• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Highland

Amit Cheetahnak írtam ,neked is érvényes.
A táptaljt nem mindegyik növény tudja hasznosítani.A másik dolog,hogy mikor elülteted őket,még meg kell erősödniük,
hogy egyáltalán elérjék a táptalajt.Erre kell a folyékony táp.Bár egyes növények a gyökerükön keresztül veszik fel a tápanyagot,
egy részét a vízből is felveszik.
Harmadik héten nem csoda,hogy visszafejlődnek a növények.
A növényeknek ugyan úgy fontos a kálium,a nitrogén és a foszfát is megfelelő arányban,nem különben a nyomelemek.
 
"A tropica a harmadik héttől ajánlja a tápozás kezdését nitrogén és foszfát mentes táppal. Ott van még nem kevés táptalaj az akiban, az is kevés lenne? "

Az ilyen gondolkozásban ott látok hibát, hogy mi van azokkal a növényekkel amik a vízből nyerik a tápot!:confused:
Az első hétben az ADA azért nem tol tápot csak Káliumot, mert addig a növények meggyökeresednek és készek a második héttől a folyékony tápok felhasználására. Viszont hogy 3 hétig a növényeknek elég legyen csak a táptalaj, azt megkérdőjelezném, de idővel ki fog derülni az igazság, mert ha hiánytünet lép fel az kb. 2 hét múlva fog jelentkezni. De ne legyen igazam!!
Hozzá tenném gyönyörűen fejlődik és nagyon szép az aki!!(y)

Még egy megjegyzés, ha nitrogén és foszfát mentes táppal akarsz tápozni, akkor a GA tápok nem igazán lesznek jók.;)
 
A tápmentesség nyilván csak az első 3-4 hétre áll, nálam a harmadik hét most múlik el, így félgázon kezdem a tápozást. Mivel tropicás növényeket ültettem (kivéve attibva HC-je) ezért követem a tropicás ajánlásokat. Szerintem a japók nem tropicás növényekkel tolják. Biztosan azért ragaszkodok a gyári előíráshoz, mert fogtechnikus vagyok, ott nincs kecmec, ha nem leírás szerint dolgozol, vége a világnak:ROFLMAO: !
Köszönöm mindenkinek az észrevételt!:)
 
A növények hova tartozása teljesen elhanyagolható!!
Viszont kiemelném, hogy ha foszfát és nitrogén mentes táppal akarsz tápozni akkor a leírásodat felborítja a Green Aqua Micro Macro táp!!
 
Biztos ez?
Teljes mértékben, a növények nem fognak rosszabbul nőni, ha ADA-val, Tropica-val, GA-val tápozól, csak nem mindegy miből mennyit!!;)
Teljesen mindegy, hogy Tropica-s, Anubias-os, hazai akár tájföldi növényről beszélünk, az igényeik ugyanazok!!;)

Ez most nekem egy szakmai példa, de ha OPEL-ed van akkor mindig Opel olajat öntesz bele olajcserekor??:D
 
A gyárból kijövő növényekre gondolok, nem mindegy, mit hoznak magukkal!;)
Fincsi olaj:D A motor a gyári olajfeltöltéssel kerül hozzád, ezt kell az első szervíznél cserélni. Hogy ez után mit raksz bele, rajtad múlik!
Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
A gyárból kijövő növényekre gondolok, nem mindegy, mit hoznak magukkal!;)

Az teljesen mindegy,honnan van a növény.
Erre csak azt tudom mondani,hogy Te panaszkodtál,hogy a Myriophyllumnak halódik a szára.Egy jól tápozott,karbantartott növénynél nem fordulhat elő.
Ez egy hiánytünet.Valami nem smakkol a növénynek.A harmadik hét pont az az idő,mikor már megadja magát a növény,mert nincs tápanyag.
Saját magát kezdi felélni.De miért is kell megvárni,hogy a növény ilyen rossz állapotba kerüljön?Akkor most a hozott előnyt is elveszíti a növény.De szerintem általában nem rendelkezik egyik másik cég terméke előnnyel,csak a nemesítésben van előny,ezért szebbek pl. a Tropicas növények.

A Myriophyllum mattogrossense 'Red' szára egy pár növényen berohadt, de az elhalt rész felett már jönnek az új gyökerek. Ezeket a növényeket kiszedtem,letakarítottam, visszaültettem. Mi lehet az oka?
 
Nem hiszem, hogy a Tropica olyan leírással árulná a növényeit, ami a pusztulásukhoz vezet. Szerintem a matagonese-nek még nem lehet tápanyag hiánya, nem ez lenne a tünet. Most már megkapták az első adag tápot, ki fog derülni az igazság. :)

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Csak így tovább. Örülök neki, hogy valaki próbálkozik másfajta-, másmilyen ütemű tápozással. (y)
Szerintem, ha ilyen szépen követted eddig a Tropica utasításait továbbra is folytathatnád azt a tápozást, és ne térj át másra később sem! ;)
Ez egy szűz akinál tökéletes lehetőség, hogy fény derüljön, hogy a Tropica a saját termékeivel hogy valósítja meg a szép növénykereteket.

ui.: nem a GA és más nagy tápok ellen kívántam szólni. :oops:
 
Szerintem a matagonese-nek még nem lehet tápanyag hiánya, nem ez lenne a tünet.
Mondjuk a Myrionak tipikusan alig van némi gyökere, szóval inkább a vízből kivett tápokból épitkezik.
 
Eddig viszont nem volt, ezért is nagy a valószínűsége, hogy tápozás hiánya miatt kezdett rohadni.
 
Csak így tovább. Örülök neki, hogy valaki próbálkozik másfajta-, másmilyen ütemű tápozással. (y)
Szerintem, ha ilyen szépen követted eddig a Tropica utasításait továbbra is folytathatnád azt a tápozást, és ne térj át másra később sem! ;)
Ez egy szűz akinál tökéletes lehetőség, hogy fény derüljön, hogy a Tropica a saját termékeivel hogy valósítja meg a szép növénykereteket.

ui.: nem a GA és más nagy tápok ellen kívántam szólni. :oops:

Nem fogok Tropicas demo akit csinálni, az tuti! Nyilván egy kezdőnek jó támpont egy ilyen app,
eddig a myrio-n kívül más bibi nem volt. Alga is csak mutatóban van, szerintem ez nem rossz eredmény eddig. Még 2-3 hónap és még okosabbak leszünk. ;-)
Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Eddig viszont nem volt, ezért is nagy a valószínűsége, hogy tápozás hiánya miatt kezdett rohadni.

Akkor miért ad ki ilyen utasítást a Tropica? Hiánytól nem inkább sárgul, satnyul?

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Tévedés ne essék,nem fikázzuk az akid,csak szeretnénk,ha Te is minél kevesebb zűrrel úsznád meg.
Az akid teljesen egyedi,érdekes elrendezés,sokunknak tetszik,de ez már leírtuk többször.
Akkor miért ad ki ilyen utasítást a Tropica? Hiánytól nem inkább sárgul, satnyul?
Az bizony valami hiánytünet.Az is lehet,hogy valami általános mindenből hiány tünet.
Én egyébként látok ott sárgulást is.
 
Ahhoz képest,hogy nem tápoztál eddig nagyon szép az aki!
Mi lesz ha tápozol?
Ebből csak valami nagyon jó fog kisülni!(y)
 
Szerintem baba lesz ez, csak idő kell neki. Szuper az is, hogy kipróbálod a Tropica által javasolt módszert. Tényleg kíváncsi leszek mi lesz a vége. Szóval hajrá toljad neki (y)
 
Egyébként az ADA-nak is küld a Tropica növényt időnként. A Tropica mindenhova szállít, ahol a helyi import szabályozások engedik.

A Tropica bevált módszereket használ, amit széles körben tud alkalmazni, de ők nem az 1W/literes akikat hajtják. Érdemes kipróbálni a módszerüket, legalább lesz összehasonlítási alap. Azért ha 1W/L környékén pörgetitek oda kicsit több kraft kell.
 
Back
Oldal tetejére