• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kisboston 40L-es akváriuma!

Ha nem regi inditas eleg a 6,5-7 ora. Legyen beoldott gazmennyiseged mire a lampa vilagitani kezd, es megfelelo tapmennyiseg. A noveny jobb teszt mint barmi mas. A levelek feluleten jelentkezni kell bubiknak,kb a vilagitas fel idejeben.

Tegnap este 18:30kor indult az aki......
Nagyon az út elején vagyok, köszönöm a sok és gyors segítséget!
 
Sziasztok!

Hétfő este óta ketyeg az akvárium! Mértem víz paramétereket, a eredmények a következők lettek. PH 7,4. Nitrit 0. Nitrát 10. KH 6. GH 3. A PH-n kívül mindent csak csíktesztel mértem. Megfelelőek ezek az értékek?


Addig is egy ma délutáni kép az akiról.......!

dd4a756e5e05d8f55ba3655fa9e143d1.jpg
 
Sziasztok!

Hétfő este óta ketyeg az akvárium! Mértem víz paramétereket, a eredmények a következők lettek. PH 7,4. Nitrit 0. Nitrát 10. KH 6. GH 3. A PH-n kívül mindent csak csíktesztel mértem. Megfelelőek ezek az értékek?


Addig is egy ma délutáni kép az akiról.......!

View attachment 64266

Az értékekben 1 valamit nem értek: ugye full RO vizet használsz és GA GH+ -al sózol vissza - a GH - KH értékeknek pont fordítva kellene lenniük. Úgy jobb is lenne. Ez főként akkor fontos, ha később garnélákat is szeretnél a vízbe tenni.
Jó kis akva lesz ez! (y)
 
Az értékekben 1 valamit nem értek: ugye full RO vizet használsz és GA GH+ -al sózol vissza - a GH - KH értékeknek pont fordítva kellene lenniük. Úgy jobb is lenne. Ez főként akkor fontos, ha később garnélákat is szeretnél a vízbe tenni.
Jó kis akva lesz ez! (y)

Értetlenül állok én is a dolog előtt. Bár teljesen kezdő növényes vagyok, és eddigi akvarista életemben nem is teszteltem. Valamit rosszul csinálhatok? Később nagyon szeretnék garnélákat tartani, pár neonnal.
 
Értetlenül állok én is a dolog előtt. Bár teljesen kezdő növényes vagyok, és eddigi akvarista életemben nem is teszteltem. Valamit rosszul csinálhatok? Később nagyon szeretnék garnélákat tartani, pár neonnal.

TDS alapján sózol vissza? Én csíkteszttel sosem mértem, nem tudom mennyire pontos. Elvben ha 130-150 ppm TDS-re sózol vissza, 5-6 -os GH-t kellene, hogy kapj. Az aktív talajok pedig a KH-t szokták elszipkázni, nem a GH-t.
 
TDS alapján sózol vissza? Én csíkteszttel sosem mértem, nem tudom mennyire pontos. Elvben ha 130-150 ppm TDS-re sózol vissza, 5-6 -os GH-t kellene, hogy kapj. Az aktív talajok pedig a KH-t szokták elszipkázni, nem a GH-t.

Van már csepp tesztem is, GH és KH is, estére mérek eggyet ezekkel is és akkor biztos pontosabb eredményeket kapok! A TDS-t 150-re állítom be (amennyire tudom pontosan).
 
Sziasztok!
A héten már át álltam a minden másnapi vizcserére! Egyenlőre úgy tűnik minden rendben, a növények szépen fejlődnek és bubiznak! Különösebb alga egyenlőre nincs (kopp kopp kopp)[emoji2]! Ja és a semmiből lettek lakók is az akvában. Tudtok segíteni abban, hogy milyen csigáim vannak? Készítettem megint pár képet! Még mindig csak telefonnal tudok képet készíteni......

37a28e9492d27f100d187cbdb1ed755e.jpg

6e979ca8092a113d0db249395d614758.jpg

254b8583c76a1af70863c119fd0f3903.jpg

e9d22be4dfcbb8263294f797f1d3576b.jpg

ef81b70fabf3291112bebdab3917c5c1.jpg
 
Sziasztok!
A héten már át álltam a minden másnapi vizcserére! Egyenlőre úgy tűnik minden rendben, a növények szépen fejlődnek és bubiznak! Különösebb alga egyenlőre nincs (kopp kopp kopp)[emoji2]! Ja és a semmiből lettek lakók is az akvában. Tudtok segíteni abban, hogy milyen csigáim vannak? Készítettem megint pár képet! Még mindig csak telefonnal tudok képet készíteni......

View attachment 64783

View attachment 64784

View attachment 64785

View attachment 64786

View attachment 64787
Szia. Egyértelműen Hólyagcsigák. Vigyázz velük mert gyorsan szaporodnak, de tényleg. Ha sokan lesznek, akkor Helena csigákat lehet melléjük rakni-amikor már unod a szedegetést(ők viszont a többi csigákra is veszélyesek, nem véletlenül nevezik Assassin csigának is.) Szép lett az akvárium. (y)
 
Szia. Nagyon fodrozódik a vízfelszíned, tedd lejeb a kifolyót, vagy töltsd fel jobban az akváriumot sok CO2-t kihajtasz. ;)

Szia!
Köszönöm az észrevételt, volt egy ilyen félelmem nekem is. Sajnos nem tudom lejjebb tenni a Pipe-ot, és a víz is maximális szinten van! A szűrő befolyó ágán tudok folytani csak, de attól félek az a szűrés és ezáltal, a vízminőség rovására menne, azért majd ki próbálom!
 
Sziasztok!

Gondoltam készítek pár képet az első igazi nyírás után.......! Az akiba kerültek, élőlények végre [emoji2]! A lista a következő Amano 5db. Sakura 10db. Süncsiga 5db! Zöld neon 10db, sajnos ezekből mindössze 2db maradt meg, a pusztulás oka számomra ismeretlen. A telepítés más napjára elpusztult 8db! Ja és egy sulawesi csiga (nagyon bohókás állat)!

Ja és az aljzat növényt is kicsereltem elatinoides-re!

7da394497a071d0bd9dcadfa15290ad3.jpg

c1a6c4c424c5259d2f419e9f3e589972.jpg

500d9983f2a9ac29ddbaa8af16b3a5a1.jpg

1ba9f592f34c495c4f36b75eef3abbce.jpg
 
Szia!
Köszönöm az észrevételt, volt egy ilyen félelmem nekem is. Sajnos nem tudom lejjebb tenni a Pipe-ot, és a víz is maximális szinten van! A szűrő befolyó ágán tudok folytani csak, de attól félek az a szűrés és ezáltal, a vízminőség rovására menne, azért majd ki próbálom!

Nem tudom mit jelent nálad a víz maximális szintje, nálam max 0,5 cm van a vízszint és az akvárium széle között. Ha nem nagy az áramlásod, akkor felesleges fojtani a szűrőt.Próbáld feljebb tölteni a szintet (jobban is néz ki), valamint ha egy rögzítése van a lilinek, akkor próbálkozhatsz döntéssel beszorítasz valamit a a rögzítés alá az akvárium üvege közé, ezzel megbillented egy kicsit befelé, az pár mm is sokat jelent ilyenkor, de ha elég merev a szűrőcsöved, akkor annak segítségével is megtudod csinálni ezt. A DC nem igazán mutat beoldott CO2-t.
Amikor sikerült megszüntetni a vízfelszín ilyen nagy mértékű fodrozódását, akkor fokozatosan utána lehet menni a CO2 adagolásával.
 
Nem tudom mit jelent nálad a víz maximális szintje, nálam max 0,5 cm van a vízszint és az akvárium széle között. Ha nem nagy az áramlásod, akkor felesleges fojtani a szűrőt.Próbáld feljebb tölteni a szintet (jobban is néz ki), valamint ha egy rögzítése van a lilinek, akkor próbálkozhatsz döntéssel beszorítasz valamit a a rögzítés alá az akvárium üvege közé, ezzel megbillented egy kicsit befelé, az pár mm is sokat jelent ilyenkor, de ha elég merev a szűrőcsöved, akkor annak segítségével is megtudod csinálni ezt. A DC nem igazán mutat beoldott CO2-t.
Amikor sikerült megszüntetni a vízfelszín ilyen nagy mértékű fodrozódását, akkor fokozatosan utána lehet menni a CO2 adagolásával.



Szia!

A vízszint nálam is körülbelül 5-8mm az üveg peremétöl. A “billentés” nagyon jo ötlet...... ez valamiért eszembe sem jutott eddig, pedig “kézenfekvő” megoldás, KÖSZÖNÖM a tippet [emoji2]! A dc-n azért nem látszik Co2-beoldás mert vizcsere után készültek a képek. c7d693f7dde02598d26fa3a0a9cf5b3f.jpgb6d7f04e4993c26fdf0d9a2cce28612d.jpg
 
A növények durván nőnek, kivéve az aljazon az elatine, az valamiért nem találja a helyét. Az akva szinte algamentes.......... (kkop-kopp-koppp)
A tápozás napi szinten mikro makró Excel 3-3-3ml. Heti 50% vizcsere ro vízzel.
 
Sziasztok!

Attól tartok, hogy valami hibát követtem el. Az utóbbi időben elkapott egy nagyon erős alga invázió! A víz paraméterek csík tesztel mérve rendben vannak, ami egyedül talán bajos az a PH 5,8-6,2 között van. Tudnátok segíteni, hogy mi okozhatta, illetve hogyan tudnék megszabadulni az algától? A tápozás nem változott napi 3-3-3ml GA mic, mac, EXCELL. A co2-t emeltem 2bubi/mp. A világítás 7 óra/nap. A vizcsere heti 50%!

Kicsit tanácstalan vagyok......... 9dae59b37049673ff35698f97c33eac8.jpgfaf40398ed666a6acf48b21dff8ee314.jpg95c3d801259674e891849f74f6758820.jpg44e021cb5b01680e984bd36f72e3a7dc.jpg099c9f536643054faa63bfb5e2f578c1.jpg
 
Sziasztok!

Attól tartok, hogy valami hibát követtem el. Az utóbbi időben elkapott egy nagyon erős alga invázió! A víz paraméterek csík tesztel mérve rendben vannak, ami egyedül talán bajos az a PH 5,8-6,2 között van. Tudnátok segíteni, hogy mi okozhatta, illetve hogyan tudnék megszabadulni az algától? A tápozás nem változott napi 3-3-3ml GA mic, mac, EXCELL. A co2-t emeltem 2bubi/mp. A világítás 7 óra/nap. A vizcsere heti 50%!

Kicsit tanácstalan vagyok......... View attachment 69982View attachment 69983View attachment 69984View attachment 69985View attachment 69986
Szia! Sajnos a martogatos csiktesztek nem pontosak.. nalam konkretan 20-25-os nitratot mutatott, a cseppteszt meg 1-et..
 
Sziasztok!

Attól tartok, hogy valami hibát követtem el. Az utóbbi időben elkapott egy nagyon erős alga invázió! A víz paraméterek csík tesztel mérve rendben vannak, ami egyedül talán bajos az a PH 5,8-6,2 között van. Tudnátok segíteni, hogy mi okozhatta, illetve hogyan tudnék megszabadulni az algától? A tápozás nem változott napi 3-3-3ml GA mic, mac, EXCELL. A co2-t emeltem 2bubi/mp. A világítás 7 óra/nap. A vizcsere heti 50%!

Kicsit tanácstalan vagyok......... View attachment 69982View attachment 69983View attachment 69984View attachment 69985View attachment 69986

A CO2-t az alga megjelenése előtt, vagy utána vetted feljebb? Arra volnék kíváncsi, hogy a PH csökkenésnek köze volt-e az agancs megjelenéséhez. A tápozásban a 3-3 ml micro-macro a 40 l-hez picit soknak tűnik.
 
A CO2-t az alga megjelenése előtt, vagy utána vetted feljebb? Arra volnék kíváncsi, hogy a PH csökkenésnek köze volt-e az agancs megjelenéséhez. A tápozásban a 3-3 ml micro-macro a 40 l-hez picit soknak tűnik.
Szia!

A co2 emelés az alga megjelenése után történt. Mértem csepp tesztel is közben, sera nintrit, jbl gh és kh tesztem van. A mért értékek gh 4, kh szinte mérhetetlen az első csepp után már sárga volt a teszt víz, nintrit 0,1, pH 7,5 hannah mérővel.
Köszönöm a segítséged!
 
Back
Oldal tetejére