• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri kriszko nano reef

Dokumentáció:
3 napja adagolom a Ready 2 -Reef-et.
(egyúttal 3 napja nem adagolom az aquaforest KH növelőt).
Érték: KH 7,6 (4 ml mellet)
 
Az algával még mindig küzdök, hol jobb, hol rosszabb a helyzet, de nem vészes azért. A kis géb nagyon soványka, pedig eszik rendesen, valamiért nem tudom felhízlalni.
A Ready2Reef úgy néz ki bevált, kicsit csökkentenem kell az adagolt mennyiséget, mert a kh elég magas lett.
KH 10,9
Ca 450
Mg 1400
No3 0
Po4 0,074
2EDBA11C-2E6C-42EC-AEBA-8949042E4A51.jpeg
 
Sziasztok!
Az akvárium már kb fél éve algásodik, az okára nem tudok rájönni. Úgy döntöttem a talajt leszívom egy az egyben (idővel remélem úgy is benövi a mészalga), és akkor már át is rendeztem kicsit. A korallok most kezdenek magukhoz tèrni. Elég sok víz jött le sajnos, remélem nem borul be.
Ami feltűnt, hogy egy darab csigám sincsen, pedig volt jópár darab benne. Szerintem a kis remetét száműzöm és szerzek valahonnan csigákat.
Szerintetek a hátfalról hogyan lehetne leszedni a fűkorallt? Nem üveg a hátfal, hanem plexi.
Valamint jelenleg ki milyen sót használ?
Én most Red sea salt-ot használok. Lassan elfogy…
Milyen baktériumot/baktérium tápot adagoltok?
IMG_3376.jpeg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Az akvárium már kb fél éve algásodik, az okára nem tudok rájönni. Úgy döntöttem a talajt leszívom egy az egyben (idővel remélem úgy is benövi a mészalga), és akkor már át is rendeztem kicsit. A korallok most kezdenek magukhoz tèrni. Elég sok víz jött le sajnos, remélem nem borul be.
Ami feltűnt, hogy egy darab csigám sincsen, pedig volt jópár darab benne. Szerintem a kis remetét száműzöm és szerzek valahonnan csigákat.
Szerintetek a hátfalról hogyan lehetne leszedni a fűkorallt? Nem üveg a hátfal, hanem plexi.
Valamint jelenleg ki milyen sót használ?
Én most Red sea salt-ot használok. Lassan elfogy…
Milyen baktériumot/baktérium tápot adagoltok?
View attachment 179195
Én faunamarint használok mindenből. Sajna én is kipurcantottan csigáim 90 %-át egy jó fél éve. Nem is tervezem pótolni jelenleg, mert arany áron mennek. Külföldről lenne jó online, de onnan meg a szállítási költség miatt nem akarok.
 
Szia. Én Aquaforest sót használok. De nem attól algásodik a rendszer. Milyen algád van pontosan? illetve milyen takarító brigád van nálad? Mennyit világítasz? Melyik csatorna főleg a fehér hány% megy? És persze a mennyi a foszfát érték az akváriumban?
 
Én faunamarint használok mindenből. Sajna én is kipurcantottan csigáim 90 %-át egy jó fél éve. Nem is tervezem pótolni jelenleg, mert arany áron mennek. Külföldről lenne jó online, de onnan meg a szállítási költség miatt nem akarok.
Mivel nyírtad ki a csigákat?
 
Szia. Én Aquaforest sót használok. De nem attól algásodik a rendszer. Milyen algád van pontosan? illetve milyen takarító brigád van nálad? Mennyit világítasz? Melyik csatorna főleg a fehér hány% megy? És persze a mennyi a foszfát érték az akváriumban?
Ja nem a sóra gyanakszom az alga miatt. Csak kezd elfogyni és gondoltam váltok.
Alga volt már több fajta, jelenleg zöld és barna alga van, a hátfalat belepik, ott kb 1 centi hosszú, de a köveken is van itt-ott zöld alga. Egy db remete van (kettő volt, egy vmikor beadta a kulcsot), anno volt több fajta csiga is, a nagyobbakat szerintem a remete intézte el. Világítás déltől megy 10-ig, de maxon is csak 3%-on ment a fehér (most 1 %), kékek max 9 és 12%, uv 6 %. Szóval egyáltalán nem erős a világítás.
Foszfát értéke mindig is jó volt, most nem mértem, de volt egy nagyobb vízcsere, így nincs is értelme megmérni.
 
Back
Oldal tetejére