• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Házhozszállítási díj változás

viktorlantos

Alapító
Admin
A mai naptól az országon belüli házhozszállítási árat emelnünk kellett.

Az új házhozszállítási díj 1690Ft

Természetesen 30.000Ft felett maradt az ingyenesség.

Régóta nem emeltünk már, miközben a benzin, csomagolási költségek és csomagoló anyagok és a mai naptól az útdíj is szépen tornázták felfelé az árakat. A mai útdíj emelés miatt elkerülhetetlen volt az emelés.

Köszönjük a megértést. Ha bármi kérdés lenne nyugodtan keressetek minket.
 
(n) Pont tegnap gondolkodtam, hogy az útdíj miatt vajon lesz-e áremelés. De lett.
 
Nincs mit tenni, kifizetjük :-( , ha jól emlékszem annak idején így is kedvezményes árat sikerült Viktoréknak kialkudni, tehát azt hiszem még így sem panaszkodhatunk. A csomagolóanyagok és az üzemanyag áremelkedése miatti drágulást értem, de az útdíj csak 3,5 tonna felett van, a futárcégek nem ennél kisebb teherbírású teherautókkal szállítanak?
 
Nincs mit tenni, kifizetjük :-( , ha jól emlékszem annak idején így is kedvezményes árat sikerült Viktoréknak kialkudni, tehát azt hiszem még így sem panaszkodhatunk. A csomagolóanyagok és az üzemanyag áremelkedése miatti drágulást értem, de az útdíj csak 3,5 tonna felett van, a futárcégek nem ennél kisebb teherbírású teherautókkal szállítanak?

Sajna minden belföldi és külföldi fuvart érint. A GLS pl beépítette már a napi ügymenetbe. KG alapon fizetünk nekik útdíj esetén.

Egyébként üzemanyag detto. Szal anno amikor még meghatároztuk a szállítást mondhatni lényegesen olcsóbb volt a benya. Azóta csak perkáljuk az üzemanyagfelárakat minden fuvarra.

De nézzük a jó oldalát. Ha pl dohánybizniszben lennénk lehet már boltunk sem lenne pfff (n)
 
Hm... Érdekes, közben az MPL PostaPont, meg a MOL Pont egyre olcsóbb (+ másnapra ott a cucc), mi még jobban is szeressük, mert nem kell itthon malmozni, hogy ugyan mikor gyün'má az a futár... ;)
 
Hm... Érdekes, közben az MPL PostaPont, meg a MOL Pont egyre olcsóbb (+ másnapra ott a cucc), mi még jobban is szeressük, mert nem kell itthon malmozni, hogy ugyan mikor gyün'má az a futár... ;)

Várjuk ki a végét. Nyilván a piaci alapon működő szolgáltatók kénytelenek elsőként lépni.
Állam papa által pénzelt témáktól ne várd, hogy azonnal reagáljanak. Őket mi fizetjük más módon ha akarod ha nem :D
 
Az Eheim már bejelentett egy közelgő áremelést. A többiektől még nincs infónk. De senki ne reménykedjen, hogy nem lesz drágább a kenyértől kezdve minden.
Az áruházláncok minden fuvarja drágább lesz, hisz ők mindent kamionnal mozgatnak. Bár lehet, hogy ők a piaci erejükkel a beszállítókra terhelik a felárat. (Logisztikai hozzájárulás címen pl.)
Mire leírtam, ebben már biztos is lettem :)
 
Egy nem akarom megnevezni fuvarozócégnél dolgozó barátom mondta, gazdasági szektorban dolgozik a cégnél, sok-sok kamionnal dolgoznak, az útdíj évi cca 4 milliárd forintnyi többletköltséget jelent. Szóval ezt ki kell fizetni, természetesen nekünk. Egy a lényeg ,amíg nem patikába, orvoshoz hordjuk a pénzünket, ne keseregjünk.
 
Jó ez mind ok, és maximálisan megértem csak már régen túl vagyunk egy óriási üzemanyag ár bummon. Mostanában úgy álltalában ez mérséklődött, ill. hol kicsit fel, hol kicsit le játék megy. Nagyjából olyan, mint azt euro. Én csak ezért nem értem, hogy miért pont most. Az utakért többnyire eddig is fizetni kellett, csak most ez profibb formában jelenik meg. Amennyire én értelmezem.
 
Én egy kicsit sokallom az 1690-et, mi is a GLS-sel szállíttatunk melóhelyen, és ennyiért a 20 kg feletti csomagokat viszik :bored: Egy 5 kilós csomag szállítása 1000-1100 körül van.
 
Én egy kicsit sokallom az 1690-et, mi is a GLS-sel szállíttatunk melóhelyen, és ennyiért a 20 kg feletti csomagokat viszik :bored: Egy 5 kilós csomag szállítása 1000-1100 körül van.

Nálunk nincs súly tarifálás a webshopban. A 40kg-os csomag ahogyan a 2 külön csomag is ugyanannyi. 1690. Ahogyan ha 3 csomagban férsz el és 50 kg de 30 ezer felett vásárolsz akkor is ingyenes!

Amit te írtál árat nem tartalmaz semmilyen csomagolási költséget. És forgalom függő milyen tarifát ad nektek a GLS cég forgalomra.

Szóval többféle módon lehet kiszállítani. Lehetne sávos tarifálás és minden csomag matricáért külön fizettetni. Hidd el mindenki sokkal rosszabul járna.
Itt nem egy memórialapot kell szállítani legtöbb esetben, vagy egy könyvet. Veszel egy zsák manadót ami akár 25kg-os is lehet, tápokat stb.
 
Back
Oldal tetejére