• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Nem borzolódott a pikkelye, vagy lehet, hogy mégis, mert már halott volt, mire haza értünk.:(
Ezek a szerek garnikra nem veszélyesek?
 
Sziasztok,

Az egyik torpem mar kb egy honapja betegeskedik (az elso kep kb egy honapja keszult, a masik ketto ma)
Egy honapja kapott costapurt, majd egy hetre el kellett jonnom itthonrol, aztan nem is lattam a halacskat, azt hittem eltavozott.
Nemreg ismet eszrevettem ot, de nem fest valami jol, kivettem, kapott egy 2 oras bacto+costapur furdot, majd ment vissza.
Mi lehet a baj ill. mivel kezeljem:?
A tobbi halnak semmi baja.

Koszonom, Udv, Csaba.

http://kepfeltoltes.hu/141024/IMG_20140921_194534_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141024/IMG_20141024_142953_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141024/IMG_20141024_143005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Ma reggel a már elég idős fiú bettám a víz tetején feküdt .Nem látszik semmi rajta ,csak egy kicsit meg van dagadva.Amikor beszórtam neki kaját oda evickélt és evett.Még mindig él és szenved a víz tetején.Tudnék rajta segíteni?
 
Sziasztok,

Ma arra jöttem haza, hogy az egyik garnéla holtan fekszik a talajon, az összes zöldsávos razbórám pedig teljesen kifakult. Találkozott már valaki hasonlóval?
 
Két napja csináltam 50%-os vízcserét, tegnap még nem volt semmi baj (használok vízkezelőt is). Előfordulhat, hogy ennyi idő elteltével jelentkeznek a tünetek?
Belső szűrőm van, perlon betéttel, az aktív szenet eddig még nem használtam. Lehet, hogy ki fogom próbálni.
 
nincs tuletetve? valami nem indult oszlasnak? hofok stabil? csereviz ugyanaz volt mint eddig? hagytad allni csere elott a vizet? az aljzatot takaritaskor nem bolygattad meg nagyon?
Mergezes az en tippem is, olyan betegseg nem nagyon van ami a garnelekat es a halakat is fenyegeti.
Vizcsere, aktivszen (ez neked nagyon jol jonne, megkoti a mergeket), esetleg aquatan.

** Vizcserekor nem hult le nagyon az akvarium vize?
 
Túletetve szerintem nincs. Egy levedlett garnéla külső mellett hevert nem messze az elpusztult egyed, ez nem nem tudom, hogy lehetett esetleg kiváltó ok? A cserevíz ugyanaz volt, mint korábban, hőmérővel mindig meg szoktam mérni, hogy azonos legyen az akváriumban lévővel. Addig kevergetem egy külön tárolóban, ameddig nem azonos a hőfok. Lassan szoktam adagolni, hogy nem kavarodjon fel az aljzat.
Korábban azt olvastam, hogy ha használok vízelőkészítőt, az jól megköti a mérgeket. Lehet, hogy a nano szetthez kapott gyári (Dennerle) nem elég hatékony...? A következő vízcserekor bevetek valami mást.

Köszi spdrfx és Sam Carter a segítséget!
 
Mondjuk a garnélánál lehetett vedlési probléma is ami betett neki, amúgy én aquatant használok, nem szoktam szöszölni vizcserekor sem, engedem a csapból kb hőfokra, bekeverem s lassan csorgatom, kb 30%ot. Ettől még nem volt problémám sosem.
A halak jobban vannak?
 
Náluk még nem tapasztaltam elhullást, már amennyire meg tudtam őket számolni. A színük valamennyire visszajött, de még nem a régi.
 
Szegény bettám 2 napja valahogy megsérült, jó nagy seb van rajta, enni nem eszik viszont folyton udvarol a nősténynek vagy pihen, jelenleg parakill turbó+metilénkék fürdőben van. Mivel lehetne gyorsítani a gyógyulást még? Sós oldat, kamillatea? Illetve mennyi idő kb mire begyógyul, s mikor lehet visszaengedni a többiekhez?
 
Reggel még semmi baja nem volt ez egyik Sajica sügéremnek,de pár most hogy megnéztem őket láttam, hogy valami nincs rendbe.
Ez egyik szeme behomályosodott és nagyon hasonlítanak a tünetek a szájrothadásra.
Nem vagyok benne biztos,hogy mi a baja ,de kivettem elkülönítettem.
Érdemes ilyenkor bármilyen kezelést alkalmazni, ha nem tudom mi a baj?
A nagy medencét enyhén felsóztam,de ezzel a hallal nem tudom, hogy mint csináljak.
Szerintetek?
 
Ha csak a szeme homályos az lehet h csak megütötte, ha más is van akkor érdemes utánanézni a kezeléseknek neten, a sera füzetekben elég jól leírnak sokmindent,mindenesetre a metilénkék vagy malachitzöld fürdő nem árt. Pár nap karantén alatt kiderülhet mi is a baj.
 
Back
Oldal tetejére