• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lesz ami lesz! (No-tech)

Elkezdtem nézegetni a világításokat...

A oto úgy tűnik jobban van, már kissebbnek tűnik a szőrös valami az úszójánál. Szurkolok neki [emoji15]
 
Nézz utána nem-e Halpenész. A képen bolyhosnak látszik.

Szerk.:most láttam hogy írtad jobban van.
Olyan, annak tűnik.
Közben megnéztem a Sera-s füzetben is.
Gombás fertőzés, sérülés nyomán.
Gondolom nem fertőz tovább, ha nincs sérülés.
Már kissebbnek tűnik a szőrös folt.
Meglátjuk fizetésig mi lesz...
Ha nem múlik kiveszem, és úgy kezelem külön. Bár ez az egyetlen aki. [emoji15]
 
Egy huszárvágással mától próbaképpen levettem a világítást 8-ról 6,5 órára. Meglátjuk.
Meg lejjebb is raktam vagy 1,5 centivel (lassan beleér a vízbe [emoji16]).
 
A víznek egyébként előző héten már nen volt "tószaga". Korábban mindig. Most megint érzem. Ezt rossz jelnek tekintem [emoji15]
 
"Szorgalmas"-nak elmúlt a szőrös folt, de sajnos a maradék úszójával együtt [emoji15] [emoji17]
Látszólag jól viseli, gondoltam kéne neki egy kis vitamin, hogy megerősödjön. Van erre valami házi módszer?
 
Tegnap este azt vettem észre, hogy bubiznak a növények (a crypro megy a saláta középen).
Ezt eddig nem figyeltem meg.
Csak annyi változás van, hogy macro annyi megy, mint micro (0,8 ml), meg a fény picivel lentebb került, illetve kevesebb ideig világítok van.

Tegnapelőtt kitakarítottam a szűrőt 1,5 hónap után, mert már igencsak csökkent az áramlás.
A csőben nem volt sok gané, a szívőcső rácsos része volt kicsit dzsuvás.
A szivacsban elég sok trutyi volt a bemeneti részein, azt kimostam aksivízben.
A vattákat kicseréltem.
Mivel vizet nem cseréltem, így már csak kezelt, pihentetett csapvizem volt, abban lötyböltem ki a szűrőzsákokat.
Oda is jutott be egy kis trutymó. Tessék lássék elöblögettem.
Viszont az új vattát jobban, körültekintőbben beapplikáltam a szűrőanyagok védelmében, hogy az mindenképp szűrje meg az oda betévedő vizet.
Így a szivacstól vattával tejesen el van szeparálva a szűrőzsák.

Az üvegre visszajön az alga.

Szőr még van (bár mintha kevesebb lenne), levél rohadás is van még.
Ecset és agancs is talán kevesebb van, illetve kifehéredtek már...

Ha nem veszek észre minőségi javulást, emelek a micron...

Vízcserekor megint nagytakarítás lesz, letörölgetem a növényeket is...

Kellene valami erősebb fény, még mindig úgy gondolom. :(
26 lumen/liter körül van, már lassan a víz alatt világítok vele :D

Szeretnék majd újítani növényeket, mert eléggé megritkult már az állomány, jobb szeretem dzsungelesen.
 
Bubizás...
Aztán lehet, csak a víz pótlásakor akadt fenn néhány légbuborék [emoji12] [emoji12]

Jövő héttől 50%-al emelem a tápot...
Fényt csinálok fizetéskor.
A garnélákkal meg várok még szerintem, hogy mik lesznek a tapasztalatok az új lámpával... [emoji52]
(Ha az asszony nem vág ki a lámpával együtt [emoji51] [emoji379] )
 
Most egy pillanatra nappali fényben ránéztem, és tetszett.

5dd2a01af45b6d381a0564344ae4e759.jpg


153e93e3d0350fd10ec34c634c99d980.jpg


(Megint takarítás volt...)
 
Nem kíméllek titeket.

Kendőzetlenül közeli képek:

https://goo.gl/photos/V7NhF3hj1s4N693g7

A fényem kevés, kb 24 lumen/liter.
A barna alga szerintem ezért jön vissza hamar.

A microsorum hátoldalán barna nyálkás valamit szintén barnának tippelem.
Barnát le szoktam törölgetni a levelekről vízcserénél.

A ludwigiák szárán látszik jól, apró szálas valami, ez is elég hamar megjelent most vízcsere, takarítás után.
Ezt is barnának gondolom, annak is van állítólag apró szálas verziója.
Ez az alga ilyen loboncos szálas formában jól összegyújti a koszt.
A crypto előszertettel barnásodik, szőrösödik meg, de nem zöld szőr, szerintem a barna ilyen valamiért.

(Nemrég, kb 1 hete takarítottam ki a szűrőt mert már csökkent a flow erősen, a szivacsot kimostam, a vattákat cseréltem, a szűrőket kiöblítettem, természetesen mindezt akvárium, ill előkészített vízben. Lehet túl jól sikerült, mert most még nincs halszaga a szűrőnek. Nitivecet toltam bele azóta kétszer is.)

Ecset is volt, az eltűnt mióta nem világítok túl sokat.
Agancs is volt a micro leveleinek szélén, szintén eltűnőben.
Zöld szőr volt még eddig a microsorum levelein, tolom neki a atápot, már a gyári 3x-osával 3-4 napja, eddig stagnálni látszik (összességében), bár új helyeket is előjött :D
Azóta talán nem gyűlik össze a szűrő alatti sarokban túl sok hordalék. Talán kevesebb növény rohad most? Nem tudom.
Ezt most akár előrelépésnek vehetném :D

Pilácsot veszek fizetéskor (ha csak fel nem idegesítem magam, és inkább gitározok...).
De kétlem, hogy csak ez lenne a gond. Bár bizonyára, ha van egy gyenge pont, addig ezer sebből vérezhet egyszerre.
Szerintem a szűréssel nem kéne hogy gond legyen (ha csak nem takarítottam most túl).
Flow van elég, kb 400l/h-n megy a szűrő. Még éppen annyira, hogy ne legyen tsunami az akvában. Ez talán látszik is a videón.
Szűrő takarítás előtt, már fél krafton, ami kb már 600 lph-nak felelne meg, sem fújt ennyire, tehát volt már benne anyag.

Macro is megy kevesebb mint micro, mivel halak is vannak (még) :)
 
Naponta vagy hetente megy 0,8ml?
Irányadónak: én 20literre nagy fénnyel adok heti 2ml Plantert és macro-t. Szerintem nálad ennél kevesebb kellene, mert kevés a fényed.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Naponta vagy hetente megy 0,8ml?
Irányadónak: én 20literre nagy fénnyel adok heti 2ml Plantert és macro-t. Szerintem nálad ennél kevesebb kellene, mert kevés a fényed.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
És a tápot (meg amúgy mindent...) a bruttó térfogatra számoljuk.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Naponta vagy hetente megy 0,8ml?
Irányadónak: én 20literre nagy fénnyel adok heti 2ml Plantert és macro-t. Szerintem nálad ennél kevesebb kellene, mert kevés a fényed.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Napi 0,4-ről indultam, 1,2-nel tartok.
 
Betennék egy kis Sessiliflora-t, és megnézném, ő mit mutat. Maradnék 0,6-0,8 környékén a táppal, rendszeres heti 30% vízcserével. Ekkora fénynél azért minden nagyon lassú lesz, arra számítanod kell.
 
De lehet azt is kipróbálom, hogy visszaállok a gyári adagolására [emoji16]
Bár valahogy idáig is eljutottam...
 
A gyári adagolást semmiképp se lépd túl, közepes fénnyel (40lm/liter) is elég lenne, nálad nincs annyi.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére