• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő katalógus 2010

Kotobuki OEM szűrő. Az interzoon itt voltak a Japánok és partnereket kerestek rá, hogyan lehetne értékesíteni a termékeiket. Sajnos az eredeti Japán nevet befuttatni az EU-ban drága lenne és nem is célja a Japán gyártónak. Ezért eladták a termékeket EU gyártóknak "átbrandelve".

Elsőként a TMC jelent meg az angoloknál ezzel a szériával és ahogy látom a Hydor is beleugrott a mókába.

Szóval Kotobuki szűrők némi eu branddel megspékelve :)

Nekem egyébként elég "műanyagnak" néztek ki az Interzoon. Mi az eredeti Japán modellt néztük. A tálcák, a felépítmény nem olyan robosztus mint egy EHEIM esetén.

Milyen a teljesítménye és lehet már itthon kapni??
 
Szóval nekem az volt a nyűgöm ezekkel a szűrőkkel, hogy túlságosan könnyűnek tűntek anyagban. A ház, a csövezés a pántok. Én mondjuk eheim házakhoz vagyok szokva Prof 1, 2, 3 ecco pro, de ezekhez képest sokkal vékonyabbnak tűnt az egész.

Anno azért is néztük meg, mert a Kotobuki márka érdekes volt számunkra, de emlékszem Nigroval néztük a szűrőket és mindketten kissé csalódottan köszöntünk el a Japóktól.
Lehet a közép alsó kategóriás szűrőkkel teljesen jól felveszi a versenyt. Én az Eheim szűrőimhez mértem minőségben.

Ha találkoztok a géppel, próbáljátok ki mindenképp mielőtt megveszitek. Pántok, csatlakozók, tálca rendszer. Ez alapján el lehet dönteni, hogy szimpi e a modell.
 
Mondjuk egy kínai Atmantól sokkal jobb lehet, vagy a szintén kínai Boyu-Sera párostól is ( mert ez akkor legalább Japó, mint a Toyota :D ) , de az Eheim közelébe nem sok szűrő ér, talán a Tetra és a JBL meg az új Fluvalok, kb. ebben a sorrendben...
 
Mondjuk egy kínai Atmantól sokkal jobb lehet, vagy a szintén kínai Boyu-Sera párostól is ( mert ez akkor legalább Japó, mint a Toyota :D ) , de az Eheim közelébe nem sok szűrő ér, talán a Tetra és a JBL meg az új Fluvalok, kb. ebben a sorrendben...

A Hydor szűrők különösen tartósak , de nem az olcsó kategória a Fluvallal együtt.
A márka mindig is a tartósságáról és megbízhatóságáról volt híres.
Van olyan hydorom amely elmúlt 20 éves :)
Hazánkban is forgalmazzák az új szériát már kora tavasz óta.Linket aki keres az talál .
Nyugodtan az az élvonalba lehet sorolni , hiszen volt aki miután vett egy Hydort eladta az Eheim szűrőjét.
A csomagoláson kiemelt szöveggel feltüntetik , hogy csendes és rezgésmentes és igazat is írnak !!.
Nagyon bő a felszereltsége a szűrőknek és bőven túlteljesítik az feltüntetett vízhozamot.
 
Köszönöm a gyors választ

Egy 60 Literes inkább növényes aksim van!! Most egy Eheim 2215 szűrővel működtetem.Úgy gondolom hogy növényes aksinál minél nagyobb szűrőfelületnek kell lenni ahhoz hogy ne legyen alga..A segítségedet kérem hogy milyen szűrőt használjak mert szerintem ami van kicsi....
 
A Hydor szűrők különösen tartósak , de nem az olcsó kategória a Fluvallal együtt.
A márka mindig is a tartósságáról és megbízhatóságáról volt híres.
Van olyan hydorom amely elmúlt 20 éves :)
Hazánkban is forgalmazzák az új szériát már kora tavasz óta.Linket aki keres az talál .
Nyugodtan az az élvonalba lehet sorolni , hiszen volt aki miután vett egy Hydort eladta az Eheim szűrőjét.
A csomagoláson kiemelt szöveggel feltüntetik , hogy csendes és rezgésmentes és igazat is írnak !!.
Nagyon bő a felszereltsége a szűrőknek és bőven túlteljesítik az feltüntetett vízhozamot.

Milyen az alkatrészellátás????
 
A Hydor szűrők különösen tartósak , de nem az olcsó kategória a Fluvallal együtt.
A márka mindig is a tartósságáról és megbízhatóságáról volt híres.
Van olyan hydorom amely elmúlt 20 éves :)
Hazánkban is forgalmazzák az új szériát már kora tavasz óta.Linket aki keres az talál .
Nyugodtan az az élvonalba lehet sorolni , hiszen volt aki miután vett egy Hydort eladta az Eheim szűrőjét.
A csomagoláson kiemelt szöveggel feltüntetik , hogy csendes és rezgésmentes és igazat is írnak !!.
Nagyon bő a felszereltsége a szűrőknek és bőven túlteljesítik az feltüntetett vízhozamot.

Tegyük hozzá, hogy egy kereskedésben dolgozó véleményét írod, aki forgalmazza az adott szériát :) Ettől még lehet jó, viszont pont emiatt reklámnak számít.
A bejegyzést bent hagyom, de kérlek figyeljetek a szabályzatra:

Fontos - Fórum szabályzat | Magyar Akvakertész Fórum

10. Akvarisztikai termékekkel foglalkozó cégeknek dolgozó személyek számára nem megengedett, hogy saját termékeiket, szolgáltatásaikat reklámozzák, anélkül hogy a Fórum Tulajdonosai ebbe beleegyeznének. Mindemellett, szívélyesen várjuk őket, mint egy átlag fórumozót.
 
Tegyük hozzá, hogy egy kereskedésben dolgozó véleményét írod, aki forgalmazza az adott szériát :) Ettől még lehet jó, viszont pont emiatt reklámnak számít.
A bejegyzést bent hagyom, de kérlek figyeljetek a szabályzatra:

Fontos - Fórum szabályzat | Magyar Akvakertész Fórum

A Hydor nem a cég terméke ahol dolgozom.
Csak azért reflektáltam egyébként , mert míg a kedves fórumozó nem próbálta ki , nem volt a kezében és a többi , nem kellene lehúzni kínai szintre .
Megjegyzem vannak nagyon jó kínai szűrők amit nem annyira ismertek .
Nem ismert a hazai piacon az Ottó , holott német honban nagyon szeretik.
A Hydor termékhez mindig van alkatrész , de nem szokott az első 10 évben kelleni.
 
A Hydor nem a cég terméke ahol dolgozom.

Viszont forgalmazzátok. Ezért írtam. A kereskedő innentől kezdve elfogult mert az eladás mozgatja. Ezért van a szabály, hogy az ilyen reklámok ne vigyék el az oldalt.

De ha erre téved valaki aki már használja és véleményt ír róla azt szívesen olvassuk.

A szűrő nem kínai, hanem Japán ezt írtam az elejétől. (bár gondolom Kínában készül, ha van egy kis esze a Japán gyártónak)
Viszont a hydornak sincs köze hozzá. Nem az ő fejlesztésük csak a csomagolást adják a termékhez. A vevő ezért nem fog tudni véleményt olvasni róla, mert 1-2 hónapja megy csak az étékesítés a hydor brand alatt. Ha jobban utána akar olvasni valaki ezért írtam a Kotobuki TMC vonalat. TMC már 2 éve forgalmazza. Az eredeti Kotobuki vonal meg ha jól rémlik 4-5 éves.

mert míg a kedves fórumozó nem próbálta ki , nem volt a kezében és a többi ,

Ezért is írtam, hogy kézbe kell venni. Meg kell nézni. Döntse el mindenki neki mi a jó. No offense.
 
Jaj nem akartam szűrő háborút kirobbantani, csak megláttam és nagyon szimpinek tűntek a paraméterek + ahol én néztem (német webshop) nagyon kulturális ára volt (szemben az itthoni árakkal) ezért gondoltam megosztom a nagyérdeművel. Nekem az AquaEl külső szűrő is bejött a 30literhez. Azt pl. itthon abszolút nem kapni.
Peace srácok! :D
 
Jaj nem akartam szűrő háborút kirobbantani, csak megláttam és nagyon szimpinek tűntek a paraméterek + ahol én néztem (német webshop) nagyon kulturális ára volt (szemben az itthoni árakkal) ezért gondoltam megosztom a nagyérdeművel. Nekem az AquaEl külső szűrő is bejött a 30literhez. Azt pl. itthon abszolút nem kapni.
Peace srácok! :D

Nem kell egyből háborúra gondolni. :) A szűrő van és létezik. Újdonság a hydor kínálatában és elérhető már Magyarországon is. Ez jó! Kell a konkurencia minden meglévő márkának, mert ez jót tesz a fejlesztéseknek és a hobbinak is. Különősen a fejadapteres szivárgós Eheim sztorik után :) Szóval a topiknak helye van. És tényleg kíváncsian várom majd az első visszajelzéseket.

Nem tudom pl hogy alakul a garancia. Angolonál sajnos csak 1 év. Aquapet oldalán nem találtam erről infót.
 
Az a problémám (és ezért kerestem rá a németeknél), hogy az aquapet oldalán semmit nem írnak róla érdemben, az árán kívül. Én egyébként 500 literes afriai sügeres akihoz néztem a legnagyobb modellt. Abból is kellene 2db. Oda meg aztán tényleg a nagy szűrőfelület a lényeg, persze a L/H sem utolsó szempont. Bár éppen azon gondolkoztam olvasva a szűrőanyag topicokat, hogy ilyen high-tech giga felületű és nagy hatékonyságú szűrőanyagoknál (pl. Seachem Purigen és társai) egyre inkább értelmét veszti a nagy szűrőtartály...
 
Az a problémám (és ezért kerestem rá a németeknél), hogy az aquapet oldalán semmit nem írnak róla érdemben, az árán kívül. Én egyébként 500 literes afriai sügeres akihoz néztem a legnagyobb modellt. Abból is kellene 2db. Oda meg aztán tényleg a nagy szűrőfelület a lényeg, persze a L/H sem utolsó szempont. Bár éppen azon gondolkoztam olvasva a szűrőanyag topicokat, hogy ilyen high-tech giga felületű és nagy hatékonyságú szűrőanyagoknál (pl. Seachem Purigen és társai) egyre inkább értelmét veszti a nagy szűrőtartály...

Kérdezd meg az Aquapet-et, hogy hozzád melyik partner esik legközelebb szűrő ügyben. Legalább megválaszolják a gari, szervíz, alkatrész kérdést is.
Fura, hogy pl a TMC is 2 éve tolja ezeket a szűrőket, mégsem lehet semmit olvasni róluk. Vagy nem sikerült a piaci áttörés, vagy más rétegnek szól nem tudom.

Kiállításon mindig látjuk a standjukon, de kb ennyi.
 
Ha ennyiért nyomják úgyis németből hozatom meg sógorommal. Kint dolgozik, 2 hetente hazajárós. Fényévekkel olcsóbb, isten tudja miért... :cautious:
 
Back
Oldal tetejére