• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Last Chance

Andravor

Főkertész
Sajnos a naplóm eltűnt,annál a bizonyos szerver gebasznál,tehát a teljes rizsát nem írom újra.

Több összetevő is van ebben a projectben(bocs) ami okot ad a névválasztásra.van ami él a lehetőséggel,és van ami örökre kikerül a felhasznált elemek közül.Aztán van amit gyűlölök,és mégis az utolsó utáni pillanatban kaphatott még egy esélyt.

Kb egy hónapja indult az akvárium,egy 3 hetes sikertelen DSM indítás után,amit a rohadék UG miatt választottam.Persze így sem maradt meg.a mohásítás eredménye is elmaradt a remélttől,minimális életjeleket produkál a moha,úh ragasztott példányokkal javítottam fel az összképet.

Ezen a héten volt gyakorlatilag egy új restart,az UG után,aminek a pikantériája,hogy az utolsó pillanatban belebotlottam valahol nem zselés UG-ba is amik sokkal életképesebbnek néz ki mint a zselés vackok(eddig 6 próbálkozásom volt ezzel a növénnyel,mind különböző körülmények között,és mindig kihalt),szóval kapott még egy helyet,de már nem főnövényként.

CO2 egyenlőre tropica spray verzió,aminek a hatékonyságára egy fillérrel sem fogadnék.jön majd a rendes co,csak még be kell szereznem pár dolgot.addig elbohóckodok ezzel,ill a paludáriumba is ez fog átkerülni.

Szűrést a 2213as végzi,kicsit talán nagy a flow,de nem tudom lejjebb venni mert akkor zörög,most kb 3/4-en megy.

Világítást egy MEGAMAN MM53515 kompakttal oldottam meg. (23W 1300Lumen 965ös 92CRI!)mindnkinek csak ajánlani tudom,nagyon jó áron van korrekt fényt ad,és gyönyörű a SZíNVILÁGA(965)!

A képek elég gyengék sorry,nem tudok több fényt varázsolni egyenlőre.

s12I105GWGXjVy98eGDd4IgP16GU-RPSo1SwJIbi4k1A=w1514-h1009-no


FJVhLUUDrRs_jWCFYnRMVRUTpvTQFhznyjKqueTW6WOQ=w1345-h1009-no


A yoghurtos mohásítás eredménye:

rnbJ5tzrZjZbG58qPkxr0pNQduq-b5g5DR2e-HAG4R0z=w1345-h1009-no


egy ideig eltart majd mire ebből "láng"tenger lesz:)



lwVX7TD5WmOPLj8g2ZRFu1XggQesAzDoOH5D74MzfKiP=w1345-h1009-no



TePw3Lwx_dhroyC_meTeNUAIHHaHkr7epbbvHDkDq22d=w945-h1009-no


És a lényeg:(sajnos ezzel a fényképezővel ennyi fénnyel csak ilyen rettenetet tudok csinálni:()

F73pMAmy89KYo4eDtTRmpfKj-iYw_h3yC3wHIn0rVP4N=w1345-h1009-no
 
Utoljára módosított:
nincs ezzel a scape-pel semmi baj, sőt, de ha elől ez itten manado, akkor az a szép U alakú meder nem sokáig fog úgy maradni :) ami kár lenne.
 
nincs ezzel a scape-pel semmi baj, sőt, de ha elől ez itten manado, akkor az a szép U alakú meder nem sokáig fog úgy maradni :) ami kár lenne.

Neeem,ADA Africana.Még a legelső elképzelésnél manadoval csináltam meg.az volt az első és utolsó próbálkozásom azzal a talajjal.még egy razborapuki is felkavarja,úh bármennyire is fáj az ember zsebének maradnak az ADA talajok(amíg az ISTA-t valaki be nem hozza végre valami értelmes áron)
 
háttérre szívesen várnék ötleteket,hogy lehet megoldani?vettem obiban üvegfóliát,hát nagy obi volt.undorítóan nézett ki:(
nálam a fekete háttér az autó üvegre való fólia a törkbálinti homasitából . Van több árnyalat én a legsötétebbet hoztam. (van naplementepiros is:p)
 
Ma a boraras brigittae csapat felbővült 13as létszámra:) sikerült a flow-t is optimálisra belőni talán.nem tépkedi az UG-t,a borarasok is szépen az aki közepén 'lebegnek' egy csapatban,de látom hogy viszi a bubikat mindenhova az akiban.na igen,mert vannak bubik:)megosztottam a CO2-t a nagy akitól.a Gw réz tűszeleppel elég necces belőni a bubiszámot,mert a zárt állástól két micronra már túl sok jön,csak egyre meg nem tudod kinyitni.félóránként csekkolom a dc-t,most épp a lime határán van,de már csak 20percet megy,azalatt csak nem lesz sárga...

Ja és a köddé vált félcsőrös csukám helyére beköltözött egy bohóc csuka pár.gyönyörőségesek,remélem nekik kisebb lesz a kirándulókedvük.

Remélem a CO2 meghozza a növények kedvét végre a növekedéshez,mert az elatine konkrétan egy mm se mozdult az elmúlt hónapban.A mohák persze szépen nőnek,és a sikertelennek hit yoghurtos project is kellemes meglepetést okoz,a flame nemhogy megjelent,de két hét alatt több centis telepeket hozott létre.

Takarítóbrigád is került végre az akiba,10db yellow fire.nem volt túl jó választás,amíg nem lesz összefüggő züld mező nem nagyon érvényesülnek majd az Africanan.igazából át kellene rakni a paluba,a fekete talajra,csak kicsit tanácstalan vagyok a kiszedésüket illetően.a háló esélytelen,a leszívócső talán túl drasztikus.nem igazán karbantartásbarát ez a layout...
 
én is teaszűrővel szedegetem őket, elég könnyedén ki lehet kapni vele a népet.
 
Közelítve a két hónaphoz:

A stau látványosan megindult a CO2 és a plusz fény,és a lágy víz hatására(2*23W Megaman növényes 965-ös kompakt,továbbra is csak ajánlani tudom,fantsztikus színeket ad),ma már nyírtam is pár hajtást,amit le tudtam dugni.
Az elatine továbbra is katasztrófa itt és a paluban is.
A flame moha kezdi birtokba venni a fát,gyönyörű kis telepek alakulnak ki mindenhol.Lassú az eredmény,de sokkal természetesebb hatást kelt ez a módszer.

NqcjPfAP1RmzIrSC-Jaj2NlfhbMOqOHuihELnlOqJfJE=w1351-h1009-no


MjGvAVAa2GiQWBXm6kLy27_54_TlQWujkmwhO6lleBzI=w1368-h1009-no
 
szépen ébredeznek a mohák :)
a Brigik szép pirosak;)
nem próbálod ki rajta a másik eheimet reaktorral lilyvel?o_O
 
szépen ébredeznek a mohák :)
a Brigik szép pirosak;)
nem próbálod ki rajta a másik eheimet reaktorral lilyvel?o_O

Ha nem lesz vevő a szűrőre akkor esélyes.A 700as lefojtva a reaktorral jó lehet szerintem is.De nem lilyvel,hanem marad az akril esőztető,bár egy próbát megérhet.
 
sokkal természetesebb a mohakinövés így, mintha kötözve lenne(y)
a jávait szépen tudtam így növeszteni, hogy magától kapaszkodott meg tovább a fára ránőve;), viszont a spiky az nem akart kapaszkodni, azt inkább a kötözés tartotta mindig:cautious: a fissi meg valahol a kettő közt volt kapaszkodóerőben.
Tuti jó lesz ha elterjeszkednek:)
szép élénk mindenkinek a színe, még a yellow is vílágít:woot:
 
Back
Oldal tetejére