• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Glimmer of Hope

Lángi Dávid

Kertész szaki
Sziasztok,

kezdő vagyok az akvakertészek sorában, nemrég fogtam bele egy növényes akváriumba, nem igazán kiforott még a dolog, de legalább a magaménak érzem :)

Akvárium adatai:
60*30*30 fekete ragasztott

Szűrés: Tetra 700as

Világítás: 2*24 Hagen Glo

Co2: egyenlőre nincs, jövőhéten tervezek a GAba menni :)

Tápozás: napi két nyomás micro/macro + 5 mili carbo

Növények:
Parvula mini
Limnobium laevigatum
Cryptocoryne wendtii
Microsorum pteropus
Hydrocotyle Tripartita Japan

Jelenleg 3 naponta mennek a vízcserék és 6órát merek csak világítani.

és akkor jöjjön néhány kép:

9144083757_78a3cc4c37_c.jpg


9146315964_3afaaa533e_c.jpg


9144104145_fb805ced1d_c.jpg



9146321530_033e947a84_c.jpg


egyenlőre ennyi :)
 
Kérünk még képet ... :pompous: Kíváncsi lennék, hogy pakoltad be a növényeket... tényleg szép a fa... csak nekem így kissé "rövid".

Pont az az ág van elfűrészelve középen, ami lehetne jóval hosszabb is... Megnézném a berendezett komplett verziót :hungry:
 
A fát random kaptam a GA-ból, igazából az elején nem tetszett, de mostmár nagyon megbarátkoztam vele. A növényeket sokféleképpen nem tudtam belerakni, mivel még nincs benne sok. Ez amúgy a koncepció része, nem akartam televágni 30 féle növénnyel, mivel tényleg kezdő vagyok és fogalmam sincs, hogy melyik növény hogy viselkedik, ezért szerettem volna csak néhánnyal indítani és megfigyelni, merre meddig. És akkor itt egy kép a beültett akváról:
9146290732_c79f77228b_c.jpg


A jobb sarokban a Tripartita Japan, nem biztos, hogy szerencsés vagy szép, de én ezt képzeltem el a fejemben és nekem így tetszik :) Ha egyszer bebokrosodna, lehet kicsit sok lenne oda, de majd meglájuk.
 
Szerintem ez egy nagyon bíztató kezdet, gratulálok, remélem minden egészségesen fejlődik majd, ahogy kell! Nyilván te is tudod, hogy a parvulát jobban is szét lehet ültetni, és úgy gyorsabban fed, de ha meglesz a széndió, akkor meg fog ez így is oldódni egy pár hét alatt.
 
No problem, jó lesz ez (y) Volna egy ötletem... az sp. japan nagyon felnyúló szálait levágnám, s felkötném a vízből kinyúló ágakra, nagyjából vízszint alá-fölé kicsivel... ha ott beindul submers s emmers formában is, jó ellenpontot adhat a szemben lévő csokrétának... szerintem :cool:
 
No problem, jó lesz ez (y) Volna egy ötletem... az sp. japan nagyon felnyúló szálait levágnám, s felkötném a vízből kinyúló ágakra, nagyjából vízszint alá-fölé kicsivel... ha ott beindul submers s emmers formában is, jó ellenpontot adhat a szemben lévő csokrétának... szerintem :cool:

Támogatom;)
 
Üdv a táborban!

Tudnod kell, hogy veszélyes tűzzel játszol :) A jelekből arra következtetek, hogy meg van benned a türelem, a fokozatosság, az érdeklődés, az esztétikum, ami ehhez a hobbihoz kell, és a cuccok, amit használtál, szintén igényességre, alaposságra utalnak. Szóval elindultál a lejtőn :)

Más. 5 ml carbo/nap? Ha jól számolom 54 l a tank, 9 literes az Amazónia, így netto 40 liter lehet a víztérfogat. Erre nem brutál ez az adag?

Addig nem para, amíg napi-kétnapi vízcseréd van, de utána fontold meg, hogy visszaveszel-e, pláne ha már lesz co2 is. Nálam 50 liter netto víz megy 2 ml/nap Carboval és 3 nyomás Green Aqua Macro/Micro táppal.

Szűrőben milyen tölteted van?
 
A képek ott vannak, de ha máskor akarod akkor meg kell kérned egy moderátort.
 
Üdv a táborban!

Tudnod kell, hogy veszélyes tűzzel játszol :) A jelekből arra következtetek, hogy meg van benned a türelem, a fokozatosság, az érdeklődés, az esztétikum, ami ehhez a hobbihoz kell, és a cuccok, amit használtál, szintén igényességre, alaposságra utalnak. Szóval elindultál a lejtőn :)

Más. 5 ml carbo/nap? Ha jól számolom 54 l a tank, 9 literes az Amazónia, így netto 40 liter lehet a víztérfogat. Erre nem brutál ez az adag?

Addig nem para, amíg napi-kétnapi vízcseréd van, de utána fontold meg, hogy visszaveszel-e, pláne ha már lesz co2 is. Nálam 50 liter netto víz megy 2 ml/nap Carboval és 3 nyomás Green Aqua Macro/Micro táppal.

Szűrőben milyen tölteted van?

Igazából, úgy gondoltam, hogy amíg nincs co2 addig tolom neki az 5milit, sok helyen olvastam, hogy ezzel nem ártok, szerinted lehet valami káros hatása?

A szűrőben Seachem Purigen van és substrat pro.
 
Támogatom;)
Megfogadtam a tanácsotokat és levágtam a tetejét az Sp Japánnak és felkötöztem az fára remélem igazatok lesz és tényleg megiramodik. Majd lövök képet.

Addig itt van egy amit ma csináltam két lakóról, akik a mai napon leívtak és miközben bőszen falatoznak az ikrákból, közben ádász harcot vívnak az amanókkal a fészek védelmében :wacky:ki érti ezt :ROFLMAO:

9153236638_4eaf2fe7c4_c.jpg
 
Addig itt van egy amit ma csináltam két lakóról, akik a mai napon leívtak és miközben bőszen falatoznak az ikrákból, közben ádász harcot vívnak az amanókkal a fészek védelmében ki érti ezt
Szevasz Dávid.Ez olyan mint Spártában csak a legerősebb hal maradhat azt megvédik a többi meg jó lesz vacsorára :D
Grat az aki induláshoz sok sikert hozzá (y)
 
ramik mellé milyen csapathalakat érdemes beszerezni szerintetek? Nekem ami kifejezetten tetszik az a galaxy, törpe pettyes kalászhal, boraras. Lehet velük bármi gond ha bekerülnek?
 
Végül a Galaxy razbórák mellett döntöttem, akik bekerültek az akiba és teljesen jól megvannak a Ramikkal egyenlőre, az elején kicsit próbálták csipkedni őket, de miután rájöttek, hogy esélytelen a dolog abbahagyták.

Megjelent némi alga a fámon, bárkinek valami ötlet? arra gondoltam, kicsit sok ez a fény co2 nélkül, de hátha valaki aki expert látott már ilyet, ha valakinek van ötlete szivesen várom :) :cautious:
9194966682_5cc7851516_c.jpg
 
Back
Oldal tetejére