• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Matrix Trop

de miért a profito?
Több okból. Az egyik, hogy tartalmaz olyan mikro elemeket is, melyeket a GA mikro nem, bár ez inkább RO víz esetén lehetne érdekes. A másik, hogy Én mindig próbálok (ok nélkül egyébként) költséghatékony lenni. Ár/érték arányban a profito szerintem nagyon jó, de mivel NO3 és PO4 mentes, valami mindenképp kell mellé, és minek vegyek 2 külön löttyöt (nitro és fosfo), ha egy is elég (Green Aqua Macro)? Ahhoz meg "akciósan" adnak egy másikat is... :)
Pff, végül is lövésem sincs, de mivel évek óta működik a dolog, ezért így maradt a tápozásom.
Sokáig kacérkodtam saját táp fejlesztésével is, de kellett volna 2 kontroll akvárium hozzá, amik egyszerűen nem férnek el sehol (jó kis panel), így aztán abbamaradt. Valahol megvannak a számolásaim, ha esetleg sikerül valamikor költözni, akkor erre is sor fog kerülni, meg egyébként is van mindenféle akváriumos terv, többek között amano tenyésztési világuralomra törés... :D De ha csak 2 db sikerül, már az is jó! :D
De ebben a topicban ez OFF, úgyhogy be is fejezem.
 
Engem a trop mátrix nem győzött meg. Lehet hogy jó, de nekem pl úszik a víz tetején amikor a szűrőt felnyitom. Én ebből arra következtetek, hogy nem szívja magába a vizet, tehát nem annyira porózus. Illetve semmi illata, semmi színe. A siporax például egy csepp vizet is úgy magába ránt egy pillanat alatt hogy olyat még nem láttam, és mindig szép barna színe volt, illetve termőföld illata volt szűrőtisztításkor.
 
Engem a trop mátrix nem győzött meg. Lehet hogy jó, de nekem pl úszik a víz tetején amikor a szűrőt felnyitom. Én ebből arra következtetek, hogy nem szívja magába a vizet, tehát nem annyira porózus. Illetve semmi illata, semmi színe. A siporax például egy csepp vizet is úgy magába ránt egy pillanat alatt hogy olyat még nem láttam, és mindig szép barna színe volt, illetve termőföld illata volt szűrőtisztításkor.
Ha úszik, beleteszeld egy edénybe, víz alá nyomod egy mérettel kisebb fedővel, megforralod, hirtelen hideg vízzel lehűtöd. Magába rántja a vizet. Kisebbek a micro porózus járatok, a felületi feszültség meg nagyobb. Amúgy a siporax jó, csak lúgosítja a vizet. Növényezésnél ez nem annyira előny.
 
Engem a trop mátrix nem győzött meg. Lehet hogy jó, de nekem pl úszik a víz tetején amikor a szűrőt felnyitom. Én ebből arra következtetek, hogy nem szívja magába a vizet, tehát nem annyira porózus. Illetve semmi illata, semmi színe. A siporax például egy csepp vizet is úgy magába ránt egy pillanat alatt hogy olyat még nem láttam, és mindig szép barna színe volt, illetve termőföld illata volt szűrőtisztításkor.
Mmccannon, köszönöm a kedves, informatív választ, illetve reakciót. Köszönöm hogy ilyen kiváló közösség tagja lehetek, akik ilyen készségesen segítenek! Nyilván az élet minden területén hasonló tudással rendelkezel, és soha, semmivel kapcsolatban nem volt még hibás tudásod, vagy elégtelen tapasztalatod!
 
Back
Oldal tetejére