• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fuji&Moss garden

Igen mondjuk igyekszünk jól becsomizni, de ha hideg van és nem jól szállítanak, akkor a legjobb csomi és heatpack sem ér semmit


Igen, a csomagolás tökéletes volt, nem itt van a probléma! A futárcég a nagy karácsonyi hajtást nem bírta, ezért bérelt plusz autót , és ráültetett valami kopaszt azaz újoncot. És itt volt a baj. Ahova a csomit rendeltem, az a GLS depójától 3km-re van egy olyan része a városnak, ahol nagy gyártelepek vannak./hozzáteszem a város két legtávolabbi pontja közti utat, kocsival, a legnagyobb forgalomba 15 perc alatt megteszem/ A csomit reggel 6-kor felvette a kopasz futár. Az eredeti "saját futárunk" aki egyébként egy igen ügyes srác, mondta az újoncnak, hogy a gyártelepeken kezdje a kézbesítést, aztán induljon a lakótelepekre, mivel Ő ezt mindig így szokta, tudván a cégeknek esetenként az aznapi munkához szükséges anyagot szállítja, meg ott van az a srác (én) azon agyártelepen ahova még tizenix csomag van, aki növényeket is szokott rendelni, fontos , hogy időben odaérj, ja és mehetsz hajnalban is, csörögj rá és várni fog! Ez egy kis város, szinte mindenki ismer mindenkit, az eredeti futárunkkal jó viszonyba vagyok, ha jön, mindig íszik egy kávét nálunk, aztán tiplizik a dolgára! Hát az újonc futárunk ennek pont az ellenkezőjét tette. Gondolom a haverok az elsők. Így este fél hatkor ért oda, úgy, hogy rátelefonáltam a másik futárra akit ismerek, segítsen. Ennek hatására ért oda a csomag, különben ki tudja mikor kaptam volna meg, ráadásul, egy rozoga, öreg, bérelt teherkocsi volt a futárautó amibe még egy jegesmedve is két deci szilvapálesszel bírta volna csak ki komolyabb fagykárok nélkül!

Két akváriumba való növény volt, mert egy jó barátom kislányának rendeztünk be este egy 200 literes akváriumot karácsonyra, meg az enyémhez pár darab. A GA-s zselések bírták a legjobban,a mohák azokkal gáz lesz , a cserepeseknek pár levele veszett oda, de Nigro megnyugtatott, mondta, hogy tovább hagyjam a szokásosnál aklimatizálódni a növényeket,és jó eséllyel nem lehet lesz bajuk. Így lett éjfél mire végeztünk a 200 literessel. A mérgem is elszállt közben, köszönhető barátom kislányának hősies kitartása, aki mosolyogva és nagyokat kacagva nézte végig amíg a "halackák új lakáca" elkészül és éjfélkor több energia volt még benne, mint minden jelenlévő felnőttben.

Szóval már nem is vagyok annyira elkeseredve, ma jön az enyém, a köveket már megtapiztam, várom az esti berendezést!
 
Csomagszám: 75175525; Ügyfél hivatkozás: 100008835&00514és 10
DátumStátuszDepóInfo
2013-12-19 17:24:0205-Kiszállítva88 NAGYKANIZSCsigo Gabor
2013-12-19 07:05:5904-Kézbesítésre átvéve88 NAGYKANIZS15:00-18:00
2013-12-19 05:26:4803-Érkezés a depóba88 NAGYKANIZS
2013-12-18 21:49:0001-IRSZ & Súly rögzítése, beérkezés10 BUDAPEST
2013-12-18 18:35:5753-DEPOT TRANSIT22
2013-12-18 13:16:0051-Ügyfeles adat fogadva020131218_131607
2013-12-18 13:16:0052-Ügyfeles utánvét adat fogadva020131218_131607
Súly:21.4 Kg
Új keresés Nyomtatás

Na ez a vicc 3KM:D:finger: GLS
 
Csomagszám: 75175525; Ügyfél hivatkozás: 100008835&00514és 10
DátumStátuszDepóInfo
2013-12-19 17:24:0205-Kiszállítva88 NAGYKANIZSCsigo Gabor
2013-12-19 07:05:5904-Kézbesítésre átvéve88 NAGYKANIZS15:00-18:00
2013-12-19 05:26:4803-Érkezés a depóba88 NAGYKANIZS
2013-12-18 21:49:0001-IRSZ & Súly rögzítése, beérkezés10 BUDAPEST
2013-12-18 18:35:5753-DEPOT TRANSIT22
2013-12-18 13:16:0051-Ügyfeles adat fogadva020131218_131607
2013-12-18 13:16:0052-Ügyfeles utánvét adat fogadva020131218_131607
Súly:21.4 Kg
Új keresés Nyomtatás

Na ez a vicc 3KM:D:finger: GLS

A GLS használhatatlan jelen pillanatban.Két napja(szerda) reggel jött az sms,hogy 9-12 között jön csomagom.Ma 10-re ide is ért...
Futár felhív(kicsit agresszívan): itt vagyok a ház előtt,hogy jutok be?
Én: tudja van a kapucsengő.rajta van a nevem.mondjam tovább?
megsértődött:)

bocs az offért.
 
Utoljára módosított:
A GLS használhatatlan jelen pillanatban.Két napja reggel jött az sms,hogy 9-12 között jön csomagom.Ma 10-re ide is ért...
Futár felhív(kicsit agresszívan): itt vagyok a ház előtt,hogy jutok be?
Én: tudja van a kapucsengő.rajta van a nevem.mondjam tovább?
megsértődött:)

bocs az offért.


Semmi gond! Karácsony közeleg, én is "lehiggadtam" inkább legyen türelmes mindenki a másikhoz, úgy sokkal jobb lesz mindenkinek:angelic:.

Azt gondolom, ha csak ennyi bosszúság és ilyen mértékű érne csak minket, minden napunk hepi lehetne!!
 
Semmi gond! Karácsony közeleg, én is "lehiggadtam" inkább legyen türelmes mindenki a másikhoz, úgy sokkal jobb lesz mindenkinek:angelic:.

Azt gondolom, ha csak ennyi bosszúság és ilyen mértékű érne csak minket, minden napunk hepi lehetne!!
igen persze ha csak ez lenne mindenkinek a legnagyobb gondja hogy nem igazán használható a világ biztosan jobb lenne :)Már várom mit alkotsz mert szeretem nézegetni ezeket az írásokat!
 
igen persze ha csak ez lenne mindenkinek a legnagyobb gondja hogy nem igazán használható a világ biztosan jobb lenne :)Már várom mit alkotsz mert szeretem nézegetni ezeket az írásokat!

Köszönöm az elismerő szavakat:), remélem jól olvastam ki a mondani valódat.

Totál minimalista aki lesz, két sarokba "beszórva" a Fuji összetörögetve, mohával eltakargatva a kövek közti hézag, és két növénykével "megfűszerezve" ! Ennyi:)!
 
Van egy kérdésem hozzátok!

Két aki közül melyiket csináljam meg? Méret 47X23X30 HxSz.M. vagy 47X32X23 ? Mind a két méret izgalmas, de nehezen tudok dönteni. Egy kis bátorítás kéne;)!!!!
 
Szerintem a magasabbat. Sokkal jobban tudsz játszani a kövekkel meg az emeléssel. Bár nem ismerem a köveidet :)
 
Nyert a magasabb!

Nos miután Nigro papa a kövek mellé nem mellékelt kalapácsot, így hát előkerült a műhelyből egy termetesebb darab kb2,5kg, és lesújtottam vele! A három bölönc kőből egyből harminchárom lett:)! Na most jön az igazi legózás. A moharögzítéshez beszereztem Loctite ragasztót gél állagút. Ezzel is megvagyok. Várhatóan késő este lesznek képek, addig pedig bízzatok bennem, hogy nem rontom el:whistle::)!
 
Ha nem akarod elsietni a dolgot, akkor be is dörzsölheted a mohát a lávakőbe. A kis lyukakban megtapad és hamar benövi. Ha még annyira sem sietsz akkor bacikultúrás joghurttal összekeverve is bekenheted a köveket.
 
:nailbiting::nailbiting::nailbiting::facepalm: De nagy a rám nehezedő nyomás! Mindenki engem figyel:pompous:! Most épp inspirációt gubizok:bookworm::bookworm::bookworm:! Drukkoljatok!

BBálint! Köszi a tippet, már utánaolvastam, de a ragasztósdi a legkézenfekvőbb megoldás!
 
:nailbiting::nailbiting::nailbiting::facepalm: De nagy a rám nehezedő nyomás! Mindenki engem figyel:pompous:! Most épp inspirációt gubizok:bookworm::bookworm::bookworm:! Drukkoljatok!

BBálint! Köszi a tippet, már utánaolvastam, de a ragasztósdi a legkézenfekvőbb megoldás!
Figyelünk figyelünk :)
Biztos az a leg kézenfekvőbb, de a lávakőnek érdemes kihasználni ezt a jó kis tulajdonságát, ha mohásítasz :) Én a következőnél biztos kipróbálom, de előtte megvárom hogy tudsz ragasztani lávakőre mohát :D
 
Figyelünk figyelünk :)
Biztos az a leg kézenfekvőbb, de a lávakőnek érdemes kihasználni ezt a jó kis tulajdonságát, ha mohásítasz :) Én a következőnél biztos kipróbálom, de előtte megvárom hogy tudsz ragasztani lávakőre mohát :D

Vazze ez övön aluli volt:ROFLMAO:
 
Na mivan?Este hazaerek 12h melo utän.leülök es eszembe jut az akid.Hät sajna semmi kep!Lehet,hogy csak nälam nem lätszik?:whistle::sneaky:;)
 
Na mivan?Este hazaerek 12h melo utän.leülök es eszembe jut az akid.Hät sajna semmi kep!Lehet,hogy csak nälam nem lätszik?:whistle::sneaky:;)

Vállalom a nyilvános megkövezést de csak Fuji-val:D, sajnos nem végeztem:(! Későn értem haza. A scape azért egy kartondobozban összeállt nagyjából, ha minden jól megy ma este tényleg tálalom az akit a nagyközönség elé! Szűrő összeállítva, aki lefóliázva, pilács elkészítve, aki a helyén, scape kartondobozban, szóval azért csináltam valamit.

Szerk: úgy néz ki Nigro papának igaza lesz! Szemlátomást a növények állapota nem romlott, a fagy miatti sérült leveleket eltávolítottam, újabb károk nem tapasztalhatóak. A mohák voltak a legrosszabb állapotban. A dobozból kiszedve eltávolítottam, a fagyott darabokat itt sem tapasztalok negatív változást:)!
Szerk:A fagyott moha és levéldarabokból sodrok egy spanglit a futárnak, talán máskor a 3km -t 12 óra helyett 12 perc alatt is megteszi tőle:D'
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére