• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő Poli-Propilénből

Milyen pumpát javasoltok,ami árban is elfogadható?


  • Total voters
    6
  • Poll closed .

bbenek

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Mint ahogy naplómban ígértem(60 ív | Magyar Akvakertész Fórum) most írok kicsit részletesebben a készülő külső szűrőmről.
Nos kezdem azzal h több éve foglalkozom műanyag hegesztéssel édesapám cégénél, szóval ez nem is annyira DIY mivel azt valóban bárki bármikor elkészítheti.
Szóval a szűrő elkészítése
Műanyag hegesztési ismeretek elsajátítása vagy szakember felkeresése, jelen esetben megoldottam magam.:)

Az alapanyagok beszerzése: a cégnél volt minden ami kellett.
Szóval, én 250mm külső átmérőjű csőből készítettem 40cm magassággal, amelynek alját egy 30x30x1,2 cm négyzettel fedtem le.
2013-01-10-229_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Ezután következett a perem kivágása és rögzítése 1,2 cm vastag anyagból, majd a tető elkészítése 0,8 cm és 1,2 cm anyagok összeillesztésével. Majd a tető peremre illesztése összefúrása csavarozása,(jelenleg 6db csavar fogja de 12 lesz belőle,5-6 bar levegőpróbánál egy kicsit sziszegett de a 12 csavarral már nem fog) csonkok beillesztése,szigetelés felragasztása.
Néhány szűrőrácsot is készítettem a szűrőanyagok könnyebb kezelhetősége érdekében. már csak egy vízpumpa hiányzik és az üzembe helyezés.
Sajnos külön-külön a munkafolyamatokról elfelejtettem képeket készíteni így csak a kész szűrőházat tudom megmutatni.
DSCF1825_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1831_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1822_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1833_www.kepfeltoltes.hu_.jpg




Közben, ahogy megérkezett az armatúra szembesültem vele, hogy a tartó rész szélesebb az akváriumomnál így készítettem egy állítható magasságú lámpatartót is.
DSCF1837_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1836_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Igen igen ez bennem is felmerült de a "Puding próbája az evés." alapon majd működés közben az áramlás megmutatja h elég vagy sem.Tekintve,hogy 25mm es csövön érkezik és ugyanekkorán távozik a víz szerintem elégnek kell lenni mivel a lyukak össznagysága több 10x akkora. mint a cső belső átmérője.
 
.Tekintve,hogy 25mm es csövön érkezik és ugyanekkorán távozik a víz szerintem elégnek kell lenni mivel a lyukak össznagysága több 10x akkora. mint a cső belső átmérője.

Viszont szerintem ahhoz, hogy a szűrőanyagok között is egyenletes legyen az áramlás, ahhoz szükség lehet még több furatra. A én azt javasolnám, hogy a legalsóra fúrjál még több lyukat, a többi elválasztót pedig tedd félre, és szűrőanyagot , mint az ADA szűrőknél is, inkább szűrőzsákba tegyed, így könnyebb lesz a takarítás később.
 
Van egy műanyagos a csapatban!Ezt jó tudni!;)
Nagyon jó,tetszik amit látok!(y)
De csatlakozom az előttem szólókhoz!
Több furat kell,vagy az alsó kivételével szedd ki a többit és tedd zsákba a szűrőanyagokat!
Ezzel is több értékes helyet nyersz a baciknak!
 
Sokat hozzáfűzni nem tudok, max le tudom írni a polipropilén elkészítésének menetét :

Végy egy csomag ropit, tedd egy fazékba, majd kezd el főzni. Várd meg, amíg levet enged, majd tegyél rá egy polipot. Máris kész a Polip-ropilén! :rolleyes::confused::D:p
 
Sokat hozzáfűzni nem tudok, max le tudom írni a polipropilén elkészítésének menetét :

Végy egy csomag ropit, tedd egy fazékba, majd kezd el főzni. Várd meg, amíg levet enged, majd tegyél rá egy polipot. Máris kész a Polip-ropilén! :rolleyes::confused::D:p

Ez olyan rossz vicc, hogy én nem mertem leírni. :ROFLMAO::D
 
Végy egy csomag ropit, tedd egy fazékba, majd kezd el főzni. Várd meg, amíg levet enged, majd tegyél rá egy polipot. Máris kész a Polip-ropilén!
Jó pár éve dolgozom a szakmában, de ezt még nem hallottam :):D:LOL: nagyon jó!!!!:ROFLMAO:
 
Wavinból csináltad a csövezést? Eko-plast, igaz? Nekünk is van egy Geberit sütőnk. A (leendő) házamat is ilyen csővel raktam össze (a hideg-meleg vizet), irdatlan ócsó, teljesen egy anyag lesz mikor kihül.
 
Ez német Simona anyag a műanyag hegesztés guruitól :D amiről te beszélsz egy másik technológia de igaz :)
 
Sziasztok! A héten elég sokat haladtam a szűrővel. A terra plazan sikerült beszereznem egy hydor vízpumpát(1200l/h) és a mai nap voltam a GA-ban bio szűrőanyagért(ADA biorio) az esztergályos már készíti az átalakítókat a vízpumpához és ma elkészítettem a ki és befolyó ágakat is a hétvégén szerintem sikerül összeraknom a "kicsikét" had dübörögjön 1-2 hét próbaüzem után pedig megy az aki alá. Néhány kép a pumpáról.:
DSCF1990_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1992_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nagyon tetszik ez a megoldás. Én is valami hasonlón gondolkodom. Jó lenne, ha azilyen igényes DIY megoldásoknál hozzávetőleges árakat kaphatnánk.Amúgy gratula a munkáhuz!
 
Nos kicsit elmaradtam magamhoz képest, meló miatt nincs időm folyamatosan vezetni a naplóimat :confused:.
Ma végre megkaptam az esztergályos ismerősömtől a várva várt átalakító csonkokat így össze tudom szerelni szűrőanyagokkal együtt a szűrőt bár még a csövezés nem garantált (szét kell nézni a sufniban mi van itthon ) Úgy gondoltam h a következő elrendezést fogom alkalmazni:
-Ülepítő-biofilter(miniatúr bioballok) kb 0,5-1 liter(áramlás elosztás+nagyobb szennyeződések kiszűrésére)-10cm szűrőszivacs-
a maradék biofilter (1-1,5l)-ada bio rio(2liter) -perlon vatta- 100mikronos szűrőpaplan 2 réteg-
És itt lép életbe a kérdésem szerintetek ez így jó elrendezés? Van ami felesleges,esetleg valamit kevésnek,vagy soknak találtok? képekkel hamarosan(remélhetőleg még ma )
 
Éééééés elkészült!!!!:D hatalmas taps magamnak :D Konkrétan cunamit csinál most az akváriumban a maga névlegesen 20x os forgatásával. (nekem kicsit soknak tűnik látványilag,nha meg a garnélák meg halak majd megmondják)Majd sztem kap csapokat a szívó és nyomó oldalra is. Pár perc és jönnek a fotók, és a költségvetés is.
 
Nos akkor egy gyors költségvetés nettósítva csak anyagárral munkadíj nélkül.
Szűrőház: kb 8000Ft :
250mm x 40cm cső 1500 Ft
0,3 m2 x 12mm lemez 2700 ft
0,3 m2 x 4mm lemez 1200 ft
2db PP 90°800 Ft
Csavarok+ víz záró szigetelés 1-2000 Ft minőségtől függően.

Technológia: Megfizethetetlen ,minden másra ott a MasterCard
 
A hydor pumpát csak szerintem hagytad ki, a lelkét a dolognak :p Nem volt egy vészes összes és reméljük jól fog működni.
 
Back
Oldal tetejére