• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mandala

zoi

Főkertész
Nos ez is elérkezett. Szétkaptam a Hazafelé elnevezésű akit, és a meglévő növényekkel és technikával egy új projekt indult. Az okok, amiért szétkaptam az előző akit, a növények túlzott elburjánzása, és a fonál alga erősödése volt, továbbá a HC is több helyen felvált a talajról.
Indítás: 2012. 04. 13. Szerencsére péntek.. :twisted:
Méret:
55(szé)x35(mé)x32(ma) kb. 61 l.

Hardscape:
Aljzat: Aquatic nature pro soil + JBL aquabasis plus (az előző akvából mentve sera növénytabival megtámogatva)
Kövek: ADA Fuji
Fa: Szőlőtőke

Technika:
Szűrés: Eheim 2224
Világítás: Power Compact 55W
CO2: Nagynyomású rendszer
Fűtés: Jäger eheim 50

Növények:
Hemianthus Callitrichoide "Cuba"
Bolbitis Heudelotii
Rotala Rotundifolia
Staurogyne Repens
Hydrocotyle Sp Japan
Eleocharis Parvula
Eleocharis Vivipara
Vesicularia Dubyana "Christmass"
Fissidens Fontanus
Echinodorus Tenellus

Mostanság picit rákattantam a mandalákra, először másfelé gondolkoztam az újraindítás kapcsán, aztán jött az ötlet: Mi lenne, ha megpróbálnék egy víz alatti mandalát összehozni. Eztán már nem volt kecmec, nekiláttam a tervezésnek. Ami nálam úgy működik, hogy nagyjából az első ötletet felskiccelem, és ezt finomítgatom. Nem az én stílusom mindent előre elhelyezni, szeretem a spontán kreatív munkát, így a hardscape csak a telepítés napján készült el nagyvonalakban követve az eredeti vázlatot. A tervem az volt, hogy a kövek és a növények egy viszonylag szabályos kört alkossanak, a kört pedig szintén növények ölelnék körül. Ezt hívják körmondatnak, hoppá!
Ezt követően pedig jött az ültetés. Eközben több fotó is készült, de egy érdemes arra, hogy nyilvánosságot lásson:
P4130045.JPG

Itt látszik hátul a viviparaa moha, bolbiis, staurogyne. Őket már elültettem.
Feltöltés után:
01.jpg

Másnaposan:
02.jpg

Hétfőn:
03.jpg

Tegnap még bekerült a tenellus, így a flóra összetettsége elérte a tervezett szintet. Kicsit a HC-n parázok, hogy megindul-e, ugyanis picit kevés maradt az ültetésre, mivel a moha és a fonál megtizedelte az állományomat, és most úgy látszik, hogy a meglévők levelei is egy-két helyen elkezdtek fonnyadni.
Kérem a véleményeket, és a kritikák!
 
Szia zoi!

Nehéz lesz egy lapátra összesöpörni amikor elkészül!

A kövek között nem Microsorumot látok?

A szimetria meg van benne!

Minden esetre egyedi (nálam ez a fő szempont (vagyis tetszik))!

Az előző akváriumod is jó zöld lett!

Kíváncsi vagyok a továbbiakra!

A.ttila
 
Érdekes elrendezés nekem tetszik! :clap: Egyedül a szimmetria fura számomra de ez volt a célod.
 
Sziasztok!

Ezen egyébbként már régebben én is merengtem, hogy tulajdonképpen minden növényes akvárium egy mandala, hisz mire úgy érezzük hogy elkészült, fejben már bontjuk is szét és készítjük a következőt!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
A kövek között nem Microsorumot látok?
Jogos. Az kimaradt a felsorolásból. Jár a pirospont. :oops:
pure07 said:
Érdekes elrendezés nekem tetszik! :clap: Egyedül a szimmetria fura számomra de ez volt a célod.
Köszönöm. Azért nem teljesen törekszem a szimmetriára, csak elsőre tűnik szimmetrikusnak. Mint pl. az emberi arc.
Ami még kimaradt az előzőekből az az, hogy ezt az akváriumot sikerült lágy vízzel indítanom egy ozmó készüléknek hála. Illetve az indítási lágy víz csak majdnem jött össze, ugyanis az aljzatom visszakeményítette a vizet. Mostanra a napi vízcseréknek köszönhetően úgy néz ki a nagyját kiadta magából a talaj, és már nem keményedik vissza annyira a víz.
A lágy vízzel kapcsolatban egy kérdés is megfogalmazódott bennem. Sikerült szereznem egy TDS mérőt, amivel tudom mérni az oldott ásványi anyagokat, viszont vízkeménységet nem tudok mérni. Ha jól tudom, lehet következtetni a keménységre (nem pontosan meghatározni) a mért értékből. Annyi lenne a kérdésem, hogy aki ilyen műszert használ, hány ppm-re lövi be a TDS-t? A tervem az, hogy kezelt csapvízzel fogom visszakeményíteni a vizet, ha már az akiban beállt a megfelelő érték.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére