• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Matrix Trop

tatranfanatik

Tapasztalt kertész
Sziasztok, öntsünk tiszta vizet az akvába. Mi végül is ez a szűrőanyag Valami zeolitféle mint az S. Matrix? Ki gyártja? Miért csak két helyről lehet rendelni az országban? Miért ilyen indokolatlanul olcsó? Miért nincs róla info a neten, külföldi oldalon meg egyáltalán? Valami magyar csodatalálmány, vagy a Seachem Matrix jóárasított koppintása? Használja közületek valaki és ha igen, mi a tapasztalat? Köszi a válaszokat!
 
Sziasztok, öntsünk tiszta vizet az akvába. Mi végül is ez a szűrőanyag Valami zeolitféle mint az S. Matrix?

Hasonló anyag mindkettő

Ki gyártja?

Miért csak két helyről lehet rendelni az országban?

Miért ilyen indokolatlanul olcsó?

Miért nincs róla info a neten, külföldi oldalon meg egyáltalán?

Ezek kb ugyanarról szólnak. Egy létező, nagy mennyiségben olcsón beszerezhető anyag, amit leleményesen Seachem után szabadon elneveztek valaminek.
Ha többet tudnál róla kiderülne, hogy mi az és hol lehet kapni. Nyilván nem érdeke a kereskedőnek.

Külföldi oldalakon és több kereskedőnél ezért nem találsz, mert ez egy fantázianév. És országoktól függ mekkora kultúrája van a szűrőanyagoknak.
Rengeteg fórumon még mindig szivacsoznak és nem is értik miért jó a bio szűrőnyag.

Nekünk növényeseknek hasznosak ezek a szűrőanyagok, de a legtöbb boltos tesz rá mi van a boltban az a lényeg hogy legyen szűrőanyag.
Szóval limitált a felvevőpiac.

Volt már róla szó, hogy farmer koptató stb, csak utána kellene menni.

Ettől még jó szűrőanyag és sokan használják. De a fenti kérdésekre nem fogsz választ találni.
 
Köszi Viktor, úgy hogy farmerkoptató kövek még nem ismertem. igazából az érdekelne, hogy ilyen név alatt kapható anyagot, biztonságosan használhatok -e Seachem vagy Eheim termék helyett. teljesítményében felveszi e velük a versenyt? milyen érvek szólnak a pl. professzionális Seachem vásárlása mellett Trop helyett?
 
Köszi Viktor, úgy hogy farmerkoptató kövek még nem ismertem. igazából az érdekelne, hogy ilyen név alatt kapható anyagot, biztonságosan használhatok -e Seachem vagy Eheim termék helyett. teljesítményében felveszi e velük a versenyt? milyen érvek szólnak a pl. professzionális Seachem vásárlása mellett Trop helyett?

Használhatod nyugodtan. Volt már itt olyan bejegyzés hogy a Trop szemcséi kisebb méretűek mint a Matrix. De anyagában hasonló a kettő. Bio szűrőanyag.

Volt olyan infó is hogy ugyanabból a gyárból származik mint a Seachem termék. Ez biztosan nem igaz.

A lényeg hogy ne lávakövet, szivacsot használj, mert ezeknél az anyagoknál a bio szűrőanyagok sokkal látványosabb eredményt produkálnak.
 
igazából az érdekelne, hogy ilyen név alatt kapható anyagot, biztonságosan használhatok -e Seachem vagy Eheim termék helyett.
Néhányan itt a fórumon is használjuk a troppot, főleg az ára miatt. Nálam sipoax fölé került, meg vagyok vele elégedve, de mivel nem próbálgattam a többi hasonló anyagot, nincs összehasonlítási alapom. Ha rákeresel, megtalálod kik használják a fórumról. Bárki szívesen fog válaszolni, ha rákérdezel a tapasztalatokra egy levélben. ;)
Egy hosszú olvasmány: Fontos - Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12) | Magyar Akvakertész Fórum
 
Használhatod nyugodtan. Volt már itt olyan bejegyzés hogy a Trop szemcséi kisebb méretűek mint a Matrix. De anyagában hasonló a kettő. Bio szűrőanyag.

Volt olyan infó is hogy ugyanabból a gyárból származik mint a Seachem termék. Ez biztosan nem igaz.

A lényeg hogy ne lávakövet, szivacsot használj, mert ezeknél az anyagoknál a bio szűrőanyagok sokkal látványosabb eredményt produkálnak.


csak az a lényeg hogy megfelelően porózus legyen az anyag, hogy jó lakhely legyen a nitrifikálóknak gondolom. én csak azért paráznék, hogy nem oldódik -e valami a kőből, vagy nem találkozott -e a boltba kerülés előtt az anyag vegyszerrel? ilyen szempontból a S. Matrix biztos megbízhatóbb.
 
csak az a lényeg hogy megfelelően porózus legyen az anyag, hogy jó lakhely legyen a nitrifikálóknak gondolom. én csak azért paráznék, hogy nem oldódik -e valami a kőből, vagy nem találkozott -e a boltba kerülés előtt az anyag vegyszerrel? ilyen szempontból a S. Matrix biztos megbízhatóbb.

azért azt megkérdezném, hogy ebben mitől vagy annyira biztos? arról sem tudsz semmit - erről sem. az, hogy a seachem gyártja, csak egy dolog. konkrétan a név az, ami téged megnyugvással tölt el. de ezen felül nincs róla konkrét információja senkinek. ennyi a tropról is rendelkezésre áll.
pozitív tapasztalatot pedig találhatsz erről is, arról is.
negatívat én még nem láttam egyikről se.
 
mivel egy debreceni akvarisztikai cég árulja a Tropot és Debrecenben van a google szerint az egyetlen kifejezetten farmerkoptatással foglalkozó magyar cég... akkor nagyjából össze is raktam a Mátrix Trop történetét? ;)
 
azért azt megkérdezném, hogy ebben mitől vagy annyira biztos? arról sem tudsz semmit - erről sem. az, hogy a seachem gyártja, csak egy dolog. konkrétan a név az, ami téged megnyugvással tölt el. de ezen felül nincs róla konkrét információja senkinek. ennyi a tropról is rendelkezésre áll.
pozitív tapasztalatot pedig találhatsz erről is, arról is.
negatívat én még nem láttam egyikről se.

nem akarom a Seachemet propagálni sem védeni. csak volt egy hipotézisem, hogy valami extra dologért adja brutális áron a termékét, tisztább az anyag, hatékonyabb, 10szer akkora szűrőfelület stb. De ha tényleg úgy van, hogy ez is habkő meg az is és tökugyanazt tudja, akkor a szívesen támogatom a vásárlásommal az amerikaiak helyett a leleményes magyar kis és középvállalkozókat ;)
 
ha tagabb ertelemben nezzuk az akvarisztikat akkor mondhatjuk h darazsfeszekbe nyultal :)
tulajdonsagait tekintve is jo es sokan hasznalt szuroanyagnak szamit akkor is ha farmerkoptato es akkor is ha nem. az arat tekintve olcso mert ilyen formaban ennyit is er (nincs brand, nincs marketing es irodahaz, fejlesztolabor koltseg) szoval nem nyulsz melle. ha veszel egy mercit es megpiszkalod a motorjat hogy jobban menjen es kicsereled a fekeket es tuningolod optikailag akkor sem lesz egy AMG. de tulajdonsagaiban tudhatja azt fele annyiert. ha neked szamit ez akkor megveszed az erre a celra gyartott brandelt termeket ha nem akkor megveszed a "noname" valtozatot. szemely szerint valahova a substrat pro kornyekere tennem.
 
A lényeg hogy ne lávakövet, szivacsot használj, mert ezeknél az anyagoknál a bio szűrőanyagok sokkal látványosabb eredményt produkálnak.

Olyan sokszor jön elő ez a bio szűrőanyag téma. Még mindig a fenti véleményemet tartom.
Cseréljétek le a gyári szivacs, műanyag vackokat ha van rá lehetőség és szerezzetek olyan bio szűrőanyagot ami valóban bio szűréshez készült. Növényezésnél életet menthet :)

A boltban is többfélét használunk. Bio Rio, Seachem Matrix, Substrat Pro, szerintem most a JBL szűrőanyag is be lesz vetve hamarosan. Szóval a lényeg hogy hasznosan legyen kitöltve a tér. Egy nagyságrendekkel jobb szűrőd lesz.
Innentől ami közel van, elérhető, vagy amit szeretnél. Mind1.
 
Csatlakozom. Én is ezt használom szinterezett üveggyöngyel. Bár még csak pár napja van benn, így nyilatkozni nem tudok érdemben. Sajnos nem tudtam venni indítóbaktériumot, és "szűzen" került be az anyag a frissen takarított szűrőmbe, úgyhogy ott még érdemi szűrés nyilván nincs. A víz is opálosabb, mint előtte volt. Viszont az idő nekem dolgozik, bízom benne, hogy hamarosan látni fogom az eredményt.
 
Én is ilyent használtam az "Inception"-ban.Remekül tisztán tartotta a vizet.Benne is hagytam a szűrőben amikor indult a "The new era",persze ki lett pucolva egy kicsit.Az már más tészta ,hogy a második szűrőben már Seachem matrix van és Substrat Pro.Ugy voltam vele ,abból nem lehet baj ha egyszerre több féle bio szűrőanyag lapul a szűrőkben.:)
 
Nekem Trop van, meg vagyok vele elégedve, ahogy Viktor írta: sokkal jobb a gyárinál, bár én mást még nem használtam ezen, meg a gyári tölteten kívül.
Szépen viszi az akváriumom, pedig van benne bőven növény is és állat is. :)
 
ha tagabb ertelemben nezzuk az akvarisztikat akkor mondhatjuk h darazsfeszekbe nyultal :)
tulajdonsagait tekintve is jo es sokan hasznalt szuroanyagnak szamit akkor is ha farmerkoptato es akkor is ha nem. az arat tekintve olcso mert ilyen formaban ennyit is er (nincs brand, nincs marketing es irodahaz, fejlesztolabor koltseg) szoval nem nyulsz melle. ha veszel egy mercit es megpiszkalod a motorjat hogy jobban menjen es kicsereled a fekeket es tuningolod optikailag akkor sem lesz egy AMG. de tulajdonsagaiban tudhatja azt fele annyiert. ha neked szamit ez akkor megveszed az erre a celra gyartott brandelt termeket ha nem akkor megveszed a "noname" valtozatot. szemely szerint valahova a substrat pro kornyekere tennem.

azért egy kicsit sántít a hasonlat. ha AMG-t veszek, nem csak a brandet vásárolom meg, hanem kapok az alapmodellhez képest valamilyen hozzáadott értéket. Az AMG tuninghoz kapcsolódik valamilyen tervezői, mérnöki, esztétikai teljesítmény, amiért hajlandó vagyok a plusz árat megfizetni a nyílvánvaló presztízsérték mellett :). Azok alapján amit elmondtok, én a Seachem Matrix esetében ezt már nem látom feltétlenül biztosítottnak (a nyersanyagon valószínűleg nem változtatnak, és nem látom , hogy a milyen fejlesztési tevékenység kapcsolódhatna a kő csomagolásához:). De pont ezért érdeklődtem, hogy van -e olyan bizonyított plusz tulajdonsága a Seachem biológiai szűrőanyagainak, ami miatt szükséges lenne inkább azt választanom, hogy örömömet leljem ebben a hobbiban. Csak a brandért nem látom be miért kellene négyszeres árat fizetnem negyed kiló habkőért.
 
azért egy kicsit sántít a hasonlat. ha AMG-t veszek, nem csak a brandet vásárolom meg, hanem kapok az alapmodellhez képest valamilyen hozzáadott értéket. Az AMG tuninghoz kapcsolódik valamilyen tervezői, mérnöki, esztétikai teljesítmény, amiért hajlandó vagyok a plusz árat megfizetni a nyílvánvaló presztízsérték mellett :). Azok alapján amit elmondtok, én a Seachem Matrix esetében ezt már nem látom feltétlenül biztosítottnak (a nyersanyagon valószínűleg nem változtatnak, és nem látom , hogy a milyen fejlesztési tevékenység kapcsolódhatna a kő csomagolásához:). De pont ezért érdeklődtem, hogy van -e olyan bizonyított plusz tulajdonsága a Seachem biológiai szűrőanyagainak, ami miatt szükséges lenne inkább azt választanom, hogy örömömet leljem ebben a hobbiban. Csak a brandért nem látom be miért kellene négyszeres árat fizetnem negyed kiló habkőért.

Na igen, nekem is "bűzlik" egy kicsit ez a Seachem Matrix/ Matrix Trop árkülönbség.
Mikroszkóp alatt az derült ki, hogy a Trop hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint a Seachem Matrix, vagy a Substrat Pro.
Ha ez nem csak elmélet, hanem valóban kb. ugyan azt a szűrőteljesítményt kapjuk mindkét anyagtól, akkor a túlárazás bizony jelentős, és indokolatlan.
 
ha igy nezed akkor minden tularazott. es ezen az alapon indokolatlan is :)
ha nem tudomanyos iranybol kozelited meg a dolgot akkor a seachem az nagyobb mint a trop. szerkezetileg hasonlo. mivel nagyobbak a szemek tobb hely marad a viznek adhaladni igy kevesbe fojtja a szurot. ennyi. "kerem kapcsolja ki a kamerat"
 
ha igy nezed akkor minden tularazott. es ezen az alapon indokolatlan is :)
ha nem tudomanyos iranybol kozelited meg a dolgot akkor a seachem az nagyobb mint a trop. szerkezetileg hasonlo. mivel nagyobbak a szemek tobb hely marad a viznek adhaladni igy kevesbe fojtja a szurot. ennyi. "kerem kapcsolja ki a kamerat"
Ezt én is így látom;)jól beszél Bálint
 
Back
Oldal tetejére