• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - Rescape - November 9. - VIDEÓ

Részt vennél egy ilyen berendezős őrületben?

  • Igen

    Votes: 63 72.4%
  • Nem

    Votes: 0 0.0%
  • Csak nézőnek

    Votes: 24 27.6%
  • A hócipőm tele az eseményekkel :)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    87
Fent is alakulnak a dolgok. A bejárattal szemben lévő akváriumot pl már nem akarom szétszedni minden áron pfff :) Nagyon aljasul viselkedett az elmúlt hetekben.

Akkor ott komoly gond lehetett ha szét akartad szedni :)
Mi volt a probléma ott, ha nem nagy titok?
 
És ha már nincs GATV és új fotók sem megosztom veletek most épp mit nézek......

Hogyan csináljunk teljesen élethű havazást videónkra..... AE és Red Giant Particle.
A teljes videót csak a téma iránt komolyan érdeklődőknek. A többiek elég ha megnézik az első 1 percet és átgondolják mi a valóság és a trükk :)

 
Akkor ott komoly gond lehetett ha szét akartad szedni :)
Mi volt a probléma ott, ha nem nagy titok?

Hát az első héten kb olyan volt mintha megbuggyant volna a víz :)
burorékos habos zöld massza :)

--- mire valaki közölte, hogy 4 napja megy a fény felette mert nem volt időkapcsolón..... szupi.
Talán a szűrő is állt valamennyit. Jól indulunk!

ezek után zöld víz diatom őrület, zöld kövek, zöld homok meg amit el tudsz képzelni.

Szerencsére azon a héten jött meg az új GHL tápadagoló csomag és vele egy popup poszter ami erről a remek szerkezetről szólt.
Azonnal meglett a helye. 1 hétig eltakarta az akváriumot a látogatók szeme elől :D:LOL::LOL::LOL:

Persze sok vízcsere, fogkefe, irgalmatlan szitkozódás, majd algaevők és a hétvégi pucolás után már kezdett úgy kinézni, hogy valami mégis lesz belőle.
Még a növények is kezdik belakni a teret.

Így a poszter ma már nem volt ott :) És én sem kalapáccsal a kezemben mentem megnézni hogy áll a kis hatvanas :)
 
Viktor!

Mi a manó lehet a 180-assal? Ugye nem mi böktünk el valamit benne építéskor? (Bár Nigro azt mondta, hogy azt használja szappanos kézmosónak. Lehet, hogy ez az oka?:ROFLMAO:)
 
Viktor!

Mi a manó lehet a 180-assal? Ugye nem mi böktünk el valamit benne építéskor? (Bár Nigro azt mondta, hogy azt használja szappanos kézmosónak. Lehet, hogy ez az oka?:ROFLMAO:)
Még táptalaj sincs benne. A fa is régi bejáratott, talán a kövek azok amik nem lettek lemosva :(
 
Régen volt az a műhó-szóró spray amivel hópelyheket, meg mindenfélét lehetett az ablakra fújni...valamiért ez jutott eszembe a fönti posztokat olvasva.
 
Viktor!

Mi a manó lehet a 180-assal? Ugye nem mi böktünk el valamit benne építéskor? (Bár Nigro azt mondta, hogy azt használja szappanos kézmosónak. Lehet, hogy ez az oka?:ROFLMAO:)

Hehe :)

Valahogy befertőződött BGA-val. Lehet a sok újrahasznált dolog. Ebben az akváriumban volt a legtöbb.
Az opálra baktérium témára tippeltünk, de nem jött be. Lehet folyamatosan mossa a talajt a szűrő ezért nem tud letisztulni.

Jobb tippem nincs, mint vízcsere, bga leszívás. Szűrő befolyót picit levenni teljesítményre vagy megpróbálni hátra tenni.
Meg újra szétbontjuk a szűrőt, hogy perlon, puri stb helyén van e.

A víz közelében lévő részeken a hottonia stb nagyon szép kezd lenni. Az alsó régiókban van a gáz.

Apropó gáz..... a múlt héten történt egy kis baleset. Valahogy hozzáértünk a palack tűszelepéhez a szekrényben amikor matattunk az elosztóban.
Akkor nap vége volt. Reggel mikor bementem másnap már tökig volt gázosítva az akvárium, mindenki feküdt a földön garnélák minden. Azt hittem meghülyülök.
Aznap egész nap vízcsere, szellőztetés stb. A garnélák algaevők, sakurák feléledtek. Néhány hal is, de kb 15 halacskától elköszöntünk. Kb ilyen volt a fejem aznap :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Ezért is mondtam hogy meg van átkozva az az akvárium. De hát innen szép fordítani. Még mindig fiatal minden akvárium. 1 hónaposak kb?
Szóval idejük van, és remélhetőleg több balszerencse sem hátráltatja a fejlődésüket.
 
Hehe :)

Valahogy befertőződött BGA-val. Lehet a sok újrahasznált dolog. Ebben az akváriumban volt a legtöbb.
Az opálra baktérium témára tippeltünk, de nem jött be. Lehet folyamatosan mossa a talajt a szűrő ezért nem tud letisztulni.
Nincs benne táptalaj így az nem mosódhat ki.
Szűrővel rendbe van minden? Baci van rendesen?
Itt az alkalom hogy kipróbáld a http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-clarity-viztisztito-100ml.html
Csak ne felejtsd el dokumentálni ;)
 
Nincs benne táptalaj így az nem mosódhat ki.
Szűrővel rendbe van minden? Baci van rendesen?
Itt az alkalom hogy kipróbáld a http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-clarity-viztisztito-100ml.html
Csak ne felejtsd el dokumentálni ;)

Táptalaj nincs benne, de a talaj nincs növényesítve a domboldalon. A szűrő meg folyamatosan ezt mossa. Ettől is lehet ilyen hatás.
Baciból bőségesen használtunk már. Ahogy Attit láttam a Clarityt is. Lehet miden nap beönti ezért opálos? :)
 
No para!!! Ha karácsonyig nem jön rendbe:nailbiting:, újra építjük az egészet!:):ROFLMAO::cry::banghead:
 
Hát az első héten kb olyan volt mintha megbuggyant volna a víz :)
burorékos habos zöld massza :)

--- mire valaki közölte, hogy 4 napja megy a fény felette mert nem volt időkapcsolón..... szupi.
Talán a szűrő is állt valamennyit. Jól indulunk!

ezek után zöld víz diatom őrület, zöld kövek, zöld homok meg amit el tudsz képzelni.

Azta.....itt akkor minden játszott egyszerre...le a kalappal annak, aki pályára tudta ezek után állítani....:notworthy:
 
Sziasztok !
Ide szeretném berakni a két képet a re-scape-es akváriumról.Mert azért a ga fotós topikot még sem rondítanám tele.
Szóval az eredeti ez volt miután elkészült :

20141109_171850.jpg


Sajnos mint arra azért számítottunk Norbival is hogy meg fogy egy kicsit csúszni,és a fákat súlyozó manten kövek is elmozdulhatnak.
Tegnapi fotón azért még látszik az eredeti elképzelés de szerintem most már könnyebb lenne a fákat egyenesbe hozni mert már beáztak.Gondolom a köveket már kivettek :D Előre is köszi aki vállalkozik rá és ideje is engedi,ha nem akkor majd Januárban felnézek szabi alatt ;)
Nekem egyébként tettszik az összkép még így is bedőlt fákkal.

15797811130_2d2997e2cf_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére