• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Sziasztok, a szárított eperfalevelet is forrázás után adjuk a garnéláknak vagy mehet a vízbe simán?
 
Ha van az akváriumba lebomló levél, amit ehetnek akkor is kell napi szinten adni nekik még +kaját?
 
Ami pusztul:)
Milyen garnéla? A Neocaridina sem eszi meg az összes bomló gazt. Ha nem látod, hogy fürtökben lógnak rajta, akkor inkább vedd ki, ne rontsa a vízminőséget. A kapirgászoknak felesleges heti 3-nál többször garnikaját adni, mert leszoknak a biofilmről.
 
Milyen garnéla? A Neocaridina sem eszi meg az összes bomló gazt. Ha nem látod, hogy fürtökben lógnak rajta, akkor inkább vedd ki, ne rontsa a vízminőséget. A kapirgászoknak felesleges heti 3-nál többször garnikaját adni, mert leszoknak a biofilmről.
Red cherry, de úgy gondoltam ha éhes lesz akkor majd megeszi, ha kajáltatom akkor nem fintorodik rá.:giggle:
 
Red cherry, de úgy gondoltam ha éhes lesz akkor majd megeszi, ha kajáltatom akkor nem fintorodik rá.:giggle:
Khm. Az is Neocaridina. Szerintem ne a satnya gazt gondold nekik. Van ott más is, valószínűleg akkor sem halnak éhen, ha nem eteted őket. Persze ha nagy a népsűrűség,akkor esznek is. 🙂
 
Bocsi az "egyenes" megfogalmazásért, de úgy érzem összekevered a garnélákat a disznókkal. Az utóbbiaknak szoktak moslékot adni.
Van nekik való kaja, csak azért kérdeztem, hogyha jólakatom vele őket, akkor lusták lesznek kertészkedni.
 
Nem azonnal kezdik enni forrázva sem de hamarabb elkezdik, mintha nyersen adnád.
Hagyd bent napokig nyugodtan, amíg szinte csak a levél szára marad meg.
Köszi, csak bizonytalan voltam, a bébi spenót nem éri meg a reggelt 😂
 
Madársalátával esetleg kelkáposzta levéllel van tapasztalat? A bébi spenót eddig bejött, reggelre minimális törmelék marad amit kiszedek…
 
CRS garnéláimat nem tudom rászoktatni minőségi kajákra :) Próbálkoztam már Tima, Dennerle, Best Bite különféle granulátumokkal és pálcikás kajával is, de egyikre sem mennek rá. Van némi fonalalga az akváriumban, azon kívül más nem jellemző, de mégis inkább csak "legelgetnek", nem érdekli őket a tányéron felszolgált cucc. Miért van ez? És inkább örüljek neki, vagy próbálkozzam másfélékkel? Tenyésztők mind azt mondják, hogy a tápanyagokban gazdag élelem a fő tényező a sikeres tartáshoz és szaporításhoz...
 
CRS garnéláimat nem tudom rászoktatni minőségi kajákra :) Próbálkoztam már Tima, Dennerle, Best Bite különféle granulátumokkal és pálcikás kajával is, de egyikre sem mennek rá. Van némi fonalalga az akváriumban, azon kívül más nem jellemző, de mégis inkább csak "legelgetnek", nem érdekli őket a tányéron felszolgált cucc. Miért van ez? És inkább örüljek neki, vagy próbálkozzam másfélékkel? Tenyésztők mind azt mondják, hogy a tápanyagokban gazdag élelem a fő tényező a sikeres tartáshoz és szaporításhoz...
Ugyanígy voltam. Azt vettem észre, hogy idő. Nagyon hosszú idő míg egy kajára rászoknak. S akkor viszont özönlenek. Ha váltasz eltelik 3 hónap és arra rászoktak majd megpróbálsz visszaszokni akkor megint nem eszik amit előzőleg igen. Szóval szerintem csak tegyél egy nagyon kicsit be 1 hónapig minden nap és egy idő után rácuppannak. Ne váltogass.

Egyébként kaja ide kaja oda. Lavor a kertben, álló víz, bucepalandrát próbáltam megtartani nem volt szívem kidobni azt a sokat. Fonal algás lett de brutál. Nap sütötte a lavrot. Fél év múlva kidobtam az egészet, de egy olyan dinoszaurusz méretű red shakurát szedtem ki belőle ami nagyobb volt mint egy amanó. Ha van alga amit ehet, szerintem nagyra megnő és sokáig él. Kristálytiszta vízben megmaradnak 2 cm-esnek.
 
Back
Oldal tetejére