• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri kriszko nano reef

Nekem napi szinten kell a KH-t és a Ca-t emelnem, adagolnom.
Eddig aquaforest porokkal oldottam meg, de gondolkozom, hogy váltok, kipróbálnék valami mást.
Én azért használom, mert minden benne van. KH, ca, mg és trace elementek is. Így nem alakul ki hiány semmiből sem. Tök stabilan tartja a KH-t és a ca-t és mg-t is. Egy ideig méricskeltem, hogy hol állnak a szintek ca/mg, de nem volt jelentős változás. Stabil volt.
 
Én azért használom, mert minden benne van. KH, ca, mg és trace elementek is. Így nem alakul ki hiány semmiből sem. Tök stabilan tartja a KH-t és a ca-t és mg-t is. Egy ideig méricskeltem, hogy hol állnak a szintek ca/mg, de nem volt jelentős változás. Stabil volt.
Mértem egyet. KH 8,3 Ca 410 Mg 1400. Szóval tök stabil minden. Fauna marin jó cucc. Én nem szarakodok a ballinggal. Egy adalék (dózispumpával) megold mindent.
 
Szuper, köszi szépen, ezt a pontos írást nem találtam meg róla eddig.
Viszont ha jól értelmezem, előfordulhat, hogy pluszban kell adagolni Elementals ca/sr és Elementals KH oldatokat. Így már azért annyira nem szupi.
 
Szuper, köszi szépen, ezt a pontos írást nem találtam meg róla eddig.
Viszont ha jól értelmezem, előfordulhat, hogy pluszban kell adagolni Elementals ca/sr és Elementals KH oldatokat. Így már azért annyira nem szupi.
Nekem eddig nem kellett a heti/kétheti vízcserék mellett sem. Egy próbát megér szerintem. Bevallom őszintén nagyon sokáig tesztelgettem KH/Ca/Mg tesztekkel, mert én sem bíztam benne, de legnagyobb meglepetésemre teljesen jól működik. Amire szerintem nem jó az a full sps üveg. Lágykorallos/vegyes kisebb (60-150 literes) üvegekre tökéletes.
 
Sziasztok. Eddig én nem ballingoltam, mert szerintem a víz csere megoldotta. De most már nem tervezek vízcseréket. Ca, MG , Kh ra van itthon Aquaforestem meg Tropical Fisch. De szerintem Aquaforestel fogom megoldani.
Most még a bejáratás és mérés időszakában vagyok. Kíváncsian várom hogyan fog fogyni a rendszerből.


Illetve, bocs az offért. Valakinek nem kell egy HANNA NITRATE UL teszter?
 
Nekem rendszeres vízcsere mellett is napi szinten kellett adagolnom, hogy a KH és a Ca megfelelő szinten legyen. A KH egy hét alatt nálam kritikus szint alá esne ha nem adagolnék.
Eddig én is Aquaforesttel porokkal ballingoltam, se most ki akarom próbálni azt amit Bálint javasolt, ha beválik akkor egyszerűbb lenne.
Nálam a meleg nem lehet az alga okozója, hisz az alsó szinten hűvösebb van, mint az akvárium hőfoka.
 
Nekem rendszeres vízcsere mellett is napi szinten kellett adagolnom, hogy a KH és a Ca megfelelő szinten legyen. A KH egy hét alatt nálam kritikus szint alá esne ha nem adagolnék.
Eddig én is Aquaforesttel porokkal ballingoltam, se most ki akarom próbálni azt amit Bálint javasolt, ha beválik akkor egyszerűbb lenne.
Nálam a meleg nem lehet az alga okozója, hisz az alsó szinten hűvösebb van, mint az akvárium hőfoka.
Az jó ha hűvös van a szobában...
 
Ma megjöttek a termékek.
@Bálint Nagy hamarosan elkezdem adagolni a ready 2 reef-et. 4-5 ml-rel fogok indítani. Kicsit tartok tőle, hogy az elején le ne essen nagyon a KH. Kövessem a gyári utasítást? Ott azt írja hogy 5 ml/100 l, egy hét után mérés és ha növelni kell akkor naponta 2,5 ml/100 l mehet pluszba még.

Elkezdem a nitrátot is emelni.
Ennek mi a helyes módja?
A termékre az van írva, hogy 10 ml/100 l emel 20mg/l-t nitráton. Mennyivel kezdjem, naponta adagoljam és hetente mérjek?
 
Back
Oldal tetejére