• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Last Chance

Már tegnap is akartam írni,hogy elképesztően szép dzsungelt hoztál itt létre, nagyon szépen fejlődik minden. Ez a bubihalmaz meg a maga nemében gyönyörű. Irigykedem az emers szigetedért is (n)
Háttérbe nem akarsz a bonsai helyett valami mást? Ami eltakarná az esőztetőt ?;)

Köszönöm!jobb hátul a Hottoniák eltakarják az esőztető gázosabb részét,csak épp egy nagy nyíráson estek át.bal oldalon viszont nem akarok nagy stem hátteret,mert akkor teljesen leveszne benne a "fa".sajnos egy léptékkel elmértem az aki méretét,igazából azért nem bontom szét mert szeretném még tanulmányozni a növények fejlődését,bár ez a harmadik akváriumom,de még mindig tanulónak nevezném inkább:)
 
Utoljára módosított:
tényleg fasza kép (nagyon irigylem amennyire egészséges minden ebben az akváriumban), de meggyőződésem, hogy ha fél órára belógatnám a kezem bármelyikünk akváriumába, a kézszőreim is "bubizni" kezdenének. Ezt most nem pont ide szánom, csak inkább egy általános komment -- gázt oldunk be egy vizes rendszerbe, majd rettentően örülünk, hogy az valahol kicsapódik :D ÉN IS, PERSZE :D :D

azért azon már túl vagyok,hogy azon örömködjek,hogy bubizik valami.CO2 beoldás és megfelelően erős megvilágítás,nem atomfizika.az első naplóm elején volt utoljára ilyen bejegyzés.
ez egyszerűen csak jól néz ki,azért fotóztam le.meg annak örülök,hogy végre van egy olyan fotóapparátom,amivel meg is tehetem:)ja,meg mert a májmohára büszke vagyok,gyönyörű levélformát vett fel,és végre cyano mentes is.(az UV-s megvilágítást nagyon szerette)
 
azért azon már túl vagyok,hogy azon örömködjek,hogy bubizik valami.CO2 beoldás és megfelelően erős megvilágítás,nem atomfizika.az első naplóm elején volt utoljára ilyen bejegyzés.
ez egyszerűen csak jól néz ki,azért fotóztam le.meg annak örülök,hogy végre van egy olyan fotóapparátom,amivel meg is tehetem:)ja,meg mert a májmohára büszke vagyok,gyönyörű levélformát vett fel,és végre cyano mentes is.(az UV-s megvilágítást nagyon szerette)
mondd el, hogy irtottál UV-vel cyanot!
 
sehogy,pont ez az,hogy a terrarisztikai esőerdős izzót rohadtul szerette,most végre ki sikerült sakkoznom azt a beállítást,hogy nem jön vissza két naponta:)
ez nálam is gond a vízfelszínen, nem tudom mi volna a jó megoldás
 
ez nálam is gond a vízfelszínen, nem tudom mi volna a jó megoldás

Én minden nap leszívtam az utolsó atomig a cyanot,kb 3héten át nulla eredménnyel.aztán elkezdtem sakkozni a fénnyel,hogy minnél kevesebbet kapjon direktbe,a májmohát meg kiszedtem a legkritikusabb részről.úgy látszik bevált,a karácsony mohába,ami alatta volt már nem nőtt vissza.persze nálam ez bevált,mivel két külön lámpát használok a megvilágításra,nálad neccesebb a helyzet.
 
DSC_0276.JPG
Baromi jó ez az aki!Én mindig úgy nézem,hogy melyik akváriumban úszkálnék boldogan halként...Jelenleg ezt választanám!Megkérdezhetem a méreteit?A 24 lityis Eheim-emet ilyesmire szeretném komponálni !
 
Baromi jó ez az aki!Én mindig úgy nézem,hogy melyik akváriumban úszkálnék boldogan halként...Jelenleg ezt választanám!Megkérdezhetem a méreteit?A 24 lityis Eheim-emet ilyesmire szeretném komponálni !

köszi:)
Sima 30*30*30,de alaposan alul méreteztem.Figyelj,hogy maradjon elég hely turkálni az akváriumban,én sokat szívok vele.
 
köszi:)
Sima 30*30*30,de alaposan alul méreteztem.Figyelj,hogy maradjon elég hely turkálni az akváriumban,én sokat szívok vele.


A turkálással nix gondom...8-án volt két éves az akim,de közel sincs olyan vadregényes,szemet vonzó,mint a Tiéd!!!Lehet,hogy egy az egybe lekopírozom... :p
 
Ez nagyon jól néz ki!!
Neked kb milyen magasra nő meg a bonsai? Ha jól emlékszem akkor 10 centit írnak a ga oldalán, de ahogy látom nálad is nagyobb, és nálam is van 1-2 szál ami kezd nagyobb lenni... :)
 
Ez nagyon jól néz ki!!
Neked kb milyen magasra nő meg a bonsai? Ha jól emlékszem akkor 10 centit írnak a ga oldalán, de ahogy látom nálad is nagyobb, és nálam is van 1-2 szál ami kezd nagyobb lenni... :)

Köszi:)

Bonsai:van egy ami olyan 25cm magasságban járhat:)pirosodik szépen a teteje,tehát nem a fénnyel van baja.Mondjuk alulról folytogatja egy tripartia,tenellus,hirsuta,Hydrocotyle verticillata négyes,ez biztos benne van a dologban.De viszonylag lassan nő,úh könnyű a megfelelő magasságban tartani.
 
Back
Oldal tetejére