• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gripping tunel

Ezek nem bolti fák igaz? Tudod esetleg, hogy milyen fa? Keresgélnék én is az erdőben, de fogalmam sincs mi az amit be lehet rakni az akiba. :unsure:
Bocs az OFF-ért.
Jellemzően a keményfák ágait/gyökereit, szőlőt.
Ha nem cél a nagyon részletgazdag megjelenés (mert telepakolod mohával, növényekkel), akkor az uszadékfák is szóba jöhetnek.
A kezdeti színezéssel mindenképpen számolj. Lásd az én Mr. Hopkinsomat, aki még a mai napig is látványosan színez.
OFF vége
 
Ezek nem bolti fák igaz? Tudod esetleg, hogy milyen fa? Keresgélnék én is az erdőben, de fogalmam sincs mi az amit be lehet rakni az akiba. :unsure:

Nem. Egy kidőlt gyökeret találtam tegnap Eisenstadtnál. Valahol olvastam, hogy ha csigát raksz a fához és nem lesz baja akkor nyugodtan mehet az akváriumba is. De mindenképpen átnyálazom majd a fás topikot.
Molnár Béla valamelyik naplójában olvastam, hogy Ő is a természetből gyűjti a fákat. Gondoltam akkor miért ne :)
 
Bocs az OFF-ért.
Jellemzően a keményfák ágait/gyökereit, szőlőt.
Ha nem cél a nagyon részletgazdag megjelenés (mert telepakolod mohával, növényekkel), akkor az uszadékfák is szóba jöhetnek.
A kezdeti színezéssel mindenképpen számolj. Lásd az én Mr. Hopkinsomat, aki még a mai napig is látványosan színez.
OFF vége

A keményfa inkább azt jelenti, hogy nem mállik szét 2 hónap alatt, ugye? Tehát egy puhább fát is be lehet rakni, csak nem sokáig bírja majd víz alatt. Gondolok itt a vékony indákra/ágakra/gally úrra :D pl.
 
A keményfa inkább azt jelenti, hogy nem mállik szét 2 hónap alatt, ugye? Tehát egy puhább fát is be lehet rakni, csak nem sokáig bírja majd víz alatt. Gondolok itt a vékony indákra/ágakra/gally úrra :D pl.
Hát jelenti a fizikálisan kemény fát, bár még így is érhet meglepetés, mint engem is Mr Hopkinssal, amikor a szárazon kopogó kemény fa 2-3-4 hónap után helyenként némi túlzással elfolyósodott:banghead:. Mondjuk az amanok és a taiwanok imádták...:)
Lehet puhábbat is, a kérdés, hogy mennyire tervezed a scape futamidejét. Itt is értek meglepetések: csavarfűz gyökere a víz alatt egész jól bírta. Volt olyan része -szándékosan-, ami a víz fölé is kinyúlt, na a víz és a levegő találkozásánál kb 2 hónap után látványosan elkezdett mállani.
Van olyan uszadékfám, amit anno a Duna parton az anciknak gyűjtöttem és már akkor sem tűnt valami keménynek, ennek ellenére kb 5 év víz alatti lét után is jól megvan. Nem egy vasfa, de nem mállott még szét.
 
Hát jelenti a fizikálisan kemény fát, bár még így is érhet meglepetés, mint engem is Mr Hopkinssal, amikor a szárazon kopogó kemény fa 2-3-4 hónap után helyenként némi túlzással elfolyósodott:banghead:. Mondjuk az amanok és a taiwanok imádták...:)
Lehet puhábbat is, a kérdés, hogy mennyire tervezed a scape futamidejét. Itt is értek meglepetések: csavarfűz gyökere a víz alatt egész jól bírta. Volt olyan része -szándékosan-, ami a víz fölé is kinyúlt, na a víz és a levegő találkozásánál kb 2 hónap után látványosan elkezdett mállani.
Van olyan uszadékfám, amit anno a Duna parton az anciknak gyűjtöttem és már akkor sem tűnt valami keménynek, ennek ellenére kb 5 év víz alatti lét után is jól megvan. Nem egy vasfa, de nem mállott még szét.

Kb 5-6 hónapot adnék neki. Utána megunom és tervezem a következőt (ahogy most is) :bucktooth: Akkor igazából próbacseresznye alapon berakom majd és lesz ami lesz. Fentebb említettem, hogy csigát használnék egyfajta indikátorként úgy, hogy az ázó fák mellé berakok párat és ha valami nem stimmel akkor a csigák elpusztulnak. Valahol olvastam erről. Szerinted működhet ez a fajta teszt? :bear:
 
Akár működhet is, de ha ki tudod főzni, akkor ha nem olyan fát választottál, ami alapból mérgező, akkor semmi gond nem lehet.
5-6 hónapot szerintem szinte bármilyen fa kibír.;)
 
Az akvárium még ketyeg de a karbantartások kezdenek elmaradozni. Két hetente cserélek vizet, a Seachem Purigen sincs bent egy hónapja, néha kiszedek egy marék növényt ja és a perlonom is elfogyott így most az sincs. Ezektől függetlenül az aki jól van.
Most a hosszú hétvégén akartam szétszedni de lehet nem lenne hosszú életű az új scape így marad még egy darabig :coffee:

34246249766_d55d4980ea_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

33476664643_360b372af5_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

34155805931_9a6329830d_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Két beszari alak. Susnyalakók. Látszik, hogy úgy löködik egymást előre: "te, nézd már meg, hogy mi van ott...":D
Egyébként gyönyörű halak, csak nagyon ijedősek (legalábbis nálam.)

Ahogy mondod :D
Nálam is az algútban bandáznak. De ahogy lekapcsol a co2 előjönnek bár akkor is bátortalanok maradnak :/
 
Kifogyott a palackom. Visszavettem a fényt (milyen jó is ez a dimmelhető Chihiros). A héten lecsúsztam a töltésről (lehet teljesen is mert mint kiderült ez egy osztrák palack amit itthon nem nyomáspróbáztatnak :mad:) szóval most egy ideig CO2 nélkül megy az akvárium. Persze a kánikula is mikor máskor érkezne meg :facepalm::ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére