• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lava moss

Memphis

Főkertész
Sziasztok!

Az alap elképzelés egy viszonylag egyszerű, mondhatni minimál stílusú elrendezés lávakővel, dekorhomokkal, mohákkal kisebb növényekkel.

Technika:

Akva: 30x30x35 fekete ragasztással

Szűrő: Tetra ex 400, 1l siporaxxal töltve

Világítás: 2db 10W 900lumenes ledrefi, DIY PP armatúrára szerelve.

CO2: 2kg tűzoltó palack, hegesztési reduktor, traktor mágnes szelep, tűszelep, üveg bubiszámláló, GA japán difi, GA drop checker.

Általános aljzat: 3l ADA Afrikana

Táptalaj: Tropica táptalaj

Tápozás: GA wellness csomag

Dekor: Vörös lávakő, ADA La plata sand

Növények:

HC, HM, Fissidens, Riccardia, Parvula mini, Eleocharis acicularis, Tenellus, Staurogyne repems TC

Szombaton szétszedem az aktuális scape-t, vasárnap pedig össze rakom az újat.
A berendezésnél segítségemre lesz két barátom is, mindketten hoznak magukkal fényképező gépet, így végre lesz egy normálisan dokumentált indításom. :snaphappy:

Ami az elrendezést illeti, elképzelésem már van, egy félköríves, öblös "tengerpart", de ez majd még úgy is alakul.

Azért lenne két kérdésem, amiben szeretném a segítségeteket kérni :)

1. Szeretnék dekorhomokba is ültetni ( HC-t) Tegyek-e táptalajt erre a részre, vagy nem szükséges neki.
Ha teszek akkor milyen vastagon kéne fedje a táptalajt a dekorhomok?

2. Milyen típusú pillanatragasztót szoktatok használni moha ragasztáshoz?

Képek majd vasárnap délután, este fele lesznek.
 
1. Szeretnék dekorhomokba is ültetni ( HC-t) Tegyek-e táptalajt erre a részre, vagy nem szükséges neki.
Ha teszek akkor milyen vastagon kéne fedje a táptalajt a dekorhomok?

Én tennék alá. Viszont a "lehatárolást" érdemes valahogy megoldani. A "Grayland"-nél is került a dekorhomokba telepített montecarlo alá, a napló első oldalán van olyan felülről készült fotó,
ahol látható a leválasztás trükkje :) 2-3 cm dekorhomok szerintem ajánlott fedésnek.

The new Grayland - Teamwork | Magyar Akvakertész Fórum
 
Én tennék alá. Viszont a "lehatárolást" érdemes valahogy megoldani. A "Grayland"-nél is került a dekorhomokba telepített montecarlo alá, a napló első oldalán van olyan felülről készült fotó,
ahol látható a leválasztás trükkje :) 2-3 cm dekorhomok szerintem ajánlott fedésnek.

The new Grayland - Teamwork | Magyar Akvakertész Fórum

Köszi! (y)
"lehatárolás" alatt az általános talaj és a dekorhomok közötti határra gondolsz?
Én lávakövekkel, lapok spirálozásához használt vékony átlátszó műanyag lappal szeretném megoldani a dekorhomok és a talaj elválasztását.
 
"lehatárolás" alatt az általános talaj és a dekorhomok közötti határra gondolsz?

Nem. Arra gondoltam, hogy nem a teljes dekorhomokba kívánsz ültetni, s ahová pakolsz HC-t, és táptalaj menne alá, azt lenne érdemes elválasztani a dekorhomok többi részétől valamivel.
Ha a táptalajra feltöltötted a dekorhomokot, utána akár ki is veheted a műanyag csíkot. De ha eléggé rátakar a homok, maradhat is.
 
Most már értem! :) Ez már csak azért is lenne hasznos mert így talán megakadályozható a HC túlzott elszaporodása, benövése a dekorhomokba
A lapokat szerintem bent hagyom majd, majd eltakarják a lávakövek, későbbiekben könnyebb lesz elválasztani a dekorhomokot az afrikanatól.
Még egyszer köszi!
 
A hétvégi berendezős buli elmaradt sajnos, de ami késik nem múlik, ha minden jól megy vasárnap indul az aki.
A kőlevest felraktam főni, ha kész elkezdek legózni. A csúszás még jót is tett, folyamatosan csiszolgatom az elrendezést, eddig csak elvi síkon, de holnaptól már talán kézzel fogható módon.
Este jövök egy képpel a hozzávalókkal, legyen már egy kép is a naplóba ne csak üres szövegelés... :)
 
Ma megtörtént a berendezés.
Sok mindent most nem írok, mert hulla vagyok, képek is csak telosak, majd holnap lesz egy kis leírás, több kép az építésről.
A mohás kövek bal oldalt csak be lettek dobálva, majd lekerül róla a riccardia és fissivel együtt majd még beépül a képbe.

12415755965_1b534eda18_c.jpg


12415907653_51e1a3d712_c.jpg
 
Lenne egy kérdésem. Ha levegőcsővel szépen lassan leszívnám a vizet a dekorhomokig akkor mekkora az esély arra hogy szétcsúszik a domb?
A moházást meg kéne ma ejtenem, és vannak kövek amikre ragasztani kéne, de kivenni már nem tudom.
A feltöltés is így történt, szépen lassan levegőcsővel, valszeg a vízcseréket is így kell majd megoldanom egy darabig.
 
Meló után vettem a bátorságom és leengedtem kb 5cm magasságig a vizet. Ragasztgattam kötözgettem a mohákat.
A fissit majd természetesen megnyírom ha össze szedte magát, a diffi alatti fissis követ meg elrakom bal hátra, a következő vízcsere alkalmával. Most úgy érzem hogy végre sikerült egy olyan akvát össze hozni amire böszke lehetek :rolleyes::)
Érdekes hogy majdnem olyan jól áll neki a másik oldal mint a szembe fotózás. A képek telósak, a víz homályos, de majd talán hétvégére jobb lesz.
Az akva felett most csak egy ledrefi üzemel a másik garanciába van, remélhetőleg a héten vissza küldik.

12439901133_ea6692ac82_z.jpg


másik oldal

12440260274_6ff5d1f7e9_c.jpg


És ahogy én látom ha hátra dőlve nézegetem a székemből...

12439921923_03e0684b7a_c.jpg


Kritikát szívesen látom, sőt, jó lenne ha írnátok valamit hogy mit kéne másképp esetleg vagy egyéb észrevételt

Köszi hogy benéztél!
 
Tegnap bekerültek a lakók, ma nem ment a CO2, elővigyázatosságból. Úgy tűnik jól érzik magukat, várandós RC-k is megtartották a petéket, szóval eddig úgy néz ki sikeres volt a vissza szoktatás.
Hétvégén tervezek egy kisebb nyírást. Megigazítom a fissit, parvulat.
Szokásos telos képek:

12506530705_0899f52803_z.jpg


12506658833_81f1d9d8b6_z.jpg


12506829293_f3383bfba0_z.jpg


Kösz hogy benéztél!(y)
 
az jutott az eszembe, hogy de belecsobbannek felfedezni a hegy osszes repedeseit, ha ez kinn lenne a termeszetben, csak gratulalok es irigykedem ;)
nekem ezek jonnek be nagyon pont ennyi novennyel!
 
Nekem nagyon tetszik, jó az sok lávakő! Hasonló gondolataim vannak nekem is a jövőbeli tervemhez, a homok aljzatot irigylem, nagyon hangulatos így :) kíváncsi leszek a folytatásra
 
Nekem nagyon tetszik, jó az sok lávakő! Hasonló gondolataim vannak nekem is a jövőbeli tervemhez, a homok aljzatot irigylem, nagyon hangulatos így :) kíváncsi leszek a folytatásra

Köszi!
Alap elképzelés nagyon más volt, de szerintem jobb. A homok aljzaton nincs mit irigyelni, a 2 kg-os La planta-nak a fele se ment bele, szóval elérhető dolog ;)
Folytatásra én is kíváncsi vagyok, most szerencsére nem került bele olyan háttérnövény ami az egész aki felett átveszi az uralmat.
Próbálom minimal stílusban tartani az akit. :)
 
Nekem pont a "Másik oldal"fotó tetszik jobban!Nagyon eltaláltad!Remélem a hegy megmarad így nem fog lecsúszni a lejtön;).

Nekem is jobban tetszik az az oldal. Érdekes mert onnan nem is néztem amikor berendeztem az akivát, ez csak úgy alakult:)
Lecsúszni szerintem nem fog, vékony átlátszó műanyag lapokkal meg van támogatva sok helyen. Egyszer le engedtem már a vizet, akkor se csúszott el. Szóval remélhetőleg úgy marad.:)
 
Nem gondolkodnál egy valahogy természetesebben harmonizáló homokban? Ez a la plata nagyon világít -- a fotón legalábbis. Persze, ha nem bántod, akkor rövidesen sokkal kevésbé fog elütni.
De ez nagyon jól el van találva, tényleg.
 
Nem gondolkodnál egy valahogy természetesebben harmonizáló homokban? Ez a la plata nagyon világít -- a fotón legalábbis. Persze, ha nem bántod, akkor rövidesen sokkal kevésbé fog elütni.
De ez nagyon jól el van találva, tényleg.

Köszi szépen!
Nagyon sokáig gondolkodtam hogy colorado vagy ez. Colorado talán nagyon egybe olvadt volna ezzel a vörös lavakővel, Normális fotón, élőben nem annyira üt el. Főleg ha kicsit besűrűsödik a HC a határvonalon, akkor még jobb lesz, legalábbis szerintem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére