• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes In the claws of the dragon

Ilyen pici akváriumban kiváncsi leszek az Oase skimre. Eléggé fújja a talajt, de nálad szép tömött gyep van, elviekben nem lehet gond.
Talán ezt érzem egyetlen hátrányának kis akváriumoknál, ahol közel van a talajhoz. Ha a gyep ellenére sikerül neki felkavarni a talajt, az ecsetalga várható következmény lesz.
Figyelni kell rá és max áttenni az ellentétes oldalra ahol kevésbé tudja a talajt piszkálni.

CO2 difit meg dugd el hátra szerintem. Kevésbé lesz bubis az akvárium első felében. 👍
 
@mmccannon a skimmer nekem 6 orankent kapcsol be 15 percre. Most takarítottam a szivacsot először, mert láttam, hogy marad a vízfelszínén cucc. Amit Viktor is említett, valóban fújja a talajt, az alsó kiömlő miatt, de egyelőre nem vettem észre negatív hatást…vagy csak a malawák tudják kezelni a dolgot… 😏

Ahhoz, hogy szivacsot kivegyem, ugyanúgy kell turkálni az üvegben, mint az eheimnél, bár szerintem az oase kevésbé pacsás.

A motor valóban elég bika, meg szerintem jobban is búg mint az eheim. Ha falsot szív akkor pedig telenyomja bubival az üveget, sokkal jobban mint a riválisa.

Ha nagyon kavarni fogja a talajt, akkor természetesen hrlyet cserélnek a skimmerek és jön vissza az eheim :)

Egyelőre nem bántam meg, hogy megvettem, ha szépen fog muzsikálni (nem durran be az alga) akkor a nagyban is lecserélem az eheimet.

Bár ilyen rezsiárak mellett lehet, hogy be is szüntetek egy üveget ideiglenesen…

A difit mennyire kellene hátra dugnom @viktorlantos? Ha lily mögé teszem akkor nem lesz ami beforgassa…most pont a befolyó alá tettem…

köszi
 
@mmccannon a skimmer nekem 6 orankent kapcsol be 15 percre. Most takarítottam a szivacsot először, mert láttam, hogy marad a vízfelszínén cucc. Amit Viktor is említett, valóban fújja a talajt, az alsó kiömlő miatt, de egyelőre nem vettem észre negatív hatást…vagy csak a malawák tudják kezelni a dolgot… 😏

Ahhoz, hogy szivacsot kivegyem, ugyanúgy kell turkálni az üvegben, mint az eheimnél, bár szerintem az oase kevésbé pacsás.

A motor valóban elég bika, meg szerintem jobban is búg mint az eheim. Ha falsot szív akkor pedig telenyomja bubival az üveget, sokkal jobban mint a riválisa.

Ha nagyon kavarni fogja a talajt, akkor természetesen hrlyet cserélnek a skimmerek és jön vissza az eheim :)

Egyelőre nem bántam meg, hogy megvettem, ha szépen fog muzsikálni (nem durran be az alga) akkor a nagyban is lecserélem az eheimet.

Bár ilyen rezsiárak mellett lehet, hogy be is szüntetek egy üveget ideiglenesen…

A difit mennyire kellene hátra dugnom @viktorlantos? Ha lily mögé teszem akkor nem lesz ami beforgassa…most pont a befolyó alá tettem…

köszi
Köszi Ákos.
 
nagytakarítás, szűrő pucolás, növény ritkítás és vízcsere. Az MC már közel 5 cm vastag volt, és megjelent benne a cyano is - valószínűnek tartom, hogy az oase skimmer keverte az aljzatot és ezért. Most kivettem, holnap megcsinálom a nagyot is, és az eheim visszakerül ide.

így nézünk ki:
6F67442C-A5C8-4D15-AD54-EE3801898F18.jpeg

éppen spenót a vacsora, szóval tekintsetek el a fém pálcától.

üdv,
á.
 
Back
Oldal tetejére