• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech - 45 L

aquattila

Főkertész
update 2012/12/12

Adatok:
Üzembe helyezés dátuma: 2012/09/08
Méret: 50x30x30 (45l)
Szűrés: Eheim Classic 2211 /substrat pro-val/
Fűtés: Resun RH9000 50w /22 fok/
Világítás: DIY Osram t5 24w 6500K daylight /napi 8 óra/
Táptalaj: ADA Power Sand Special S 2l
Aljzat: ADA Aqua Soil Amazonia 9l, ADA Aqua Soil Powder 3l
Dekoráció: Mangrove gyökér
Vízcsere: hetente kb 40%
Növények trágyázása: élesztős Co2, GA wellness csomag /2ml/
Fauna: 12 amano garnéla
Növények:
Rotala rotundifolia
Eleocharis parvula mini
Marsilea hirsuta
Micranthemum umbrosum
Hydrocotyle tripartita japan
Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)
Micorsorum pteropus 'Narrow'

8265924740_3fb3012508_b.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sziasztok!
Nem akartam naplózni amíg nem tudok normális minőségű képeket mutatni de rájöttem hogy itt nagyon sok segítséget kap az ember amire szükségem lenne mert eléggé kezdő vagyok! Előre is köszönöm és bocsánat! :)

Adatok:
Üzembe helyezés dátuma: 2012/09/08
Méret: 50x30x30 (45l)
Szűrés: Eheim Classic 2211 /substrat pro-val/
Fűtés: Resun RH9000 50w /23 fok/
Világítás: DGLF-YZ-450 10W×1 /napi 13 óra/
Táptalaj: ADA Power Sand Special S 2l
Aljzat: ADA Aqua Soil Amazonia 9l, ADA Aqua Soil Powder 3l
Dekoráció: Mangrove gyökér
Vízcsere: hetente kb 40%
Növények trágyázása: élesztős Co2
Növények:
Marsilea hirsuta
Eleocharis parvula mini
Micranthemum umbrosum
Hydrocotyle tripartita japan
Nymphaea lotus (zenkeri)

Még egyszer bocsánat a képek minőségéért... Íme a levezetés:

8046674445_2e76d175f2_b.jpg


8046674239_86d3dc7460_b.jpg


8046679004_24f6ec48d1_b.jpg


8046673535_66998245ba_b.jpg


8046673961_46dd2f61a2_b.jpg
 
Rotala-t még tervezek a bal oldali űrbe mert a Hemianthus sajnos nem bírta..

És itt is az első kérdés:
Sajnos elhunyt az egyik amano garnélám és nem tudom miért... pedig bírta kb 10 napig. Előző összeállításnál volt egy red cherrym akivel ugyanez történt. ó miért?
Csak két amanom volt, ezen a héten terveztem komolyabb benépesítést de így félek hozzálátni!

8046755972_88e25db783_b.jpg
 
Tetszetős. Úgy látom szépen megindultak a növények :)
Folyékony tápot nem használsz?
 
Nekem a mangrove elhelyezése nem igazán tetszik... szerintem nagyon a "sarokban" van. De ez csak az én véleményem.
A hirsuta szépen beindult :) A zenkerik meg idővel ki fogják nőni az akváriumot...
 
Világítás: DGLF-YZ-450 10W×1 /napi 13 óra/ - Jól értem? 10 W a világításod? Majd a tapasztaltabbak hozzászólnak, de nem kevés ez egy kicsit?
Másrészt ha már CO2-t is használsz, szerintem folyékony tápot is kéne használni.
 
Sajnos a folyékony tápokat nem fogod tudni hanyagolni, látod majd egy idő után a tápanyaghiány tüneteit, van mikor 1 hónap után vagy hamarabb, míg a növények fel nem élik a tápanyagot a talajból! Aztán jönni fog az alga, mivel élesztős co2-zől is, így még gyorsabban előjönnek a hiányok!! Milyen fénycsövet használsz, mert nagyon rózsaszínes a színe a képeidnek??!! S igen a 10W tényleg kevés, még egy low-tech-ben is kell a 45 literhez a 20-25W.
 
Sajnos a folyékony tápokat nem fogod tudni hanyagolni, látod majd egy idő után a tápanyaghiány tüneteit, van mikor 1 hónap után vagy hamarabb, míg a növények fel nem élik a tápanyagot a talajból! Aztán jönni fog az alga, mivel élesztős co2-zől is, így még gyorsabban előjönnek a hiányok!! Milyen fénycsövet használsz, mert nagyon rózsaszínes a színe a képeidnek??!! S igen a 10W tényleg kevés, még egy low-tech-ben is kell a 45 literhez a 20-25W.
elnézést, kicsit off-topic kérdés: ezek szerint az élesztős co2-nél másképp kell tápozni, mint a magasnyomású rendszernél?
 
elnézést, kicsit off-topic kérdés: ezek szerint az élesztős co2-nél másképp kell tápozni, mint a magasnyomású rendszernél?
Nem másként, hasonlóan, de kevesebbet!
Ha tudod rendesen adagolni a co2-t az élesztőssel , akkor az előírtak szerint adagolj, de ha ingadozik a co2 az élesztőssel és 0,5 W alatt világítasz (low-tech-esen) akkor szerintem elég csak a felével tápozni, mert a növények nem igénylik azt a mennyiségű tápot ami elő van írva (20l akvárium vízhez 1ml táp).
 
Nem másként, hasonlóan, de kevesebbet!
Ha tudod rendesen adagolni a co2-t az élesztőssel , akkor az előírtak szerint adagolj, de ha ingadozik a co2 az élesztőssel és 0,5 W alatt világítasz (low-tech-esen) akkor szerintem elég csak a felével tápozni, mert a növények nem igénylik azt a mennyiségű tápot ami elő van írva (20l akvárium vízhez 1ml táp).
Köszönöm a választ, a fényem több mint 0,5 W, a "cefre" szépen egyenletesen pöfög, úgyhogy maradok az előírt adagolásnál (Green Aqua Macro + micro + easy carbo).
Off topic vége :cool:
 
Sajnos a folyékony tápokat nem fogod tudni hanyagolni, látod majd egy idő után a tápanyaghiány tüneteit, van mikor 1 hónap után vagy hamarabb, míg a növények fel nem élik a tápanyagot a talajból! Aztán jönni fog az alga, mivel élesztős co2-zől is, így még gyorsabban előjönnek a hiányok!! Milyen fénycsövet használsz, mert nagyon rózsaszínes a színe a képeidnek??!! S igen a 10W tényleg kevés, még egy low-tech-ben is kell a 45 literhez a 20-25W.

Hailea tropical red t8 10w jaja :/ hát akkor muszáj lesz lecserélnem!
nem bánom az ilyesféle off topicot mert nekem nagyon is hasznos :)
easy carbo nem felesleges ha van co2?
akkor eddig lámpacsere meg tápozás... de mivan szegény kis amanommal? r.i.p.
 
Mielőtt betelepítetted a garnikkal az akváriumot, járattad üresen pár hétig? az amazonia eleinte sok ammoniát enged ki magából, ezért kell a sűrű vízcsere a kezdeti időszakban. De a sűrű vízcsere ellenére is csak a 2-3 héttől javasolt óvatosan betelepíteni állatokat.
 
Hailea tropical red t8 10w jaja :/ hát akkor muszáj lesz lecserélnem!
nem bánom az ilyesféle off topicot mert nekem nagyon is hasznos :)
easy carbo nem felesleges ha van co2?
akkor eddig lámpacsere meg tápozás... de mivan szegény kis amanommal? r.i.p.

az easy carbo: "Használható önállóan vagy CO2 befecskendezés mellett is. Algaölő hatású." - hogy klasszikusokat idézzek. Tehát egyáltalán nem felesleges, nekem tényleg segített az algákat féken tartani, ráadásul benne van a növénytápos GA "wellness" csomagban is, és ha már van, akkor mért ne használjuk? :D
 
Mielőtt betelepítetted a garnikkal az akváriumot, járattad üresen pár hétig? az amazonia eleinte sok ammoniát enged ki magából, ezért kell a sűrű vízcsere a kezdeti időszakban. De a sűrű vízcsere ellenére is csak a 2-3 héttől javasolt óvatosan betelepíteni állatokat.

akkor ez lehet a probléma... bár már több mint 3 hetes most lesz csak a 4. vízcsere.
köszi szépen!
 
3 hét alatt 4 vízcsere?

Ez elég problémás. Az ajánlás a következő: első héten naponta, második héten 2 naponta, harmadik héten 3 naponta, negyedik héttől meg kb hetente elég.
Vagyis neked minimum 12 vízcserén már túl kellene lenned. Mindezt 40-50%-os vízcserével.

(Azt hiszem nem mondtam nagy hülyeséget)
 
bizony a vízcsere gyakorisága hagy kívánni valót maga után, szerintem minimum a heti 2x50%-ra kéne ráállnod...

ekkora aksinál ez azért nem lehet nagy gond ;)
 
Ahogy hazaértem ma kezdtem is a vízcserét és közben nagy meglepi fogadott: mégsem hunyt el a kettes számú amanom csak levedlett! :) Nem gondoltam volna hogy a csápjai is leesnek.. Kicsit megnyugodtam de közben hallgatok a tapasztaltabbakra: sűrűsítem a cserét, a lámpát lecserélem és beszerzem a tápcsomagot!

Nagyon köszönöm a tanácsokat és az észrevételeket!
 
Szépen alakul! A fára nem akarsz valamilyen kapaszkodós növényt(anubias,microsorum, bolbitis stb.) telepíteni?

Nem tudom talán később, most így tetszik hogy van benne külön egy "fatörzs" :) Bal oldalra egy szép bokrot szeretnék most leginkább..
Amúgy meg kis levelű növények a cél hogy nagyobb hatása legyen a vízalatti világnak.. Faunának is csak egy raj borarast meg amanokat takarítóknak szeretnék.
 
Szia!
A világításod valóban gyertyafény, ezt minél hamarabb orvosolnod kellene. Co2 használata mellett meg igencsak jót tenne,ha használnál tápokat.(GAmicro-macro, carbo)
Én azt mondom,hogy ne sokkold nagy 50%-os vízcserékkel 2x a héten az akvát, hanem 2-3 naponta 30%ot cserélj. Én legalább is ezt tettem. :)
De amúgy szép medence, sok sikert hozzá! :)
 
Back
Oldal tetejére