• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Sziasztok. Vegigolvastam a topicot, de a rukkolarol nem találtam infot. Probalta mar valaki? Ha tilos, miert tilos?

Szia!

Én szoktam adni a garnéláimnak, 3 perc mikrózás után rárabolnak azonnal, le sem szállnak róla, amíg tart.

Ezt írják a rukkoláról: Vitamin- és ásványianyag-tartalma rendkívül magas, megtalálható benne az A-, B2-, B5-, C- és K-vitamin, valamint a kalcium, kálium, vas, magnézium, foszfor és szilícium is - ezek miatt szerintem érdemes adni a garniknak.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Próbált már valaki csalánt granulálni? Hamarosan jön a csalán szezon, jó lenne betározni.
Passz. Ha neked lennék, elővenném a nagyanyám húsdarálóját. Csak az ehető kötőanyagot kéne még megkreálni. Lehetne liszt is, ami felvenné a csalán levét is. Aztán szárítani a kis csíkokat, amit a daráló csinál. Mary, (@mmccannon) szerinted működhet?
 
4 mm-es plexilap 5 mm-es lyukakkal. Hátul sima plexi, elölről pedig egy plasztikkátyával beledolgoztam az anyagot a lyukakba. Szintén plexiből csináltam kinyomószerszámot, hogy ne egyesével kelljen kinyomkodni a bogyókat a lyukakból.
Van lefagyasztva egy rakás darált spenót és saláta, de kel valami jobb gyártástechnológia, mert kinő a szakállam és meg is őszülök.

Keveset adok belőle a garniknak, mert alig bírják megrágni. Apróbb szemcseméretben gondolkodom, hogy mindenkinek jusson rágódni való falat.
 
Mekkora az akváriumod?
Nekem 30-as kockák vannak, és egy fél rizsszemnyit adok (ill. adtam, mert elfogyott) vízcsere után.
40-es. Akkor jól csináltam. A mérőkanál másik végével egy fél búzaszemnyit elkevertem vízben és úgy öntöttem be. Akkor egy héten egyszer adtad?
 
Back
Oldal tetejére