• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green-gray Garden

w-rig

VIP kertész
Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy bemutassam legújabb akváriumomat Nektek.
Az idő rövidsége miatt, csak pár soros "bemutatkozás" lesz, de folyamatosan vezetem majd a naplót.

]Rövid történet: az aki tavaly decemberben lett indítva teljesen más koncepció alapján, aztán abba is maradt, csak mint"sima" aki üzemelt, igaz tele növénnyel, ezért is nem publikáltam csak a „szerkezetkész” vázat láthattátok a naplómban. A reset-re pénteken és ma került /2011.08.19. sor/ a végeredményt a képeken láthatjátok. Természetesen a finomítás még vissza van, illetve a crypto-k megregulázása is. Köszi Nigro és GA. a szép és egészséges növényeket , köveket a sok segítséget és türelmet!! A növények terén megpróbáltam betartani a „kevesebb több” szabályt ezért összesen 3 fajta növényre és egy mohára esett a választásom. Az elképzelés egy sekély-medrű patak-kanyarulat, medrében finom aljnövényzettel, hát nem tudom sikerült-e belevinni a kompozícióba de megpróbáltam a legjobb szépérzékemet és alkotókészségemet beleadni. Elég nehéz úgy építkezni, hogy látnom kell magam előtt milyen is lesz majd 3-4 hónap múlva mikor is megnőnek a növények ez nálam némi gyenge-pont de azért megpróbáltam. Már összerakás után észrevettem pár hibát, ami gond nélkül orvosolható pár cserép microsorum, és crypto beültetésével, de lilaeopsis-ből is 10 doboz még biztosan elférne. És egy pár szó a: Lilaeopsis Brasiliensis -ről-az ültetése némi türelmet igényel, és tényleg legalább 1/8-ad részére kell darabolni egyébként nagyon kiadós növény meglátjuk sikerül-e jó kondiba hozni? Talán egyenlőre ennyit az akiról de természetesen a véleményetekre nagyon kíváncsi vok úgyhogy , várok mindennemű kritikát,észrevételt és ötleteket is szívesen fogadok!!
És akkor pár szó a kertről:


Alapadatok:
-70X42X42 normál üveg átlátszó ragasztással Kb 140 liter.
-világítás 150W HqLi + 2X24 P compact 6500-8000K a megvilágítási idő még kísérleti fázisban jelenleg 6óra.Fokozatosan + 1-1 óra 2X24W napfelkelte és naplemente.
-szűrés Tetra 1200, ADA Do!aqua VP3 - 17mm kifolyócső, szűrőanyag: Eheim substrat, Seachem matrix, Seachem Purigen,
-Co2: nagynyomású AIR LIQVIDE palack 10Kg DAZS bubi, TMC difi ADA visszacsapó ,indul: világítás előtt 3 órával lekapcsol világítás után 1-órával
-talaj: ADA power sand táptalaj 1db, és ADA Africana 21Liter általános talaj.
-Dekor: red-moor- több darabból összerakva , congo sand S & SS 2-2 Kg. Manten kő 15Kg megjegyzem még fért volna bele bőven.
Növények:Tropica:- Lilaeopsis brasiliensis TC 8 doboz, Lilaeopsis mauritiana 3 cserép, Cryptocoryne beckettii ''petchii'' 2 cserép, Cryptocoryne wendtii ''green'' 5 cserép, microsorum narrow 1 cserép, némi moha.
Tápozás: EI- szerint a jól bevált GA velness csomi+ ADA Phyton Git

És a valóság:https://picasaweb.google.com/lh/photo/kXfliisQSLNiuM07C5yKPy132FHFqmsKzP8aB1Mh6xE?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/rmLhaoRrPGbhv6TauCujcy132FHFqmsKzP8aB1Mh6xE?feat=directlink

A felső kép teljes megvilágításnál /150w HqLi 6500K + 2X24W P.Compact 8000K/
Az alsó csak fém-halogén világítás mellett készült szerintem jól látható a színvilágban a különbség nekem egyébként a HqLi fénye sokkal jobban tetszik.


021.JPG

_DSC5608.JPG
 
Az első link most már OK!

Egyébként nem rossz, de én a helyedben kiemeltem volna a köves fás részt, mert a brasiliensis el fogja takarni ha megnő, meg ahogy látom mauritaniat is ültettél oda, ami meg még nagyobbra nő.
Kíváncsi vagyok a fejlődésre, mert nekem is hasonló mennyiség van beültetve és most 3 hónap után kezd úgy ahogy magához térni.
 
HoZee said:
Az első link most már OK!

Egyébként nem rossz, de én a helyedben kiemeltem volna a köves fás részt, mert a brasiliensis el fogja takarni ha megnő, meg ahogy látom mauritaniat is ültettél oda, ami meg még nagyobbra nő.
Kíváncsi vagyok a fejlődésre, mert nekem is hasonló mennyiség van beültetve és most 3 hónap után kezd úgy ahogy magához térni.

Köszi, talán a kép nem adja vissza de elég magas a köve rész de meglátjuk, a brasiliensisre és is kíváncsi vok, az ültetése sem egyszerű némi türelmet igényel :twisted: de pár óra és készen is volt, talán még 8-10 doboz simán befér egyenlőre ennyit tudtam bezsákmányolni, meg hát azt hittem elég lesz ennyi, bár Key 50 cserepéhez :eek: ez semmi de azt hiszem ültetek még :) ;) .
 
Sziasztok!

Nos 5 napja hogy indítottam az akit , eddíg problémamentesen üzemel, táp megy a növényeknek előírás szerint, viszont némi növénypótlást meg kellene tennem. Az elképzelésem legalább két tő microsorum a meglévő tővet bővitve, tehát dúsabb hatást szeretnék elérni vele, a héttérbe a cryptok mögé a hátfalhoz, elszórva vallisneria nana-t mintegy megtörve a kryptokorinok kerek levelei álltal alkotott összképet. Lehetséges , hogy pár doboz lilaeopsis brasiliensis-el megtűzöm még az előtéri gyepet, de ez még nem eldöntött tény. Talán egyenlőre ennyivel szeretném kiegészíteni, természetesen az aki összképén is sokat javítana,de ha esetleg van valami jó ötlet szívesen fogadom.
 
[Kíváncsi vagyok a fejlődésre, mert nekem is hasonló mennyiség van beültetve és most 3 hónap után kezd úgy ahogy magához térni.[/quote]

Nos jelentem a brasiliensis -nő mint a bolondgomba a mauritania-ról ez már nem mondható el kb. a fele sebességel növöget ,de látványos azért. Igaz némi algám van, valószínű a levélváltás okán ,de fokozatosan visszaszorulóban ,ahogy a növények egyre jobban erősödnek úgy tűnik el az alga is. Most már kijelenthetem Black-out-ra nem lessz szükség. Napi 7 órát 150W HqLi és 2X24 compact 9 órát világít úgynézem ez a legjobb beállítás. Időközben került még 2tő Microsorium is , a Crypto-k is szépen hozzák az új hajtásokat. Még egy-másfél hónap ,és szerintem elképzelésem szerint fog kinézni. Amin még az eddigiekhez képest változtattam : Carbo-t kétszer adagolok, 1 adagolás szerint, hat óra múlva a második dózis 1ml kevesebb az előírtnál, kezdettől így használom de negatív hatást nem érzékeltem a garnélák is jól vannak. Talán az algák bánják ,de ez nem probléma :) .
 
w-rig said:
Amin még az eddigiekhez képest változtattam : Carbo-t kétszer adagolok, 1 adagolás szerint, hat óra múlva a második dózis 1ml kevesebb az előírtnál, kezdettől így használom de negatív hatást nem érzékeltem a garnélák is jól vannak. Talán az algák bánják ,de ez nem probléma :) .
Szia! Miert 1ml -el kevesebb az elsohoz kepest a 2. dozis? Ennek mi a jelentosege? (A */6h -i adagolast en is hasznalom a lebomlasa miatt)
 
Nah mi a helyzet a brasiliensissel?
Tehetnél fel róla néhány képet mert kíváncsi lennék rá hogyan fest 1 hónaposan.
 
HoZee said:
Nah mi a helyzet a brasiliensissel?
Tehetnél fel róla néhány képet mert kíváncsi lennék rá hogyan fest 1 hónaposan.


Szia !

Elég jól fest szépen növöget, de kb 1 hetet még kérek a maradék algafoltoknak el kell tünnie ,és jön a fotó. Egyébként én sokkal lassúbb fejlődésre számítottam, de kellemesen csalódtam, igaz tolom a Co-t tápotmeg a fényt gőzerővel. Ahol egy kicsit nagyobb csomóban ültettem el ,ott vannak algagondok, tővénél van alga inkább, de ép tegnep volt vízcsere, kicsipegettem az algás levelek nagy részét is :evil: , hát elég macera,de megéri nekem nagyon bejött a növényke.
 
Nos, eljött volna az aki fotózása a napokban, de ez a fránya alga / fonal, rizo, haj, pont :eek: / itt-ott megjelent. Vannak gyenge pontok az akiban ezt eddig is tudtam , nade ez azért már tényleg sok.Ennek ellenére a Lilaeopsi-sok nőnek hibátlanul , de úgy látom jobban szét kell szedni őket ültetéskor 8-10 db ra vágtam de a régi töveknél ott az alga. A friss hajtásokkal semmi gond. nem értem. Co-m tápozásom rendben 8-8 ml GA. Micro-Macro 2X7 ml Easy carbo 140 literre, beállt akit fejlesztettem, amonia zéró. A világításon is visszavettem, egyedül RO víz nincs . Ezt már tényleg nem értem :roll: ? Talán a csapvízben lehet valami?? Vagy mér a Lilaeopsisok nem alakultak át teljesen?? Valami okosság nincs valakinek?
 
A boltban B. iwagumija is durván algásodott a régi brasiliensis miatt, tar vágás volt és utána a friss hajtások már algamentesek voltak.
 
inadsz said:
A boltban B. iwagumija is durván algásodott a régi brasiliensis miatt, tar vágás volt és utána a friss hajtások már algamentesek voltak.


Köszi Inadsz!

Lehet ez a végső megoldás , de tényleg a friss hajtásokon nálam sem algásodik akkor most fűnyíró, pedig olyan szépen növöget.
Valakinek van tapasztalata a Lilaeopsis nyírás terén, vagy Key mestert vallassam ez ügyben?
 
w-rig said:
inadsz said:
A boltban B. iwagumija is durván algásodott a régi brasiliensis miatt, tar vágás volt és utána a friss hajtások már algamentesek voltak.


Köszi Inadsz!

Lehet ez a végső megoldás , de tényleg a friss hajtásokon nálam sem algásodik akkor most fűnyíró, pedig olyan szépen növöget.
Valakinek van tapasztalata a Lilaeopsis nyírás terén, vagy Key mestert vallassam ez ügyben?

Szerintem csapd le szabadíts rá jó pár amanót a (2. héttől mehetnek) és a többit megoldják remélhetőleg :)
 
inadsz said:
w-rig said:
inadsz said:
A boltban B. iwagumija is durván algásodott a régi brasiliensis miatt, tar vágás volt és utána a friss hajtások már algamentesek voltak.


Köszi Inadsz!

Lehet ez a végső megoldás , de tényleg a friss hajtásokon nálam sem algásodik akkor most fűnyíró, pedig olyan szépen növöget.
Valakinek van tapasztalata a Lilaeopsis nyírás terén, vagy Key mestert vallassam ez ügyben?

Szerintem csapd le szabadíts rá jó pár amanót a (2. héttől mehetnek) és a többit megoldják remélhetőleg :)

Ok Inadsz tarra vágok, 30db amano ;) ?
 
A lilaeopsis brasiliensis az egyik leg szemetebb növény. :geek: Elviekben nem egy különösebben igényes fajta. Persze jó táptalajon sokkal gyorsabban fejlődik, de!
Ültetés után hosszú idő, amíg a régi leveleitől meg tudsz szabadulni, addig viszont keményen algásodik.
Mi csak 1x nyírtuk meg a gyepet az első időben, de hetekig szenvedtünk utána az algásodással. Rengeteg vízcserés leszívás és végül egy rakat amano garnéla szép lassan rendbetette. Viszont utána olyan lett amit a fotókon és a boltban is (akinek volt szerencséje hozzá) látni. Hosszú hónapokon keresztül stabil sűrű gyep. Sosem kell nyírni ezt a növényt utána. Mi végül talán 1.5 hónapja azért döntöttük újra a nyírás mellett, mert emeletes lett a gyep. Kb. mostanra regenerálódott megint.

Szal egy baromi lassan felépülő növényke a nyírást utálja. De pont emiatt nagyon hosszú időn át lehet élvezni a szépségét, ha egyszer túljutsz az alga korszakon.
Az amano garnélák rengeteget segitenek. Key akijában most talán 50 van 240 literre.
 
viktorlantos said:
A lilaeopsis brasiliensis az egyik leg szemetebb növény. :geek: Elviekben nem egy különösebben igényes fajta. Persze jó táptalajon sokkal gyorsabban fejlődik, de!
Ültetés után hosszú idő, amíg a régi leveleitől meg tudsz szabadulni, addig viszont keményen algásodik.
Mi csak 1x nyírtuk meg a gyepet az első időben, de hetekig szenvedtünk utána az algásodással. Rengeteg vízcserés leszívás és végül egy rakat amano garnéla szép lassan rendbetette. Viszont utána olyan lett amit a fotókon és a boltban is (akinek volt szerencséje hozzá) látni. Hosszú hónapokon keresztül stabil sűrű gyep. Sosem kell nyírni ezt a növényt utána. Mi végül talán 1.5 hónapja azért döntöttük újra a nyírás mellett, mert emeletes lett a gyep. Kb. mostanra regenerálódott megint.

Szal egy baromi lassan felépülő növényke a nyírást utálja. De pont emiatt nagyon hosszú időn át lehet élvezni a szépségét, ha egyszer túljutsz az alga korszakon.
Az amano garnélák rengeteget segitenek. Key akijában most talán 50 van 240 literre.

Köszönöm Viktor a jó tanácsot.

A növekedéssel nincs is baj, meg nagyon szép ez tény ,de van vele macera ezek szerint, na mindegy megküzdünk vele. Elképzelhető, hogy megpróbálom "kifilézni" tehát csak a régi algás leveleket vágom szálanként :evil: ha ez sem segít lenyírom, bár piszkosul sajnálnám, főleg nehezen regenerálódik meg az új hajtásokon egy deka alga nincs,de ha nincs más kiút. Amano gárda pedig a napokban érkezik, miután a környékbeli boltokat végigjárom mert jó ha nálunk 5-8 db van egy üzletben.

A Key-féle Brasiliensis szőnyeg, iszonyat gyönyörű , nem csodálom, hogy lecsapott rá a Tropica. Sajnos eddig csak fényképen láttalak benneteket, tervben van a látogatás, csak azzal a fránya idővel van a gond a fagyok beálltáig nem igen tudok mozdulni.


Ui:Lehet bedobok egy nagy csokor stem-et amíg teljesen rendbe nem jön az aki.
 
Back
Oldal tetejére