnyi KNO3.
• 4 teáskanálnyi KH2PO4
• 6 teáskanálnyi MgSO4
• 18 teáskanálnyi K2SO4
• 50 ml (fecskendővel) a Mirco+ koncentrátumból

Ez ugye 5 flakon amiből mindegyikből napi 10 ml-t adagolok.

plusz adagolok napi 5 ml Easy Carbot
plusz adagolok heti 20 ml Easy life Profitot

A kérdésem. Ez így korrekt ? Jó nagyjából ? Adagolok mindent ami kell?
 
Back
Oldal tetejére