• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Guszti növényes szigete

Guszti256

Kertész szaki
Sziasztok!

A legutóbbi scape nem épp úgy sikerült, ahogy azt eredetileg elterveztem. Egy kicsit túlzsúfolt hatást keltett a sok dekor és az elburjánzó növényzet. Már nem nagyon volt ötletem, hogy hogy is alakítsam át, így inkább jobbnak láttam szétrobbantani az akkori felállást és nullról újra kezdeni.
Ebben a naplóban szeretném nektek bemutatni az új elképzelésemet, illetve ebben szeretném én is nyomon követni a változásokat. :)

Paraméterek:

méret:
60X40X40 ( Bruttó: 96 liter)

szűrés:
TetraTec 1200 ( 1200 l/h)

szűrőanyagok:
- legalsó kosár félig megtöltve Resun ülepítő kerámia hengerekkel
- kettő kosárnyi szivacs
-
egy kosárnyi Sera siporax
- 100ml Seachem Purigen
- perlon

világítás:

-3 db 24W Sylvania 865 T5 HO fénycső (6500 K)+ reflektor


hűtés:
ventillátorral ( 3db 12 cm-es) (szükség estén)

CO2:
-Papillon reduktor
-Aqua Medic mágnesszelep
-beoldás: DIY külső reaktor

talaj:
-Ada Aqua Soil Amazónia


tápozás:
-Green Aqua Micro és macro
-nagynyomású CO2
 
Ígértem még nektek egy friss képet, ha majd pofásodik az összkép. Nos, most 3 hónapos az akvárium és úgy döntöttem, hogy megmutatom nektek, hogy hol tartok az indítás óta. ;)

Tehát jelenleg így áll a dolog:

Akv_rium__3__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Természetesen vannak hiányosságai a medencének. Többek között még nem sikerült elérnem a teljes algamentességet, de igyekszem javítani a hiányosságokon. :shy:
Illetve több helyen is bele kellene már nyúlnom az akváriumba és újra kellene ültetni a növényeket. Például az Alternanthera reineckii ´Mini´ eléggé felnyúlt pár helyen és a Blyxa bokornak sem ártana már egy kis olló csattogtatás.:D
 
Fekete háttérrel próbáltad? Lehet még jobban ütne!
Szép zöld növények, neonok (nagy kedvenc, sose unom meg őket)... Nem túlvariált, egyszerű, de mégis szép layout. Nekem ezek jutnak az eszembe róla.:)

Többek között még nem sikerült elérnem a teljes algamentességet
Ugyan nincs tetrám, de szerintem kellene még bele biológiai szűrőanyag, és lenne is hely benne. Max. a szivacsból kipakolsz valamennyit. Ennyi neon nem hiszem, hogy annyi kolbászt ereszt, hogy kelljen ennyi szivacs. :D

egalsó kosár félig megtöltve Resun ülepítő kerámia hengerekkel
Na ide tennék szivacsot a tetejére, közép sűrűt.

kettő kosárnyi szivacs
ide pedig jöhet 1 kosárnyi siporax a felső kosából, a felső kettőbe meg pl. mátrix. :cool:
 
Ugyan sokat nem jelent de szerintem az a blyxa úgy jó ahogy van! Én nem bántanám!
Nekem is kezd megtetszeti, hogy ilyen kis bozontos lett. Bár tény, hogy a terveim szerint nem ilyen lett volna. Azért merült fel bennem a megritkítása, mert elég agresszívan kiszorított minden növényt, ami mellé került. Például Alternanthera reineckii ´Mini´, Staurogyne repens és Didiptis diandra is áldozatául esett. :D
Mindenesetre egyelőre hagyom virulni és később döntök a sorsáról, ha már ténylegesen veszélyben lesz tőle minden. (y)
 
Szia

A benne lévő növényekről tudnál írni?

Üdv


Szia

Jelenleg ezek a növények vannak benne:

Akv_rium__n_v_nyek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1. Rotala rotundifolia
2. Didiptis diandra
3. Blyxa japonica
4. Anubias barteri v. nana mini
5. Microsorum mini/petite
6. Microsorum pteropus Trident
7. Alternanthera reineckii ´Mini´
8. Staurogyne repens
9. Eleocharis parvula mini

A didiptis diandrát eléggé közrefogta a rotala és a blyxa, így neki csak eléggé korlátozottan áll rendelkezésére hely, hogy kibontakozhasson.
Az alternanthera egy kicsit felnyúlt, így az biztos, hogy újra lesz majd ültetve hamarosan. Ja és kiszabadítom azt az 1 tövet a Blyxa közül. :D

Továbbá tervben van még, hogy több fajta növényt szeretnék a medencébe, de egyelőre nincs konkrét jelöltem (meg hely sem hozzá). :shame:
 
Sziasztok!

Sajnos költözés miatt úgy alakult, hogy a hobbit egy bizonyos időre mellőznöm kell. Így 1-2 héten belül bontásra kerül az alábbi akváriumom és emellett még 2 db kisebb akvárium is. Ezekből szeretném kiárusítani a növényeket és állatokat. Pontos mennyiséget a bontás után tudok mondani. Csigát és algát tartalmazhatnak a növények!

Növények:
Rotala rotundifolia
Didiptis diandra
Blyxa japonica
Anubias barteri v. nana mini
Microsorum mini/petite
Microsorum pteropus Trident
Alternanthera reineckii ´Mini´
Staurogyne repens
Eleocharis parvula mini
Vesicularia ferriei 'Weeping
Taxiphyllum sp. 'Flame
Riccardia chamedryfolia
Hydrocotyle tripartita 'Japan'

Állatok:
kb. 10-15 db amano garnéla
kb. 15 db neonhal
kb. 60-70 db sakura garnéla (nem szelektált állomány, így színezetük változó)
4 db csigaevő csiga


Ha valaki igényt tartana valamire, akkor jelezze és megbeszéljük a részleteket.
 
Back
Oldal tetejére