• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok!
Ma vettem észre az egyik hengelimen van valami seb szerű. Úgy néz ki mintha egy szétázott seb lenne rajta, az oldalán. Mi lehet a baja?
 
Parakillel kezeltem az egész akváriumot darakor ütötte fel a fejét a medencébe.
Az első nap teljes adag parakill második nap semmi harmadik nap 30-40 %-os vízcsere utána újjabb teljes adag parakill a következő nap megint semmi majd a mai napon 30-40% vízcsere megint.
A kérdésem az lenne,hogy ezekután mikor kerülhet vissza a biológiai szűrőanyag a medencébe ami nem volt kezelve semmivel?
Tehát a hasznos bacik nem pusztultak el.

Mivel két külső szűrőm van az egyikbe áttettem az összes siporaxot majd egy vödörbe akvárium vizet levéve kerintettem már negyedik napja.
 
Parakillel kezeltem az egész akváriumot darakor ütötte fel a fejét a medencébe.
Az első nap teljes adag parakill második nap semmi harmadik nap 30-40 %-os vízcsere utána újjabb teljes adag parakill a következő nap megint semmi majd a mai napon 30-40% vízcsere megint.
A kérdésem az lenne,hogy ezekután mikor kerülhet vissza a biológiai szűrőanyag a medencébe ami nem volt kezelve semmivel?
Tehát a hasznos bacik nem pusztultak el.

Mivel két külső szűrőm van az egyikbe áttettem az összes siporaxot majd egy vödörbe akvárium vizet levéve kerintettem már negyedik napja.
Az utolsó kezelés után várj 2-3 napot, majd csinálj egy 60-80%-os vízcserét, és mehet vissza.
 
Én a helyedben csinálnék holnap is egy 40-50% vízcserét, és utána szerintem mehet vissza minden.
 
Köszönöm a segítséget,így fogok eljárni.
Még egy vízcsere és megy vissza a szűrőanyag.

Több helyen írták azt, hogy egy hét héttel az kezelés befejezése után még Parakilles kúrát csinálni,úgy tudom a vegyszer nagyon nem jó a halaknak./sügéreim vannak/
Tehát nem akarok még egy kúrát végigcsinálni.
Jól teszem?
 
Köszönöm a segítséget,így fogok eljárni.
Még egy vízcsere és megy vissza a szűrőanyag.

Több helyen írták azt, hogy egy hét héttel az kezelés befejezése után még Parakilles kúrát csinálni,úgy tudom a vegyszer nagyon nem jó a halaknak./sügéreim vannak/
Tehát nem akarok még egy kúrát végigcsinálni.
Jól teszem?

Ha biztosra akarsz menni, tegyél bele aktív szenet, az sokat fog segíteni, hogy a gyógyszermaradékot kivegye
 
Sziasztok! Az egyik pandám 2 napnyi gyengélkedés után ma reggelre elhullott. Szerintem úszórothadása volt: a farokúszó vége kirojtosodott, kissé megrövidült, a fekete foltjai elsápadtak, bizonytalan volt a mozgása, alig evett. Mikor ma rátaláltam, egy amano már megkezdte :/ Szerintetek az akvárium többi lakóját kellene megelőzés jelleggel kezelni? A garnélákat féltem a gyógyszerezéstől. Tegnap előkészítettem egy karantént. Kérdés, hogy a tünetmentes halakat most bolygassam-e?
 
Sziasztok.

Sajnos a diszkók elég komoly bőrbetegségben,( Fehér foltok a testen és, szakadozott uszonyok) szenvednek főleg a blue diamondokon lehet látni.. Voltak korábban karantén medencében, de a vízben lehet valami hal amin megmaradt a betegség ( én a black mollyra gondolnék ) így visszajött a betegség..
Egyre jobban arra határozásra jutok, hogy az egész medencének adnék egy kis kúrát.. ( Bakto Kill re gondoltam )

Ilyenkor mi a teendő növényes akiban? kivegyem a bioszűrést, és beledobjam a kosarakat pár napig valamibe ahol kapnak oxigént? Mert gondolom kipusztítaná a biologiát a kezelés, csak ezért is kérdezem.

Köszönöm, ha valaki válaszol!

üdv. Laci
 
van egy hím és két nőstény kakudsügérem.
DE folyamatosan pusztulnak a lányok, semmilyen külsérelmi nyom sem látszik rajta, félénk, nem eszik, elbújik, majd pár nap múlva az aki alján találom.....
Ezután pár hétre elpusztul a második is.

A hímnek és a többi halnak semmi baja :(
szerintetek ha nem látok rajta külsérelmi nyomot és az akiban elvolt tökéletesen 2 hónapot, hogy deríthetem ki, hogymitől hullanak?
 
Szeretném a segítségetek kérni. A múlt héten vettem 15 db törpe szivárványhalat és ma a karbantartás alkalmával észrevettem, hogy van három aminek fehér a szája és eléggé tátva van. Azt gondolom, hogy ez az un. szájhab nevű betegség, amit antibiotikummal lehet kezelni. A gondom az, hogy nem tudom hogyan kell használni ezt, illetve melyik gyógyszert vegyem.

Ha az antibiotikumot közvetlenül az akváriumba teszem, akkor tartok tőle, hogy a szűrőben lévő bacik is elpusztulnak. Ha viszont kiveszem a beteg halakat, akkor meg attól tartok, hogy a többi nem kap kezelést és visszatér a betegség.

A tanácsokat előre is köszönöm!
 
Szia!

Nálam is ugyanezek a tünetek jelentkeztek, csak a galaxyknál jelentkeztek, pedig vannak Otók és guppik is a tankban... Nem tudom mi lehet, nekem a boltban hasvízkórt mondtak, adtak is rá Sera Baktopurt, egy hét után jött a következő áldozat...
A halakat egy tenyésztőtől vettem, kérdeztem tőle emailben, hogy mit javasol, ő találkozott-e a problémával, de nem válaszolt....
Nem tudok mire gondolni, talán a hirtelen nagy kereslet a halra azt eredményezte, hogy nagyüzemben próbálták "gyártani" a halat és leromlott a génállomány.. Nem tudom..

Ugyanezzel a problémával küzdök én is.
Csak a Galaxykat pusztítja, átlagosan havonta egy alkalommal jelenik meg egy példányon. A tünetek a már leírtak.
 
Sziasztok. A problémám a következő, a kedden hozott halaimat megviselte a három órás utazás és az új környezet, az amanda lazacok darakorosak lettek. Más halon eddig nem láttam.
Úgy látom két lehetőségem van:
-kiveszem az összes halat és kezelem őket
-a két szűrő közül az egyiket külön járatom és az egész akváriumot le kezelem
Az akváriumba jelenleg van 20 db amanda, 12 oto, 2 db algázo géb ,4 db galaxy, 2 db sziámi algázo, 11 amano garnéla, és sok csoki sakura. A garnélákból tuti hogy nem tudom az összeset kiszedni. A garnéla képes elkapni a darakort? Ti melyik módszert alkalmaznátok?
 
Sziasztok. A problémám a következő, a kedden hozott halaimat megviselte a három órás utazás és az új környezet, az amanda lazacok darakorosak lettek. Más halon eddig nem láttam.
Úgy látom két lehetőségem van:
-kiveszem az összes halat és kezelem őket
-a két szűrő közül az egyiket külön járatom és az egész akváriumot le kezelem
Az akváriumba jelenleg van 20 db amanda, 12 oto, 2 db algázo géb ,4 db galaxy, 2 db sziámi algázo, 11 amano garnéla, és sok csoki sakura. A garnélákból tuti hogy nem tudom az összeset kiszedni. A garnéla képes elkapni a darakort? Ti melyik módszert alkalmaznátok?


Célszerű az egész akváriumot lekezelni,ha meg tudod oldani akkor érdemes az egyik szűrődbe átpakolni a biológiai szűrőanyagot és azt egy akváriumból kivett vízzel keringetni a kezelés ideje alatt,egy kis halkajával "etetni" a szűrőben lévő bacikat.
Mire a kezelést befejezed, gazdaállat hiányában a kivett vízben sem lesz már semmi ami a haladat újrafertőzné ha visszakerül a szűrő az akváriumba.

Én így csináltam.
 
Célszerű az egész akváriumot lekezelni,ha meg tudod oldani akkor érdemes az egyik szűrődbe átpakolni a biológiai szűrőanyagot és azt egy akváriumból kivett vízzel keringetni a kezelés ideje alatt,egy kis halkajával "etetni" a szűrőben lévő bacikat.
Mire a kezelést befejezed, gazdaállat hiányában a kivett vízben sem lesz már semmi ami a haladat újrafertőzné ha visszakerül a szűrő az akváriumba.

Én így csináltam.

Szerencsére a darakór viszonylag könnyen kezelhető. A megfelelő vegyszerrel és a víz 29-30 fokra emelésével néhány nap alatt leküzdhető. A garnélák miatt aggódok azért picit. Nem nagyon szeretik a vegyszereket. Esetleg nézz utána, hogy van-e ilyen tapasztalat.
 
Felütött a darakór az akváriumban. Maradt itthon még JBL Punktol Ultra, gondoltam kezelem azzal a halakat, de eszembe jutott, hogy mi van a garnélákkal... Van valakinek valami tapasztalata ezzel a szerrell és a garnélákkal együtt (sakura, amano)? Tartok tőle, hogy kiugrálnak, de a halak meg egyre rosszabbul vannak...
 
http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB8QFjAA&url=http://molar.hu/pdf/bt05580.pdf&ei=KQgEVJi1OIaf0QWhxoDoCQ&usg=AFQjCNHONFnk47PqxqK8MFcwurIe5Nbwow&sig2=CAGX_qIXF6_z8i5jhSQmsA&bvm=bv.74115972,d.d2k

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j...=agX70_kdCRJe061x17CV0g&bvm=bv.74115972,d.d2k

Ezt találtam nagy gyorsan a malachitzöld-el kapcsolatban.
Ha még nem késő, akkor ezt javaslom, amikor dara fordul elő, ez a sztenderd gyógyszer.
A kis fiola 50 liter vízhez való, oxigén beoldást fel lehet nyomni, hőfokot felemelni, amit a garnélák még elbírnak, két nap múlva még egy 50%-os kezelés, utána hőfok szép lassan vissza a normálra, vízcsere 50% naponta, ilyenkor mehet az aktív szén, amit három nap után dobj a kukába.
Lehet, hogy már késő, de ki tudja...
 
a kedden hozott halaimat megviselte a három órás utazás és az új környezet
A legtöbb esetben a darakórt a stressz hozza ki. A kórokozó ott van állandóan, olyan, mint nekünk a nátha.
A stressz bármi lehet: utaztatás (érdemes sötétben utaztatni a halainkat!), a hirtelen környezet változás, valamelyik lakótárs agressziója, bármi gyakorlatilag, ami a korábbi élet körülményekhez képest változott.
Elég agresszív tud lenni, ha azonnal nem kezdjük el a kezelést, sokszor már 2-3 nap késedelem is visszafordíthatatlan. Időben kezelve viszont közel 100%-osan gyógyíthatóak a halaink..
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném tőletek kérni hogy vajon mi baja lehet a betánknak?
Körülbelül egy hete vásároltuk, és az utóbbi 2-3 napban ez a 'folyamat' erősödik amik a képen láthatók :/

Köszönöm Szépen a mielőbbi válaszaitokat!

4781181773_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


124725336ez_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére