• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Littorella uniflora

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Littorella uniflora


Kipróbálnám ezt a növényt,de igen korlátozott a róla található infó a neten.
Valakinek van tapasztalata vele?
A kövek között jól mutatna,ha ilyen rövid levelek lennének.
Ez olyan,mint a parvula,hogy az emers levelei hosszúak,a vízalatti pedig átalakul és
rövid lesz?
Valami infó?
littorella_uniflora4p1.jpg
 
Ez egy jó régi post :)
Most már többen használták, többek közt én is.
henger szerű levelei vannak, pont mint a képen. Úgy terjed, mint a tenellus, oldalhajtásokkal. Nekem gyorsan nőtt, füvet/hátteret nem érdemes csinálni belőle szerintem. A kifejlett levelei 6-8 cm hosszúak voltak. Kiegészíteni ide-oda bedugdosni (akváriumba) jó lehet, de akkor folyamatosan kordában kell tartani, nem lesz olyan sűrű, mint a többi hasonló növény.
64L/48W co2 nélkül GA tápokkal tartottam.
 
Épp tegnap vettem ilyen növényt a glossó szigetemet lecserélni. nekem van co2 és több mint 1W/l fény. Remélem szépen el fog terülni.
Az érdekelne, hogy mennyire bírja a nyírást? olyan 2-3 cm-en szeretném tartani :)
 
Épp tegnap vettem ilyen növényt a glossó szigetemet lecserélni. nekem van co2 és több mint 1W/l fény. Remélem szépen el fog terülni.
Az érdekelne, hogy mennyire bírja a nyírást? olyan 2-3 cm-en szeretném tartani :)
Vastag húsos levelei vannak. tök hülyén néz ki lenyírva. Nem tudom más hogyan csinálja, de én a hosszú leveleket igyekeztem tőhöz közel levágni. Ezután a megmaradt rész elrohad, a garnélák rendbe teszik. Mivel nem sűrű, ezt könnyű megcsinálni. Ha lenyírod az egészet 3 centisre, akkor szerintem a levágott levelek elrohadnak. Sajnos több tapasztalatom nincsen vele. Ja igen, még egy, hogy könnyen törik. olyasmi mint egy vékony zöldbab :)
Szerintem gyepnek nem alkalmas.
 
egy tökéletes kép, hogy valójában milyen:
littorella_uniflora_x.jpg

Kiegészítő növénynek, részletek kialakításához ajánlanám. Tenyérnyi vagy nagyobb területen szerintem hülyén néz ki. (mint a képen)
 
Épp tegnap vettem ilyen növényt a glossó szigetemet lecserélni. nekem van co2 és több mint 1W/l fény. Remélem szépen el fog terülni.
Az érdekelne, hogy mennyire bírja a nyírást? olyan 2-3 cm-en szeretném tartani :)
Pont a te naplodban olvastam rola,ezert erdeklödtem!
 
Mondhatnám: f.sza. Pont gyepnek vettem erre a részre.. na majd kiderül. Aládurrantok egy JBL tápgolyóval hátha jót tesz neki.
 
Mondhatnám: f.sza. Pont gyepnek vettem erre a részre.. na majd kiderül. Aládurrantok egy JBL tápgolyóval hátha jót tesz neki.
Én brasiliensis helyett vettem, mert éppen nem volt a boltban. Nem bántam meg, mert megismertem, de nem arra való szerintem. LEgalábbis amíg valaki nem mutat nekem egy gyepet vele :D Tényleg nem láttam még ilyet.
 
Back
Oldal tetejére