• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Highland

Tibi

Legenda
:) Sziasztok!

Ez az első növényes akváriumom, így nagy izgalommal vágtam neki a kalandnak. Az akit két lépcsőben ültettem be. Első alkalommal a hardscape-et csináltam meg és elültettem a HC-t. Másnap következett a parvula és a stem-ek. Nekem tetszik a végeredmény, remélem úgy alakul minden, ahogy elterveztem.
Természetesen várom az észrevételeiteket!

Az indítás dátuma: 2012. július 12.
Akvárium: 95X45X40cm (171l)
Világítás: QUAD T5 4X39W
Szűrés: 2 SeraFil1100 sorbakötve (1l BioMech, 4l Substrat Pro, 1 zacsi Seachem Purigen)
Növények: HC, Elocharis sp.'Mini', Rotala (sp.'Green', macrandra, rotundifolia, wallichii) Myriophillum mattogrossense 'Red', HM, Cryptocoryne wendtii 'Tropica', Pogostemon helferi, Fontinalis sp. 'Willow'
Tápozás: Green Aqua Micro & Macro és nagynyomású CO2
Talaj: ADA Aqua Soil Malaya, Tropica Plant Substrate, Mekong Sand
Dekor: fák

Képek (4 napos):

aIMG_3051 by zilahytibor, on Flickr

aIMG_3052 by zilahytibor, on Flickr

aIMG_3053 by zilahytibor, on Flickr

aIMG_3054 by zilahytibor, on Flickr
 
Jó lett az ültetés, a hardscape is rendben van, jó az ív amit a fák megformáznak, egyben van az aki :)
A fehér dekorhomokból még egy kicsit le kéne szívni, mert szerintem nem jó így dombnak. A szűrők biztos jók lesznek így sorba kötve?
 
Nézegettem a flickr oldalad és rátaláltam erre az újdonságra!!(y)
Nekem is a dekor homok szúrta a szemem, főleg hogy nincs határolva semmivel (megjegyezném így nagyon gyönyörű), de lehet raknék pár sziklát, mohát szegélynek, hogy ne tudják majd a garnélák rátolni a talajt a homokra!
Nagyon jó dekor fákat használtál jól el van találva méretben, elhelyezésben is, de nekem egy kicsit kevés, tehát egy 60-as akiban szuper lenne, de egy 95-ben nekem sok a hézag, lehet hogy a fejedben már megvan és a növényekkel akarod dúsítani, de én például a jobb sarokba is raktam volna egy fát és elszórtan is.:cool:
Viszont nagyon jó az aki méreted, ritka, kíváncsi vagyok milyenek lesznek a további fotók.
 
Már most nagyon tetszik, a dekorhomokról nekem is az a véleményem, mint Daninak és Tibinek, hogy kicsit le kéne szedni a dombocskát, és inkább egyenesre/mélyedés szerűre megcsinálni. Kíváncsian várom milyen lesz majd pár hét múlva. ;)
 
Szia Tibi!

Nagyon jó az elrendezésed, igazán egyedi!
Arra a rajzfilmre emlékeztet gyerek koromból, ami úgy kezdődött, hogy imbolyogva ment ki az erdőből a kép és egy legelőre lehetett az útról lelátni!

Nem kötekedni akarok a többiekkel, de ha nem választod el a dekorhomokot semmivel, akkor jobb ha magasabb a talajnál, mert a növények azt úgy is benövik, viszont így kissebb az esély arra hogy kifolyik rá!

A.ttila
 
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az észrevételeket és a dicsérő szavakat!:) A homokból nem vettem ki, csak beszinteztem és elhúztam a Crypto alá. A Malaya alá semmikép nem akarom vinni a szintet. A felszín alatt kavicsokkal el van választva, de egy kis keveredés biztosan lesz. Majd a Parvula megfogja a szélét.
A szűrők is maradnak így, ahogy vannak, amíg ki nem purcannak.:D Most vissza vannak fojtva, de így is jó áramlás van az akiban. Ha teljesen nyitva lesznek, az bőven elég lesz.
A rotalából már lesz amit hétvégén nyírhatok...
Tibi: szeretném levegősebbnek megtartani az elrendezést, ezért nem rakok több fát. Viszont valami finomabb mohát még lehet, hogy bedobok a garniknak, bár a Fontinalis sp. 'Willow'-n is szeretnek matatni.
 
Ma bekerültek az első lakók h.imr3 kollega jóvoltából: 7 db CRS SS Hinomaru. Ezzel szép csapást jelöltem ki magamnak, ha nem akarok keveredést és mindenféle törzskönyvezhetetlen garnélát a jövőben. Tehát a Hinomaru állományt kell majd erősítenem.:D
 
Sok sikert hozzájuk. Mivel eteted majd őket? Nem látom, hogy lágyítod-e a vizet. Azért egy SS garnéla megérdemli már :)
 
RO készülékem nincs, de van házi vízlágyítónk, a hálózatra kötve;). Most EBITABREED Spinach Tab és JBL Novo Prawn van itthon. Ezeket szoktam forrázott zöldséggel kiegészíteni, ami közül nálam csak a főtt kukoricára rontanak rá igazán (RC, Amano). CRS-m még nem volt.
 
Sziasztok!
Lassan 3 hetes az aki, úgy tűnik minden rendben. A bejáratáshoz a Tropica android app-ját hívtam segítségül, e szerint cserélem a vizet, állítom a világítást, tápot (még nincs), stb...
A világítás a start óta félgázon megy napi 6 órát, ezt ma emelem 7-re, azaz 15h-kor be, 22h-kor kikapcsol. A CO2 10.30-tól megy 21.00-ig.
A két szűrő szerintem jól dolgozik sorbakötve, az első végzi a fizikai szűrést, a második csak biológiait. Az elsőt tegnap kitakarítottam, de szinte teljesen tiszta volt.
A garnikkal variálni fogok, nem tudok annyi SS-t kifizetni, amennyit kéne vegyek, így ők költözni fognak a nano-ba. Ide RC-k jöttek, ők is jó munkások;) . Beköltözött még 6 oto, de nemsokára jön még 6. Enni még senki nem kapott, keressenek maguknak, ha éhesek.:D
A HC és a mini parvula is kezd indulni, a HM még vacakol egy kicsit, a crypto a leveleit dobálja, a limnobiumnak szerintem kevés a fény, satnyák. A rotalák és a Myriophillum meggyökeresedtek, szépen hajtanak. Az sp.green-t és a rotundifoliát már lassan nyírhatom megint, a wallichii-t először. A macrandra is szépen fejlődik, de vele még várok egy kicsit a nyírással. Azt vettem észre, hogy ez a macrandra nagyon durván fordul a fény felé, így mikor nem megy a világítás oldalra fordul, pedig minden be van függönyözve!
Lekopogom, de az algát egyenlőre megúsztam.
Este próbálok fényképezni, majd linkelem!
 
Szerintem tök jó ez az aki!
A növény elhalást illetően tudni kellene ,hogy mennyi vizet cserélsz,milyen gyakran és mennyi tápot öntesz.
 
Vizet az előírásoknak megfelelően cserélek, most fogok átállni a heti vízcserére. Tápot még semmit nem adtam.
 
S miért nem tápozól??
Még az ADA is csak az első héten nem tápozik!!
 
A tropica a harmadik héttől ajánlja a tápozás kezdését nitrogén és foszfát mentes táppal. Ott van még nem kevés táptalaj az akiban, az is kevés lenne?

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Back
Oldal tetejére