• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Bay - 64l

Csak most olvastam, hogy - talán - végre megvan a hiba. (y)
Talán végre igen! :) Köszi a szurkolást ;)
6. napja megy, eddig minden ok. Új rekord, de még kivárok az ünnepléssel.
Ha minden rendben lesz megajándékozom magam egy új diffúzorral. [emoji41]
 
Lenne egy kérdésem: hogy szuperál a bútorlapból készült bútor? Élzárás, beázás, bármi okosság, amit másképpen csináltatnál?
Alapvetően minden rendben. Nekem nem lett élzárva sajnos a hátulja, de ezt orvosoltam házilag, kikentem szilóval.

Amit másképp csinálnék, hogy az oldalsó 2 félkör kivágást nagyobbra venném. Egy oldalon jön ki a 2 szűrőcső, a lámpa vezetékei, a co2. Így már nagyon passzentos. Ezen kívül mást nem változtatnék.
 
1. A diffúzort beáztatnám, mert így nem sokat ér
2. A párolgás miatti vizet vissza kell pótolni mert így hiába tiszta a diffúzor a lily ellene dolgozik.

Utána jöhet a rendrakás az aljzaton.

1. Talaj porszívózás
2. Régi emers levelek levágása. Marsilea, Crypto parva.

Jah és rengeteg algaevő. Van mit csinálni :)
 
1. A diffúzort beáztatnám, mert így nem sokat ér
2. A párolgás miatti vizet vissza kell pótolni mert így hiába tiszta a diffúzor a lily ellene dolgozik.
Ezeket még ma megcsinálom.

Utána jöhet a rendrakás az aljzaton.

1. Talaj porszívózás
2. Régi emers levelek levágása. Marsilea, Crypto parva.

Jah és rengeteg algaevő. Van mit csinálni :)
Holnap porszívó, levél vagdosás.

Melyik algaevő fogyasztja?
Van 5 oto, 3 amano jelenleg.
 
Arra még figyelj, hogy amíg nem sűrű a növényzet elől, addig a szűrő ne menjen teljes gázon. Vedd vissza a teljesítményt, mert a talajt kavarja állandóan.
A fotód alapján nincs nagy áramlás, de lehet nem adja vissza a kép.
 
Van 5 oto, 3 amano jelenleg.

Amanoból erre az akváriumra kb 12-15 ajánlott. Nem érdemes spórolni vele mert többet fogsz dolgozni ha hiányoznak. A végén idegesíteni fog, hogy állandóan probléma van és elmegy a kedved a növényezéstől.
Pedig lehet ezt könnyedén és szinte nulla odafigyeléssel.
 
@viktorlantos karbantartási pontjai alapján eddig itt járok:

1. Diffúzor kiáztatva, szép hófehér
2. Ha már ezt megcsináltam, megpucoltam gyorsan a lillyt is
3. Volt még maradék seachem matrixom, szűrő alsó rekeszéből kivettem annyi kerámiát, hogy beférjen a plusz mátrix. Így tovább növeltem a biológiai szűrést.
4. Ha már szét volt szedve a szűrő, kicseréltem a perlont is (durván koszos volt)
5. Kicsit zártam az out csapon, ezzel visszafogva a flowt
6. Elpárolgott víz visszatöltve
7. Crypto parva emers levelek levágva

Következő lépések:
8. Marsilea emers levelek levágása (Ezek a kisebb, barnulófélben levők? Vagy honnan ismerem meg?)
9. Este alapos talajporszívózás
10. Porszívózással együtt vízcsere

Ezek után:
11. Tizes csapat amano beszerzés
12. Diffi csere ada music 20d -re

Plusz egy kérdés:
Carbo direktben a fertőzött részre juttatása segít? Mehet több Carbo a szokásos 3ml-nél? Töményen toljam rá, vagy higítsam vízzel?
 
8. Marsilea emers levelek levágása (Ezek a kisebb, barnulófélben levők? Vagy honnan ismerem meg?)

M. Hirsuta esetén a víz feletti levelek olyanok mint a négylevelű lóhere. Csapd le ezeket a leveleket. A víz alatti levelek a sötétzöld csepp formájú levelek.

Carbo direktben a fertőzött részre juttatása segít? Mehet több Carbo a szokásos 3ml-nél? Töményen toljam rá, vagy higítsam vízzel?

Erre az algára nem kell fecskendő. Carbot már ne emeld. 3ml elég sok.
Mivel leginkább a talaj fertőzött nem lehet megjátszani a vízleengedéses permetezést.

De ahogy a többi dolgot megcsináltad és a szűrő is elég koszos volt ezek nagyjából felelősek voltak a korábbi problémákért. Most már csak idő kell. És persze algaevő.

A DC-t is dobd be a superge fürdőbe :)
 
M. Hirsuta esetén a víz feletti levelek olyanok mint a négylevelű lóhere. Csapd le ezeket a leveleket. A víz alatti levelek a sötétzöld csepp formájú levelek.



Erre az algára nem kell fecskendő. Carbot már ne emeld. 3ml elég sok.
Mivel leginkább a talaj fertőzött nem lehet megjátszani a vízleengedéses permetezést.

De ahogy a többi dolgot megcsináltad és a szűrő is elég koszos volt ezek nagyjából felelősek voltak a korábbi problémákért. Most már csak idő kell. És persze algaevő.

A DC-t is dobd be a superge fürdőbe :)

Köszi Viktor, hogy irányba állítottál :)

Megcsináltam a porszívózást, durva mennyiségben jött ki trutyi (délután összedobtam gyorsan egy diy porszivot).
Ezt meg fogom ismételni a héten még vagy 2x, csak most nem akartam tovább bántani a gyep kezdeményt...

Héten beugrok hozzátok amanokért. Meg megnézem az ada diffit, ha megmutatjátok, hogy lássam, mire kell gyűjteni... :)

DC már ázik ;)

Egy kép a feltöltés után:

uploadfromtaptalk1463430433118.jpg
 
Tegnap este újabb talajporszívózás volt. Még mindig volt benne trutyi, lesz még egy felvonás a hétvégén, aztán meg minden vízcserénél.

Marsilea leveleket levagdostam. Nem a vágás a szívás, hanem utána összeszedegetni... :)
 
Back
Oldal tetejére