• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lesz ami lesz! (No-tech)

A fényem 800 lumen körül van 30 literre.

24-27 lumen/liter

Jön vissza a barna alga az üvegre, igaz leginkább már csak az aljzat közelében, és nem olyan durván mint előtte. Meg a crypto levelein is látszik.

Számolgattam, hogy bütykölnék erősebb LED szalagból fényt. Azzal olyan 2000 lumen lenne (18w mellett). Az már 66 lumen/liter lenne.

http://tropica.com/en/guide/make-your-aquarium-a-success/light


Eszerint viszont az easy és medium hataráról advanced-ba kerülnék. Az viszont már kérné a CO2-t nem?

Azt nem szeretném.
 
A fényem 800 lumen körül van 30 literre.

24-27 lumen/liter

Jön vissza a barna alga az üvegre, igaz leginkább már csak az aljzat közelében, és nem olyan durván mint előtte. Meg a crypto levelein is látszik.

Számolgattam, hogy bütykölnék erősebb LED szalagból fényt. Azzal olyan 2000 lumen lenne (18w mellett). Az már 66 lumen/liter lenne.

http://tropica.com/en/guide/make-your-aquarium-a-success/light


Eszerint viszont az easy és medium hataráról advanced-ba kerülnék. Az viszont már kérné a CO2-t nem?

Azt nem szeretném.
Kéne co2, 1200 lumen elég erre, azért bütykölj és dimmeld 60%-ra akkor jó lesz (A régi pilácsot meg vedd le róla, ha a DIY led önállóan tudja a 2000 lument)!
 
Majd meglátjuk. Korábban az üvegre nem jött a barna. Pedig akkor szűrésem se volt igazán, csak a gyári belső.
Most majd vízcserénél tolok bele még azért bacit rendesen.
Most úgy érzem jó a szűrő beállítása, van flow, a hulladék meg összegyűlik a szűrő alatti sarokban.
Azt meg fecsivel leszívom, ha látszik, hogy sok van.
Lejjebb rakom még egy kicsit a lámpát, elvileg a fedélben még kicsit közelebb esett a felszínhez.

Ami még lehet, hogy túl keskeny ez a fényforrás, bár az smd LED-ek 120 fokban szórnak, ha túl közel van, a felső réteg kieshet... Bár pont alul van problémám. Igazából jobb lenne 2 ilyen lámpa. Az jobban eloszlik a felületen.

Vagy azt az 1 m nagy fényerejű LED-et úgy eloszlatni, hogy ne 2 sorban legyen hanem 4 sorban akár kicsit eltolva hosszban.

LED profil asszem 50 mm széles. Akkor lehet kettő kell belőle és egyenletesen eloszlatni a felületen.

Kalkulálok egy költségvetést... [emoji5]
 
Majd meglátjuk. Korábban az üvegre nem jött a barna. Pedig akkor szűrésem se volt igazán, csak a gyári belső.
Most majd vízcserénél tolok bele még azért bacit rendesen.
Most úgy érzem jó a szűrő beállítása, van flow, a hulladék meg összegyűlik a szűrő alatti sarokban.
Azt meg fecsivel leszívom, ha látszik, hogy sok van.
Lejjebb rakom még egy kicsit a lámpát, elvileg a fedélben még kicsit közelebb esett a felszínhez.

Ami még lehet, hogy túl keskeny ez a fényforrás, bár az smd LED-ek 120 fokban szórnak, ha túl közel van, a felső réteg kieshet... Bár pont alul van problémám. Igazából jobb lenne 2 ilyen lámpa. Az jobban eloszlik a felületen.

Vagy azt az 1 m nagy fényerejű LED-et úgy eloszlatni, hogy ne 2 sorban legyen hanem 4 sorban akár kicsit eltolva hosszban.

LED profil asszem 50 mm széles. Akkor lehet kettő kell belőle és egyenletesen eloszlatni a felületen.

Kalkulálok egy költségvetést... [emoji5]
Milyen szalag ez? 5 cm széles? Az egyenletes elosztás jó ötlet!
 
5600 az anyagköltség +pkg
10 k egy olyan méretű hasonló gyári lámpa, mint az enyém (ha duplázni szeretném) [emoji5]
 
Nem IP67 a LED szalag, de profilba téve nem félnék tőle. Elvileg -1% a víztiszta fedél...
Szerintem is profilba téve nem kell félni ha csak nem akarod bele ejteni az akváriumba :D én ilyet használtam : http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/8195
Annyi hogy profil végét ne zárd le nehogy bepárásodjon.
Viszont a kültériek jobban is melegszenek 100÷ on még nem mertem sokáig járatni 75÷ viszont alig melegszik.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Szerintem is profilba téve nem kell félni ha csak nem akarod bele ejteni az akváriumba :D én ilyet használtam : http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/8195
Annyi hogy profil végét ne zárd le nehogy bepárásodjon.
Viszont a kültériek jobban is melegszenek 100÷ on még nem mertem sokáig járatni 75÷ viszont alig melegszik.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Az általam linkelt honlapon azt írják, ők eleve 10%-al a max teljesítmény alá méretezik, tehát maxon gyakorlatilag csak 90%-on megy.
Nekem a gyári ki van öntve valami gyantával, gondolom az is fog a fényerőn, és így nincs is meg a 800 lumen se.
 
Na most lehetett fotózni [emoji16]
Kihasználtam az alkalmat [emoji5]
Takarítás volt.
Vettem egy mágneses algakaparót, volt vele dolog, főleg hátul.

5a03086dd79f42e8a7e450e2ace11126.jpg


f0c4e3f21e39e55a7560722f5737e852.jpg


Itt "láthatók" a lakók is.
Kivéve a két oto, azok sniperben nyomják, mindig keresni kell őket.

dbc0e3bf14838b77089d9d4d3d46a915.jpg


ff21d5772a31765472b0f83b99a8e2c3.jpg


953d82dc5641481704cb60a9db8620fc.jpg


A páncélos harcsák mindig felpörögnek vízcsere után, dörgölőznek egymáshoz, a növényekhez, kergetőznek. [emoji16]

Lehetetlenség őket ilyenkor lefotózni... A razbórákat pláne...
 
412c82c67fca654ddaba810ade29fdcf.jpg


Egy régi képen itt a két oto is.
Látszik milyen szépen takarítgatták a barna algát, amikor még csak ők voltak az akváriumban. [emoji5]
Látszik a levélen a "before-after" [emoji16]
 
Azt vettem észre, hogy az otok a takarírás óta visszatértek a levelekre takarítani. Régen láttam már őket, mindig inkább az üvegen bandáztak. Most beálltak (legalábbis az egyik) a levelekre...

Az algát hét közben is kapargathatom a mágneses "kefémmel" az üvegről?
Végül is akkor beleürítem a vízbe... Észrevettem hogy pár részen kimaradt, azt most lesikáltam.

Most láthatóan patyolat tisztaság van, nem is gyűlik már a leveleken annyira a hordalék.

A felszínen viszont gyűlik a hártya... Remélem a reggeli levegőztetés szétveri majd.
 
Azt vettem észre, hogy az otok a takarírás óta visszatértek a levelekre takarítani. Régen láttam már őket, mindig inkább az üvegen bandáztak. Most beálltak (legalábbis az egyik) a levelekre...

Az algát hét közben is kapargathatom a mágneses "kefémmel" az üvegről?
Végül is akkor beleürítem a vízbe... Észrevettem hogy pár részen kimaradt, azt most lesikáltam.

Most láthatóan patyolat tisztaság van, nem is gyűlik már a leveleken annyira a hordalék.

A felszínen viszont gyűlik a hártya... Remélem a reggeli levegőztetés szétveri majd.
Nyugodtan kapargathatod bármikor. Nem teszel vele rosszat.
 
Back
Oldal tetejére