• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kocka

Remek! Cyano azért egy rusnya dög, még visszajöhet. Ha bekövetkezik, szerintem még a manuális eltávolítással érdemes egy ideig próbálkozni.
Eltávolítás után esetleg egy vízcsere is lehet (bár ebben nincs hal), mert cyano-nak van olyan fajtája, ami valamilyen masszív toxin(oka)t termel.
Közvetlenül utána meg is volt a vízcsere😉
Köszönöm a segítséget majd figyelem azért hátha megpròbálja megint átvenni a terepet🤨
 
Ezt a 2*5órát úgy érted, hogy hagyjak közte valamennyi szünetet?

Igen, de ez inkább attól függ, neked mi a megfelelő. Ha például napközben nem vagy otthon, akkor ennek az az előnye is megvan, hogy reggel is és este is lehet látni az akváriumot, amikor otthon van valaki. Viszont ha napközben néznéd az akváriumot, akkor maradj az egybefüggő világításnál.
Egyébként annyi logika van a világítás szünet mögött, hogy ilyen low-tech akváriumnál a világítási szünet ideje alatt a vízben a CO2 szint "regenerálódhat", ahogy bizonyos mikróbák és egyéb parányi lények CO2-t termelnek. Erre van egy mérés a Walstad könyvben, érdemes megnézni.
Egyébként az nem egy jó állapot a víz alatti növényeknek, ha CO2 szint nagyon, nagyon alacsony és ekkor igen erős fény világítja a növényt. Ilyenkor fotorespiráció nevű folyamat mehet végbe bizonyos növényeknél, ami során a növény energiát veszít. Másik oldalt elég sok emers növényed van az egyik üvegben, ezeknél a vízben levő CO2, bikarbonát szint nem túl lényeges, hiszen hozzáférnek a levegő CO2 tartalmához.
 
Utoljára módosított:
Igen, de ez inkább attól függ, neked mi a megfelelő. Ha például napközben nem vagy otthon, akkor ennek az az előnye is megvan, hogy reggel is és este is lehet látni az akváriumot, amikor otthon van valaki. Viszont ha napközben néznéd az akváriumot, akkor maradj az egybefüggő világításnál.
Egyébként annyi logika van a világítás szünet mögött, hogy ilyen low-tech akváriumnál a világítási szünet ideje alatt a vízben a CO2 szint "regenerálódhat", ahogy bizonyos mikróbák és egyéb parányi lények CO2-t termelnek. Erre van egy mérés a Walstad könyvben, érdemes megnézni.
Egyébként az nem egy jó állapot a víz alatti növényeknek, ha CO2 szint nagyon, nagyon alacsony és ekkor igen erős fény világítja a növényt. Ilyenkor fotorespiráció nevű folyamat mehet végbe bizonyos növényeknél, ami során a növény energiát veszít. Másik oldalt elég sok emers növényed van az egyik üvegben, ezeknél a vízben levő CO2, bikarbonát szint nem túl lényeges, hiszen hozzáférnek a levegő CO2 tartalmához.
Jelenleg napi 10òrára állítottam az időzítőt 2òra megszakítással
Egyenlőre minden szépen fejlődik,heti 2* azért még cserélem a vizet egyenlőre az a fél liter nem jelent nagy időveszteséget
A Hc továbbra is eregeti a buborékokat..
Azt problémás részt megszüntettem egyébként,mert nem tudtam eldönteni, hogy ott maradt vagy ismét vissza akart volna jönni a BGA🤔
Kiszedtem a cubakat kapott a helyére sòdert bele egy Pogostemont ültettem,mert úgy néz ki a Pogostemonok is jòl érzik magukat meglátjuk mi lesz
IMG_20191015_192542.jpg
IMG_20191015_192524.jpg
IMG_20191015_192517.jpgIMG_20191015_192517.jpg
 

Attachments

  • IMG_20191015_192517.jpg
    IMG_20191015_192517.jpg
    435.5 KB · Megtekintések: 3
Sziasztok!
Szeretnék készíteni saját kezűleg tápgolyòkat
A hozzávalók már hellyel-közzel meg is lennének..
Florasca tòföld
Florasca B általános virágföld
Florasca szarvasmarha trágya(komposztált,érett) nem
Hátul a kertben van komposzt majd rostálok finomítás céljából
Viszont a kézműves agyaggal nem tudok dűlőre jutni csak a fehér agyag vagy a barna is megfelelő lehet hozzá?
 
Gondoltam írok egy kis helyzetjelentést 😊
Egyenlőre minden rendben van, legalábbis a növényzet terén számomra meglepő módon szépen fejlődik minden
A Hc Cuba továbbra is eregetik a buborékokat az Ammania bonsai is törekszik felfelé
Szerencsére a BGA is visszavonulót fújt egyenlőre nem látom jelét, hogy vissza próbálna térni😀
Viszont az üvegről már nem tudom mindezt elmondani a jobb sarkán enyhe szivárgást vettem észre vagy igazság szerint az alján lévő javított repedésre is gyanakszom
Annak idején készítettem egy kis PE tálcát ezt a repedés mentén beszilóztam így ragasztottam fel a terrárium sérült aljára....lehet,hogy az is megadta magát☹️
Még nem olyan vészes a helyzet szerencsére nincs benne túl nagy nyomás, remélem azért bírja még egy darabig
Készítettem egy pár fotót is😉
IMG_20191021_204105.jpg
IMG_20191021_204142.jpg
IMG_20191021_204154.jpg

IMG_20191021_204321.jpg

Majd el felejtettem a kistesója is kezdi magát összeszedni, határozottan látni,hogy fejlődik az élővilág
Főleg az Reineckii mini szép kis gyökereket eresztett és ahogy nézem minden hozza a friss hajtásokat..IMG_20191021_204349.jpg

Majd teszek fel normálisabb fotókat róla de most ennyi fért bele a keretbe
Elég rossz amúgyis fotózni,mert torzít az üveg rendesen😜
 
3 hetesen a kis gömb gondoltam megérett rá,hogy át költözzön a gyerekhez az ablakba egy kis napfürdőreIMG_20191025_134554.jpgIMG_20191025_134624.jpg
IMG_20191025_134616.jpg
A kocka viszont új fényt kapott nekem egy kicsit furcsa most ,hozzá szokott a szemem a régi pilácshoz de majd megszokom idővel
Bár ehhez a fényhez már nem fűzök túl sok reményt szerintem ha ennél sem válik be marad hangulatfénynek 🤔
IMG_20191025_202326.jpgIMG_20191025_202411.jpg
 
Úgy látom jót tett az "ablakwelnes" a kis gömb közérzetének😁
Az Ammania már majdnem a felszínre tört, Pogostemon látszólag igen jól érzi magát a Reineckii,Limnophila úgyszintén szépen fejlődik... úgyhogy teljes az öröm
Alulról néztem a növények gyökerei már kezdik behálózni az alsó réteg virágföldet úgyhoz ha minden jòl megy beindult az egyensúly valamilyen szinten😄
IMG_20191101_095737.jpg
IMG_20191101_095614.jpg
Némi zöldalga ugyan fellelhető de ez szerintem annyira nem zavarò tényező ahhoz képest,hogy mikor süt a nap mennyi fényt kap a kicsike..
A vizet heti 2* cserélem egyenlőre de szerintem ez marad is ebben a formában mivel a 2-3dl nem vesz sok időt igénybe..
Jelenleg nincs képem a Cryptocoryne red-ről de az is már hozott friss hajtásokat pedig igen ramaty állapotban került be jóformán 0-ra vissza kellett vágnom az ecsetalga miatt de így is kezdi magát összeszedni 😁IMG_20191101_095639.jpg
 
Szépen benőttek a gyökerek a kis üvegben!

A crypto szerintem rendben lesz, az nem gond, hogy levágtad az a korábbi, máshonnan származó ecsetalgás leveleit. Egyébként ecsetalgát még sosem láttam ilyen földes akváriumban nőni.
Napfény -bár most tél van- nagyon gyorsan fel tud melegíteni egy ilyen kis üveget. Szerintem az oké, hogy néha az ablakban van, de szerintem az sok lehet, ha hosszan rátűz a nap. Ha nagyon kemény a csapvized, akkor ilyen fehér kalcium kiválás is előfordulhat leveleken (pl crypto-n) amikor már erősen ca-bikarbonátot próbál felvenni és sok a fény.
 
Utoljára módosított:
Úgy fest megúszta a lámpa az utolsó esély dolgot meghozta gyümölcsét a fenyegetés szemmel láthatóan tetszik a növényzetnek az új fényáradat
A Reineckii virágszerű valamiket növesztett az Ammania Bonsait vissza vágtam ennek hatására ketté ágazott a vágás mentén ezen felvillanyozódva most mindet megnyestem egy kissé..
És a betelepített garnélák közül az egyik petéket gondoz legnagyobb örömömre 😁
Ezek szerint jól érzik magukat abban a fél liter vízben...IMG_20191109_210542.jpg
IMG_20191109_210604.jpgIMG_20191109_210643.jpg15733308542632331497120401039309.jpg
És nem utolsó sorban a Cuba kezdi átvenni a neki szánt terepet 😀és továbbra is eregetik a bubikat
 
Úgy fest megúszta a lámpa az utolsó esély dolgot meghozta gyümölcsét a fenyegetés szemmel láthatóan tetszik a növényzetnek az új fényáradat
A Reineckii virágszerű valamiket növesztett az Ammania Bonsait vissza vágtam ennek hatására ketté ágazott a vágás mentén ezen felvillanyozódva most mindet megnyestem egy kissé..
És a betelepített garnélák közül az egyik petéket gondoz legnagyobb örömömre 😁
Ezek szerint jól érzik magukat abban a fél liter vízben...
És nem utolsó sorban a Cuba kezdi átvenni a neki szánt terepet 😀és továbbra is eregetik a bubikat

Remek. Cyano nem akar visszajönni?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére