• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Isla de piedras de lava 26 litros

keszalvo

Bölcs Ent
a1_2014_3_24_k7vfg3pkb9.jpg


Üdvözlet !
A mai nappal elindítom az új naplómat ami a garnélás akvárium nagyobbításának naplója lesz.
A kis 15 literes napjai meg vannak számlálva,helyét átveszi egy kicsit nagyobb literszámmal és mérettel rendelkező üveg.
A tiszta és száraz adatok:
- akvárium : 40 x 30 x 22 sima 5 mm üveg 26 liter
- szűrés : eheim liberty 2041 bio szűrőanyaggal töltve
- világítás : 1 db 14 watt kompakt és egy 48 led csíptetős lámpa éjszakai fénnyel
- talaj : tropica táptalaj,Ista shrimp soil talaj,dekor homok
- dekoráció : kövek és fák
- tápozás : 1,5 ml mic-mac/nap 1,5 ml carbo/nap
Így elsőre ennyi az elképzelésemet már beraktam a savazzunk topikba ott megtekinthető.
Köszi hogy ide is benézel majd !
To be continued ............;)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Üdvözlet !
A mai nappal elindítom az új naplómat ami a garnélás akvárium nagyobbításának naplója lesz.
A kis 15 literes napjai meg vannak számlálva,helyét átveszi egy kicsit nagyobb literszámmal és mérettel rendelkező üveg.
A tiszta és száraz adatok:
- akvárium : 40 x 30 x 22 sima 5 mm üveg 26 liter
- szűrés : eheim liberty 2041 bio szűrőanyaggal töltve
- világítás : 1 db 14 watt kompakt és egy 48 led csíptetős lámpa éjszakai fénnyel
- talaj : tropica táptalaj,Ista shrimp soil talaj,dekor homok
- dekoráció : kövek és fák
- tápozás : 1,5 ml mic-mac/nap 1,5 ml carbo/nap
Így elsőre ennyi az elképzelésemet már beraktam a savazzunk topikba ott megtekinthető.
Köszi hogy ide is benézel majd !
To be continued ............;)
AAAA nemá,mennyi akváriumod lesz már Vik,lassan tudsz nyitni te is egy bemutatótermet:LOL:
 
AAAA nemá,mennyi akváriumod lesz már Vik,lassan tudsz nyitni te is egy bemutatótermet
Nyugi Laci a kicsi 15 liter elmosás után megmarad vésztartaléknak,mert hát előre le lett szögezve otthon hogy kettőnél több akvárium kizáró tényező :D
Azt nem mondom hogy nem lesz a 15 literesből majd egy munkahelyi valami ( wabi akvárium) :whistle:
 
Szerintem jó lesz a sziget:). Kíváncsi leszek a növényekkel beültetve. Nekem volt amikor 6 akváriumom ment és plusz a tenyésztők(kb.még 9.). De akkor még nem volt asszony. :D
 
Sziasztok!
Tegnap elmentem az üvegért kész lett.
Elsőre furcsa a 22 cm magasság és a 30 cm mélység de egyre jobban tettszik.Főleg hogy 30 cm mélységben sokkal jobb építkezni.
A savazzunk topikban beraktam az utolsó és szerintem végleges formát ott megtekinthető.
Amire még költöttem tegnap az 2 liter Ista Plant Soil volt ezzel és a már akváriumban lévővel kellő mennyiséget tudok majd remélhetőleg beszórni a növényeknek,alá tropica táptalajjal.
A fákat már áztatom és teszek majd egy próbát ismét a pillanatragasztóval a mohák fákon való rögzítésére.A nagy akváriumnál ez nem igazán sikerült mert kifehéredett annyit nyomtam :wacky:
Vasárnap ha minden jól megy elindul az akvárium,aztán rá egy hétre jönnek a yellow free garnélák és remélhetőleg szép kis szaporulat lesz belőle.
Tervezem még mellékük Tigris garnélák beszerzését is.
Egyenlőre ennyi.
Köszönöm a figyelmet ;)
 
Nos, ahogy Fülig Jimmy mondaná: Omlette... à la Sevilla! :D

Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a scape növényesítve.
De milyen kövek ezek??? :D
 
Sziasztok!
2014.03.09.
Feltöltve elindítva :)
Még tegnap este öntapadó fekete háttért felraktam.Illetve megcsináltam az alátétet ami egy méretarányos laminált lap felette polifóm és az egész fekete öntapadós fóliával lefedve.
A mai nap eseményei időrendi sorrendben:
08:45 szűrő kivesz vödörben járat tovább
09:00 a növények kiszedése egy 5 literes üveg tele lett,el sem akartam hinni hogy ennyi nyövény kijött egy 15 literes akváriumból.:eek:
09:30 a talaj kiszedése,nem volt kicsit se eliszaposodva
10:00 kis akvárium kimosása az új a helyére tétele.
10:25 legózás kezdetét vette és mint ahogy lenni szokott fél óra alatt végeztem is.
10:55 talaj betölt megemel lejtő létrehoz
11:30 mohák felragasztva növények beültetve
12:05 feltöltés,és anyázás mert a fák 5 perc után feljöttek :mad::banghead::muted:.Súlyozó kövek berakva.
12:30 feltöltve szűrő megy baci kultúra beönt,lámpa felkapcs,és nem csodálkozom hogy sötét van még jó hogy két héten belül + 40 led csatlakozik a fényerőhöz.

Tapasztalatok:
- jó hogy ista talajt vettem pluszba mert még maradt is egy kevés.Könnyű volt bele ültetni és nem is porolt.
- ha elkezd be dzsungelesedni akkor jó lesz de szerintem elsőre ami nálam nagyon ritka így is tettszik :D
Első vízcsere kedden lesz mert a nagy akváriumból leszívott kristálytiszta leszívott vizet töltöttem vissza,aztán majd csütörtökön még egy.És pénteken ha minden jól megy jönnek az új lakók.
Családi nyomásra hal is lesz benne,de nem vásárolok újat az tuti.Egy Oto visszakerül az biztos illetve két halon gondolkodom a nagy akváriumból :
- az egyik az amanda lazac ebből ugye 9 db van a nagyban ebből tennék át 5 db-ot
- vagy ami még szóba jöhet a 6 db hengeli razbóra,de ezek szerintem nagyok lennének meg nem akarom a garnélákat sem stresszelni
Ja ami még bekerül ide is az 2 db új amano,mert a nagy akváriumban is nagyon takarítanak hát itt is lesz mit.

Egyenlőre ennyi.képeket még nem rakok fel a képzeletetekre bízom :p
 
Ne már!Kiväncsi lettem,hogy sikerült,erre írod ,hogy képeket meg nem raksz fel.
Bocs @kuchi de a képre még várni kell egy picit,a súlyozó kövek miatt is meg a fény sem az igazi azért még is csak 30 mély az akvárium és ezt egy kompakttal elég nehéz 14 watton átvilágítani.
De reggelre már tisztult a víz,mondjuk nem is volt ködös,az üvegen szokás szerint megjelent az Istából némi porréteg.Ahogy látom a Liberty elboldogul ezzel a literszámmal is,mert szépen körbeforgatja a vizet.
Már csak az a kérdés hogy szerintetek melyik halcsalád kerüljön majd be hévégén a nagy akváriumból ebbe :
- 6 db hengeli razbóra ezek kb 2,5 cm nagyságúak
vagy
- 5 db Amanda lazac ezek kb 2 cm nagyságúak
 
Szerintem várj a halakkal, hátha a garnélák láttán meggondolja magát a család is;), elvégre nem kell messzire menni értük ha mégis akarnak bele halat. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére