• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Glimmer of Hope

Voltam ma a GAban, nagyon profi a hely nagyon segítőkész volt az eladó (nem tudom névről ki volt az) és nagyon tetszett minden. Végre láttam, hogy is kellene kinéznie a parvulámnak :oops: Az is megnyugtatott, hogy ők is küzdenek azért az algákkal rendesen :whistle:

egy probléma van, hogy tőlem elég messze van a bolt :rage: de tényleg nagyon korrekt volt minden :)
 
Igen nekik is van algájuk de nem annyi mint nekem pl.:( a lényeg viszont az hogy valami iszonyat szépek az akijaik.:D
 
az normális, hogy nem tudok a drop checkerbe folyadékot tölteni? most vagy én vagyok egy idióta vagy GERONIMO az egész. próbáltam vizet is tölteni bele, de semmi, olyan, mintha le lenne zárva üveggel a piros vonal, amit itt a képen csináltam.... egyedi eset vagy mással is fordult már elő?

9241491082_20559589a0.jpg
 
király így már működőképes :)


beindult a co2 két guppim egyből a vízfelszinen pipázik, ez normális? pedig nagyon lassan kezdtem el beoldani kb nem megy be egy bubi se/sec
 
az normális, hogy nem tudok a drop checkerbe folyadékot tölteni? most vagy én vagyok egy idióta vagy GERONIMO az egész. próbáltam vizet is tölteni bele, de semmi, olyan, mintha le lenne zárva üveggel a piros vonal, amit itt a képen csináltam.... egyedi eset vagy mással is fordult már elő?

9241491082_20559589a0.jpg

Fecskendővel próbálkozz !!
 
Hát valami nem az igazi, Gw 2 co2 reduktorom van, beállítom a kívánt bubi/secundomot, de ha áramtalanítom a cuccot ugyanúgy nyomja a bubikat, csak akkor hagyja abba, ha én manuálisan elzárom... 95 grammos a palackom. Én úgy gondoltam, ha az időkapcsoló elzárja az áramot abbamarad a bubizás is. valakinek valami ötlet, mi lehet a baj?
 
Hát lehet túl korán kiáltottam farkast, mert ha várok egy jó 10-15 percet miután lenyomom az áramot abbamarad a bubizás, csak azt hittem egyből abbamarad a dolog.

Következő problémám, hogy mostmár feltudtam tölteni a drop checkert viszont állandóan kicsúszik a tappancsból és a talajon landol. Ragasztó?
 
Mai produkciómként kiszanáltam a békatutaj felét, mert túl jól érzi magát és lefogja a fényt :cautious:

Valamint megérkezett a GAból a rendelésem 2-2 adag rotala rotundifolia és HM. Sajnos mivel nem volt tapasztalatom e két növénnyel kapcsolatban nem tudtam mekkora adagot rendeljek és a GAs srácok rendesen megleptek, mert hatalmas mennyiség jött, ki kellett dobnom a HM felét a rotalat is alig tudtam elültetni annyi volt :(

Mindkét növényt hátulra ültettem, a rotala középre ment a HM a két szélére, majd meglátjuk mi lesz belőle, képek később
 
Fellövöm mégegyszer a képeket, amik elszálltak. Próbálgattam az előbb is csinálni egy-kettőt, de egyszerűen nem megy :( nem élesek a képek nem adják vissza az aki hangulatát, sajnálom mert szerintem, ha nem is prémium kategória, de azért egy médium alját már súrolja :D

9460385136_9b8cd9f05f_c.jpg



9460373068_b7ab527ae8_c.jpg
 
ezek a növények kerültek amúgy be nem olyan régen:

Alternanthera reineckii Mini : iszonyat szép növény, nem is gondoltam volna a képek alapján, ennek örülök a legjobban, remélem megmarad.

Marsilea hirsuta TC : kicsit száraz volt, amikor kivettem a dobozból, ez normális vagy már túl régóta állt? a gyökerei is barnák voltak és kicsit száraz az egész növény, nincs tapasztalatom, úgyhogy nem tudom

Vesicularia ferriei Weeping TC : ezt a narrow alá raktam be két kőre kötözve, kicsit árnyékos helyen van nem tudom mennyire fogja bírni, meg volt sárgulva amikor megérkezett mivel ezzel sincs tapasztalatom nem tudom ez normális e

Hygrophila difformis: ez nem került be mivel nem tudtam, hogy ez ilyen hatalmas növény, kénytelen voltam elajándékozni, mert nem mutatott volna jól, de tényleg kíváló minőségű volt és nagyon sajnáltam

Vallisneria americana (natans): vele is nagyon megvagyok elégedve tökéletesen illik az akváriumomba és nagyon olcsó is ráadásul

Ahogy látjátok tényleg egy teszt akvárium az enyém, próbálgatok mindent és tapasztalatokat gyűjtök.


Akinek esetleg van tapasztalata a Hydrocotyle Tripartita Japannal az eltudja mondani, hogy az enyém miért hoz nagyon pici leveleket? terjeszkedik vég nélkül és a legszebb növénye az akimnak, de más akikban láttam, hogy jóval nagyobb leveleket hoz mint az enyém. Láttam egyet élőben is és nem csak a kép esetleges torzítása miatt mondom


 
Back
Oldal tetejére