• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő Poli-Propilénből

Milyen pumpát javasoltok,ami árban is elfogadható?


  • Total voters
    6
  • Poll closed .
Direkt hagytam ki a pumpát, csövezést, szűrőanyagokat mivel az mindenkinek elég egyéni. Itt most maga a szűrőház volt az érdekes ;) Ami egy rozsda menteshez képest 1/3 ár kb és úgyan úgy örök élet+1 nap max a tömítést kell cserélni ha elérne, úgy 2-10 év alatt attól függően h mennyiszer van szétszedve/mozgatva a tömítés/.



Egyébként a baciztatás most úgy működik, hogyma vízcsere következett volna de úgy döntöttem h nem öntöm ki a vizet hanem inkább feltöltöm vele az akira pedig rátöltök, így most megy az akasztós és ezt is mellé akasztottam áprilisban tervezem elsőnek szétszedni ha addig nem történik semmi gebasz utánna pedig 2 havonta a 100 mikronos paplan mosása és a perlon csere miatt. Egyébként a szűrőanyag felépítés így alakult:
Ülepítő-bioball(1,5l)-szivacs-bioball(1-2l)-biorio(2l)-3x3x3 cm amorf szivacsdarabok-perlon-100mikrós paplan és ezzel így pont megtelt a szűrő tervezem még egy 100 ml Seachem Purigen beszerzését is mivel a tőzeges talajom és a vasfám is eléggé szinez
 
Grat hozzá, nagyon jó és költségkímélő megoldás! A szűrőanyag amit biofiltre-nek hívsz hol vetted? Kísértetiesen hasonlít a K1-re viszont azt még itthon nem láttam forgalomban. Amúgy nem tervezel sorozatgyártást ? :D
 
rendelést felveszek de annak természetesen nem ennyi az ára... ez van benne, K1 biofilter néven találtam rá neten egyébként
egy ismerősömön keresztül szereztem be Kínából :) ha bárkit bármi érdekel nyugodtan írjon pm-et
K1KaldnesMedia01watermarked_zpsfabc905a.jpg
 
Back
Oldal tetejére